• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.05.2024 21:50

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Общи въпроси за живородките (ако нещо не ви е ясно, питайте тук)

Започната от 4i4oico, 12.07.2006 17:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

goldstar94

сру но искам да знам дане им стане нещо на рибетата да несе заклещят и т.н  *thanks *THUMBS UP*

jodeci

Цитат на: goldstar94 - 17.09.2009 21:44
хелп еи сега преди да излезна преди 2,3 часа отделих гупата ми в нано аквариума в които ми имаше 2 гупи и като се приберах имаше кам 50 малки гупи  вапроса ми какво да ги правя вътре има нагревател китаиски 2  валиснерии 2 баколи  и грунт 3 см да ги местя ли в некво съдче в които няма грунд или да ги оставя  *dontknow* плс отг. бързо  :-)
Цитат на: goldstar94 - 17.09.2009 21:55
сру но искам да знам дане им стане нещо на рибетата да несе заклещят и т.н  *thanks *THUMBS UP*


Нищо няма да им стане на бебетата. Просто махни двете възрастни гупи а малките ги храни по малко, за да не тровиш водата.  ;-)
И, моля те, оправи го тоя правопис, че ми бъркаш в... кривото гърло...  :-|
План За Вечерта:
1. Да си успокоя нервите.
2. Да поговоря със жената.
3. Да си успокоя нервите...

Harry1976

Здравейте отново. Пиша тук, за да не отварям нова тема. Моят случай е следния. Преди малко повече от месец си закупих двойка молинезии - черни, лирови. Две седмици след закупуването забелязах, че всъщност и двете са мъжки. Казах си, че явно е станала грешка при отделянето им и не съм забелязал, че ми продават два мъжки екземпляра. Преди около 2 седмици си закупих доста по-едра женска, отново черна лирова молинезия, която уж хубаво огледах преди да закупя! Заминах за 8 дена. Връщайки се, с изумление открих, че и тя е мъжка! Трите черни молинезии "тормозеха" другата ми двойка жълти молинезии, което всъщност беше и поводът да се загледам. Моля, кажете ми пак ли съм спал като съм купувал молинезията или е възможна смяната на пола! Все пак умея да различавам доста добре мъжките от женските. Разликата е очевидна. Аналната перка при женската е обикновена, широка и отпусната, "триъгълна" перка. При мъжките - заострена такава, гоноподий. Не мога да си обясня тази "мутация". За хелерите спор няма, че е възможна смяната на пола от мъжки към женски екземпляр. Някой да е чувал или виждал такова нещо или да има подобни наблюдения при молинезиите? Апропо, не мога да си намеря женска черна лирова молинезия в София. Остана ми единствен вариант съботния пазар на Подуене.
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

discus

Смяна на пола при молинезии не съм наблюдавал.

Ribara90

Имам женски хелер трицветен,който роди оня ден(взех го преди 2 седмици) но мъжкия не го гони ухажса само другите 2 като него дето са оранжеви..Дали не трябваше да вземе и мъжки от трицветните


Мъжкия ми е такъв и загонва само другите 2 оражневи,като него
http://img502.imageshack.us/img502/9707/swordtail500du3.jpg

Harry1976

Цитат на: Ribara90 - 07.10.2009 17:56
Имам женски хелер трицветен,който роди оня ден(взех го преди 2 седмици) но мъжкия не го гони ухажса само другите 2 като него дето са оранжеви..Дали не трябваше да вземе и мъжки от трицветните
Мъжкия ми е такъв и загонва само другите 2 оражневи,като него
http://img502.imageshack.us/img502/9707/swordtail500du3.jpg
Въпрос на вкус на оранжевия ти хелер.  :-D Аз имах трицветен и оранжев. Вторият обаче биеше жестоко първият, та реших да го подаря. Сега има мир. Трицветният не пробира. :)
А колкото то въпроса ти дали да вземеш още един. В тези случаи се препоръчва мъжките хелери да са поне три броя. Защото ако са два, по-силният малтретира по-слабия. И при мен беше така. Сега съм само с един хелер. Като попроменя рибките, може да взема два мъжки и още поне два женски.
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

pikefish

Няма никакво значение цвета на рибката,когато става въпрос за създаване на потомство. :-)
Имам мъжки вариатус, и потомство от хелерчета нещо средно между него и оранжевочервената си майка,но със интензивно подчертани зелени ивици по дължина.
Мъжките плати също гонят женски хелери,но май ефект няма.... :-)

Harry1976

Цитат на: pikefish - 30.10.2009 22:47
Няма никакво значение цвета на рибката,когато става въпрос за създаване на потомство. :-)
Имам мъжки вариатус, и потомство от хелерчета нещо средно между него и оранжевочервената си майка,но със интензивно подчертани зелени ивици по дължина.
Мъжките плати също гонят женски хелери,но май ефект няма.... :-)

Определено само бях чел, че хелери, плати и вариатуси се кръстосват по естествен път най-лесно. Теоритично не би трябвало да е трудно, защото всичките са от един род - Xiphophorus. Видът при хелерите е hellerii, при платите maculatus, а при вариатусите - variatus. С други думи, по тази логика спокойно можем да наричаме платите макулатуси.  ;-)
Дали имаш възможност да постнеш някоя снимка на тези хибриди, за да ги разгледаме? Благодаря ти предварително!   *privet*
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

dafe95


Harry1976

Цитат на: dafe95 - 04.11.2009 18:31
http://dafeto95.znih.com/nocache/images/users/2009_11/DAFETO95_normal_57s2wfky6qhr1tx.jpg?rnd=1393008698   
може ли някои да ми каже след колко време горе долу ще роди рибката на снимката
От снимката ти не виждам много добре. Сигурен съм обаче, че ако смениш водата в аквариума и вдигнеш температурата на 29 градуса, ще роди до 3, максимум 4 дни. Без промяна на температурата, ако я отглеждаш при 25-26 градуса очаквам да роди до една седмица. Ако я отглеждаш обаче при по-ниски температури, може да минат и 10 дена преди да стане майка. Успех!  *THUMBS UP* *THUMBS UP* *THUMBS UP*
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

dafe95

мерси за отговора аз ги отглеждам на 29 градуса като роди да намаля ли температурата или не благодаря предварително

Harry1976

Цитат на: dafe95 - 04.11.2009 19:54
мерси за отговора аз ги отглеждам на 29 градуса като роди да намаля ли температурата или не благодаря предварително

Оптималната температура за възрастни живородки (ако са различни видове) е 26 градуса. Ако гледаш само хелери и молинезии, може 28.  С други думи, след като роди, е добре да намалиш температурата на 26 градуса.  *THUMBS UP*
Малките е добре до 4-седмична възраст да се отглеждат при температура 27-28 градуса.
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

marinko7

вие още малко с тези температури от порядъка на 27-29 градуса ще започнете да гледате дискуси.По мойте гупи съм забелязъл ,че се чувсват най добре във температурния диапазон от 23-25 градуса. :-)
"КАРАШ ЛИ БЪРЗО,ЩЕ ТЕ НОСЯТ БАВНО"

Tiro

Цитат на: marinko7 - 05.11.2009 11:48
вие още малко с тези температури от порядъка на 27-29 градуса ще започнете да гледате дискуси.По мойте гупи съм забелязъл ,че се чувсват най добре във температурния диапазон от 23-25 градуса. :-)

*predupejdavam* става въпрос за родилка - не за отглеждане  *predupejdavam*

120л. Гупи, Сае, Звезден Анциструс

Ако искате да получите от мен отговор на въпрос, задайте го на БЪЛГАРСКИ!!!
След като не полагате елементарни усилия, не виждам причина, аз да се напрягам два пъти: първо - да разчета написаното и второ - да потърся отговора.

dafe95

а сега докато е бремена по малко или повече трябва да я храним мерси предваритилно