• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.06.2026 08:19

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми

Растения от реката

Започната от vankofighter, 29.07.2007 15:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vankofighter

Взех си растения от реката.Камъните ще ги изваря но как да третирам растенията?Има ли опасност да заразя рибките?

Raven

За растенията направи баня със слаб разтвор на калиев перманганат- има го в аптеките.
Бледорозов разтвор и нека да престоят в него около 30 минути.
По принцип не е добре да се вкарват растения от естествени водоеми заради паразитите ,а и растенията няма да идържат в аквариума.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

vankofighter

отказах се. имаше много пиявици по тях. сложих едно две стръкчета водна леща.казаха ми че за нула време ще се размножи.

Similar topics (5)

6798

Започната от blajev87


Публикации: 1
Прегледи: 6526

23998

Публикации: 9
Прегледи: 9686

50271

Публикации: 3
Прегледи: 6889

3339

Публикации: 13
Прегледи: 7557