• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 11:45

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпрос ludwdigia

Започната от ivonp, 24.12.2009 18:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ivonp

Здавейте,

Преди около 2 седмици си купих лудвигия с наситено чевен цвят на листата. В моя аквариум расте, но листата са по скоро зелено кафяви, червения цвят остана на старите листа, но не е така наситен. Някой знае ли какъв ми е проблема?

Поздрави и весели празници на всички акваристи:)

zambo

Слаба ти е светлината .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

ivonp

Светлото е 2х30w philips 840, 1x 30w, 1x 30w philips 860
глосостигмата върви добре и няма логика да е от светлината сякаш
: 24.12.2009г 20:08ч
Цитат на: ivonp - 24.12.2009 21:46
Светлото е 2х30w philips 840, 1x 30w grolux, 1x 30w philips 860
глосостигмата върви добре и няма логика да е от светлината сякаш

Raven

Ако е Лудвигия репенс- тя става червена само на много силна светлина и то само горните и листа.
Нещо такова :
http://showcase.aquatic-gardeners.org/2009.cgi?&op=showcase&category=0&vol=2&id=206

Лудвигия репенс рубин по принцип е червена дори и при по слаба  светлина.
Имал съм ги и двете , рубина е малко по капризна и иска СО2 и добро торене.По принцип и двете лудвигии са блатни растения и са свикнали на повечко нитрати и фосфати.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

ivonp

Като я взех листата и бяха точно като на снимката, но беше цялата червена и в магазина осветлението беше по-слабо от моето.В моя аквариум листата се издължиха(по тесни и по дълги) и изчезна червеното. СО2 подавам постоянно и според теста на сера нивото е в нормални граници(доколкото може да се вява на този тест), а торенето последните седмици наистина го намалих до минимум.

Raven

Ако има удължено стебло между листата, това е признак че и липсва светлина.

В магазина в аквариум ли е била?
Ако е била в пликче- няма как да знаеш от къде е взета и при каква светлина и други условия е расла там.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

ivonp

В аквариум за растения си беше в чашка и с дълги корени. Не е удължено стеблото.

ChroNIckaL

Честита коледа от мен :) Имам въпрос в този ред на мисли за лудвигия .. на моята листата и станаха кафяви .. като някакъв вид ворорасли,обаче не съм го срещал из статиите .. имам същите неща по листата на криптокирината

ivonp

ами по мойта няма нищо по листата, и не знам какво може да е при теб.

Raven

Кафяв лигав пухкав мъх, лесно се отделля и се изсмуква с маркуч?

Има два вида кафяви водорасли- едните са твърди силикатни образувания а другите са въпросната лигава вата.

Получават се от липса на достатъчно светлина, а кафявата вата е нормална първа фаза в нови аквариуми- обикновенно си преминава сама за около седмица.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

ChroNIckaL

Не знам дали е слаба на 112 литра танк има 70 вата гро лукс и друга ярка .. дълъг е 80 см.Пурата гро лукс си е 90см,но другата лампа е около 50 санта и свети по-по преден план,съмнявам се да е слаба светлината но ми се иска дори да сложа още една лампа 36вата ще ми създаде ли проблем

sliven

Пичове,питате,казват ви,вие не!Що така?Слаба е.Моите също не червенеят,по същата причина.В магазина,може да са ги заредили ден-2-3 преди да ги купиш!?Като питате,доверявайте,пробвайте!! 
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

ivonp

аз не мога да сложа повече светло така че ще я карам така:)

ivonp

За информация смених си две от лампите с пури Т5, светлината се увеличи и лудвигията си почервеня за 3-4 дена както си трябва.

Similar topics (5)

26392

Публикации: 7
Прегледи: 2862

8294

Публикации: 3
Прегледи: 2736

53724

Започната от Mr.Di


Публикации: 4
Прегледи: 2660

6711

Публикации: 2
Прегледи: 4007

49951

Публикации: 3
Прегледи: 1672