• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.06.2026 06:14

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми

Сенколюбиви растения

Започната от assensi, 17.10.2006 11:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

assensi

Здравейте :!:  Искам да питам има ли такова растение, което не се нуждае от много светлина, искам да го засадя под Дъбчето. Мисля си за Криптокорина, но не съм сигурен. Моля за съвет. Мерси предварително :lol:  Поздрави :bye

Longanlon

Сенколюбиви растения няма - т.е. такива, които да обичат сянката.

Има такива, които могат да растат на сянка - ако се гледат на светло е по-добре, но и с по-слаба светлина растат нормално.

Такива са различните видове Анубиаси и Криптокорини, също Болбитис и Микрозорум.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

theater

Аз в тъмните петна от аквариума в двата края гледам Cryptocoryne affinis и Microsorium. Наистина вървят добре в малко по-тъмни области. На твърде светло се покриват с ксенококус.
140л - харацини
http://starividri.org

assensi

То че има сенколюбиви растения - има, ама незнаех дали има за аквариум. Мерси за отговорите :lol: Значи правилно съм си мислил за Криптокорина.

Similar topics (5)

42225

Публикации: 4
Прегледи: 8615

11264

Публикации: 11
Прегледи: 14569

377

Публикации: 44
Прегледи: 40556

10619

Започната от van40


Публикации: 7
Прегледи: 10053

34920

Публикации: 4
Прегледи: 8147