• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 06:38

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с валиснерия

Започната от alex22, 10.02.2012 13:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

alex22

Здраветите, един от корените ми покафеня целия както и некои от листата от какво може да е ?



rakim

Гладува,натори в корените или малко течна тор но по добре първото.Обаче преди да го правиш прочети във форума има много писано за торенето.Напиши и данни за аквариума,може да е заради светлината но ме съмнява.
540л Южна Америка

alex22

Аквариума е 60л изложен е цел ден на най слънчевото место в стаята, и отделно пускам лампата по 7-8 часа на ден, лампата е пура на филипс незнам колко вата беше

ivan66661

Може и да покафенява заради слънчевата светлина понеже от нея се появяват водорасли ако можеш ограничи достъпа на слънчева светлина до минимум. :-)

Nikola 1

Цитат на: ivan66661 - 10.02.2012 16:28
Може и да покафенява заради слънчевата светлина понеже от нея се появяват водорасли ако можеш ограничи достъпа на слънчева светлина до минимум. :-)
Това което се вижда не са водорасли, а гниене на растението. Може да си го насадил много надълбоко. Може и да е липса на храна както ти е написал Rakim.

djibarov

Не се притеснявай. Валиснерията е жилаво, непретенциозно растение - ще тръгне. Тези листа ги махай, или след 2-3 дни те сами ще се откъснат и изплуват.
Напиши ни кога е стартиран. Не тори, ако е скоро пуснат, задължително го скрий от слънцето, защото ще хукнат зелените водорасли скоро и по много - просто тези дни няма много греене.
Моя аквариум е на прозореца на кухнята - на юг, но има черна хартия на слънчевата страна, а от двете тесни - изток, запад - самозалепящ се тапет със светлосин фон. Пак да не влиза пряко слънце вътре!

Despot

Само със коренчето,което е до нагревателя ли имаш проблем?
И не бързай с торенето.

alex22

Да само с корена до нагревателя имам още 3 корена с тех нема проблеми, аквариума е стартиран преди месец и половина

Despot

Щом другите нямат проблем,вероятно листата се допират до нагревателя...
Пробвай да преместиш нагревателя в някой ъгъл където няма растения.

multisam

сложи магнезиев сулфат/английска сол/ има я в аптеките.като гледам и по младите се забелязват признаци за недостиг на магнезий,и ограничи пряката светлина

gandalf_hsr

Цитат на: multisam - 12.02.2012 03:01
сложи магнезиев сулфат/английска сол/ има я в аптеките.като гледам и по младите се забелязват признаци за недостиг на магнезий,и ограничи пряката светлина
и аз имам същите проблемни растения,как се поставя този магнезиев сулфат.заравя се в пясъка или се разтваря във водата.

multisam

разтваря се във водата.на моя 300 литров слагам цялото пакетче

gandalf_hsr

има ли странични ефекти по рибите или трябва да се извадят?

teodorcho

Няма страничен ефект върху рибките. Слагай магнезиев сулфат – 70гр в 500мл вода. Добавянето на 50мл от разтвора на 100Л вода, дава 7ppm Магнезий.

ancitrusa

Да не отварям нова тема. Искам да попитам каква е причината да ми се разпаднат валиснерията и дъбчето??? В рамките на един месец буквално изгниха. Аквариума е 27л. осветление-11вата растения анубиас, роголистник ,дъбче, валиснерия. CO2 пускам от време на време, торене профлор на Даянапет 1 в месеца.Възможно ли е да е от CO2 проблема. *dontknow*

Similar topics (5)

9510

Започната от neon4o


Публикации: 8
Прегледи: 3198

46630

Публикации: 4
Прегледи: 2229

3242

Публикации: 9
Прегледи: 3365

34166

Публикации: 1
Прегледи: 1426

22446

Публикации: 18
Прегледи: 7215