• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 14:59

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Растения в саксийки?

Започната от Desidy, 06.04.2012 10:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Desidy

Не знам дали това е мястото, но искам да попитам дали е удачно да се гледат растения в саксии? Проблемът е, че гледам златни рибки и трябва често да сифонирам, а ми е трудно със всички растения. Дали ще се развиват ако ги сложа в малки саксийки? Става въпрос за няколко вида криптокорини, 2 ехинодоруса, нимфея, бакопа, микрозорум/който така или иначе не е засаден в грунда/. Имам и анубиаси, но са на мопан. Общо взето това са растенията, които златните не успяват да хапнат.
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

aquarium.fan

При мен златните не се интересуват от криптокорини-2 вида, валиснерия-обикновена, спирална и гигантска, кладенчов мъх и роголисник.
За по-добро почистване според мен можеш да гледаш водните растения в саксийки, но не виждам причина да си разваляш общия вид на аквариума.Саксийки се слагат според мен само в аквариуми, където се храни обилно-с подрастващи малки или е пренаселено по някакви причини. По-добре с 3-4 см. грунт, дори и да е дребен, отпадъците си  отиват надолу и си разграждат.

_Kirilov

Аз не еднократно бях  засаждал в една стомна растения но до сега никога не съм имал успех .Причината подари която го правех това е , че имах доста животинчета в аквариума и при всяка смяна на водата се сифонираше  , а и грунда ми е доста едър и малко (2-3см) .
Растенията тъкмо почнеха да се развиват и започваха да се скапват от корена нагоре

anasarka

Според мене ако създадеш оптималните условия в аквариума си няма да има нужда да сифонираш и съответно да местиш растенията в кофички. Незнам нищо за аквариума ти, но ако има добра филтрация, не е пренаселен с риби и се хранят оптимално няма да ти трябва сифониране :-)
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

Desidy

Благодаря за отговорите, за сега ще оставя така нещата, пък по-нататък ще видим.

Аквариума е 112л Аква ел комплект с всичко, а рибите са 4 златни и 5сомчета джули.
Знам, че са доста, но малкия не иска да се раздели с никоя. Като пораснат ще му мислим :-)
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

Desidy

Току що извадих камък заседнал в устата на златна рибка /3-5мм е едър и не знам как го е налапала като се има в предвид, че рибките са още малки/, решено е ще махам грунда! Та в пластмасови саксии дали ще е проблем? Възможно ли е пластмасата да отделя нещо вредно в аквариума.
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

fizika01

Все пак има и пласмасови акви така че нямай притеснения.

Здравков

При мен  криптокорините са в саксийки понеже им слагам глинени топчета, дали е удачно растенията да се гледат в саксийки? удачно е стига да ти харесва.

Desidy

Ами ще се опитам да намеря някакви по-интересни като форма!
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

dgwrite

Защо не смениш грунда със по-ситна фракция, така няма опасност златните да налапат камъче. Аз съм с 2/3 мм. фракция, лапат го пресяват и плюят.

aquarium.fan

Според мен също по-добре е да смениш грунда с по-ситна фракция и ще си О К !

Desidy

Ами не знам, аз съм чела, че за златни било по-добре да е едър грунда и, че в ситен грунд не виреят растения.
Иначе и на мен не ми харесва голо дъно и веднага бих го заменила с кварцов пясък, но няма ли да е труден за подръжка?
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

xoxi

С по ситен грунд и с добра филтрация няма да ти се налага да сифонораш толкова често.Растенията ще се развиват по добре ,златните няма да се давят с камани който не знам защо мъчите роибите и ги вадите насила като са ги лапнали така си ги и плюят просто малко си ги въртят из устата от доста време гледам златни и неми се е случвало да лапне нещо и да не може да го исплюе имал съм случаи с охлюв планоробис но пак го исплю.

Desidy

Цитат на: xoxi - 09.04.2012 15:03
С по ситен грунд и с добра филтрация няма да ти се налага да сифонораш толкова често.Растенията ще се развиват по добре ,златните няма да се давят с камани който не знам защо мъчите роибите и ги вадите насила като са ги лапнали така си ги и плюят просто малко си ги въртят из устата от доста време гледам златни и неми се е случвало да лапне нещо и да не може да го исплюе имал съм случаи с охлюв планоробис но пак го исплю.
Ами вчера почти беше обърнала корема и не можеше да го изплюе, чаках я повече от час, но камъчето беше голямо и ръбесто!
Благодаря за отговора в събота ще ида до Бриколаж за по-ситен кварцов грунд!
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

aquarium.fan

При мен черни телескопи и златни комети са в аквалиум с обикновен пясъчен грунд-3см. и много растителност-валиснерия и криптокорина /въпреки, според много голеги двете растения не се развиват добре едно до друго /. Ровят си по дъното, обират падналата храна, пясъка си го плюят, растенията вървят, един път седмично обирам с маркуч на около 5мм от дъното остатъците от откритите места.

Similar topics (5)

57104

Публикации: 1
Прегледи: 1458

30754

Публикации: 10
Прегледи: 5700

5651

Публикации: 2
Прегледи: 2532

21609

Публикации: 3
Прегледи: 2991

49930

Публикации: 2
Прегледи: 2077