• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 21:06

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Усукана валиснерия (Vallisneria Italiana)

Започната от Гарван, 04.02.2005 15:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Гарван

Някой спомена,че тази валиснерия расте бавно. Е при мен расте доста бързо. Взех един стрък около 40 см. висок и само за две седмици пусна мустаци и второто растение е около 20 см. високо, а третото около 10 см.

Не съм слагал никакви торове, CO2 системи и тям подобни. Пък и елонгатусите непрекъснато се опитват да си отхапят парченца. Въпреки това яко дръпна.

Това да не е някаква българска мутация на това растение?  :lol: Или пък нали живея до бункерите на Редута, кой знае какви химикали имам във водата...

bimbargo

Чернобил брато, Чернобил  :wink:
По-добре мразена личност, но личност!
Аквариум

dido

Такава italiana няма, къдравата е Vallisneria Americana var. xxx.
Расте доста по-бавно спрямо другите разновидности Vallisneria, сякаш е и доста по-капризна. Може би си уцелил подходящите условия.

Гарван

Цитат на: "dido"Такава italiana няма, къдравата е Vallisneria Americana var. xxx.
Расте доста по-бавно спрямо другите разновидности Vallisneria, сякаш е и доста по-капризна. Може би си уцелил подходящите условия.

Е не знам. Някой тук така каза, че се нарича. Но май си прав.
Говорим май за това:

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.salonhogar.com%2Fciencias%2Fnaturaleza%2Fplantas%2F056.jpg&hash=3c1e5f639dcbff05f3599c6871a4f8123d8c768a
Vallisneria americana var. biwaensis

N.Nobs

Цитат на: "Гарван"Някой спомена,че тази валиснерия расте бавно. Е при мен расте доста бързо. Взех един стрък около 40 см. висок и само за две седмици пусна мустаци и второто растение е около 20 см. високо, а третото около 10 см.

Не съм слагал никакви торове, CO2 системи и тям подобни. Пък и елонгатусите непрекъснато се опитват да си отхапят парченца. Въпреки това яко дръпна.

Това да не е някаква българска мутация на това растение?  :lol: Или пък нали живея до бункерите на Редута, кой знае какви химикали имам във водата...
И при мен расте като побесняла.Спокоино не си сбъркал нищо :lol:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

miTko

Цитат на: "dido"Такава italiana няма, къдравата е Vallisneria Americana var. xxx.
Расте доста по-бавно спрямо другите разновидности Vallisneria, сякаш е и доста по-капризна. Може би си уцелил подходящите условия.
Взе ми го от устата...чак пък жабарски произход :?  :?:  :)
При мен отначало растеше умерено, после замря, после хлорирах и сега съм взел нова от 2 месеца и расте пак умерено от 3 седмици.Явно човека е уцелил условията.Абе я си кажете параметрите???!!! :lol:
Иначе съм чел , че не само 1 вид има усукани листа, кой знае от кой е.
Разни мои АКВАРИУМИ 

Живко

Никой не се е родил научен.

Similar topics (5)

50620

Публикации: 2
Прегледи: 2754

37255

Публикации: 10
Прегледи: 6819

22066

Публикации: 15
Прегледи: 5702

9939

Публикации: 2
Прегледи: 3146

8104

Публикации: 1
Прегледи: 2815