• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 12:24

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

sylvania

Започната от РОСЕН, 20.07.2004 00:12

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

РОСЕН

Някои знаели каде в София продават пури на sylvania?Ако може някои и да ме ориентира каква цена би имала една пура GRO-LUX,ще съм му много благодарен.  
    И от каде да си намеря реле ??Обиколих цялата младост(1,2,3,4) и никаде не намерих. :(
    Много благодарности предварително!!!
P.s.  много готин форум вече съм му фен, има стра6но много полезна информация.Браво!

Boby_

Пури на Sylvania има на съботния подуенски пазар на цена 8-9 лв. за 18W 60 см. Видях наскоро и в Бриколаж, но там бяха на 14 лв. за същия размер.

niky

Ако под реле разбираш таймер за включване и изключване - има в Метро и Бриколаж.
За лампите Боби ти е казал. Предполагам, знаеш как се палят тия лампи

77

Бриколаж са скъпчии продават лампите почти двоино :twisted: гро лукс 36 вата струва около 10 лева в нормалните магазини
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

aqua

РОСЕН,
За гасенето и паленето използвай таймер. Те са електромеханични и електронни.
Зависи колко пари искаш да похарчиш. Електромеханичните можеш да намериш най-евтино в CONRAD ELECTRONICS - 6 лв. Електронните пак там или в МЕТРО 11-17 лв.
При електромеханичните стъпката на програмиране е 15 мин., а при другите 1 мин.
И едните и другите са произведени от братския китайски народ.
До момента аз нямам забележки към едните или другите. Ползвам ги на мои обекти за други неща от две три години и не са дефектирали още.
Решението е само твое.
Предполагам, че останалите компоненти, с които се задействат пурите ги знаеш и имаш ...

РОСЕН

Мерси много момчета, понеже съм много начинаещ още, може да ви задавам някви глупави въпроси но се надявам да ме разберете :) трябва да си призная , че съм запленен от акваристиката и от 2 месеца(от както имам аквариум) всичките ми пари отиват за аквариума  :D , нито излизам, нито на кръчми ходя - само риби, растениа, филтри и тн. :D ако знаех как щях да кача една снимка на моето аквариумче да ви покажа един аматьор като мен какво е направил за 2 месеца.
мерси още веднъж. :wink:

Similar topics (5)

9824

Публикации: 0
Прегледи: 2613

881

Започната от EviL


Публикации: 5
Прегледи: 7142

8826

Публикации: 4
Прегледи: 3593

39333

Публикации: 17
Прегледи: 10564

587

Започната от Сашо


Публикации: 87
Прегледи: 35584