• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 13:53

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с растенията

Започната от malomir, 14.09.2005 00:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tishovsx

IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

dido


miTko

За да не отварям нова тема, обърнете внимание на тази статия от същия сайт:
http://vitawater.ru/aqua/hydro/biotest1.shtml
Разни мои АКВАРИУМИ 

Stas

Нормално е Пенчо, но да не ти казвам какво ще стане след около 2 месеца! Ще се озъбиш.

penchod

Дано не си прав! Надявам се да ме подминат проблемите, все пак аквариума е 3 годишен, друг е въпроса, че е по-сериозно залесен от три месеца...

Stas

Аз минах през точковидни водорасли, цъфтеж на водата, зелени нишковидни, синьо-зелени и сега като капак забелязах 2-3 снопчета брада.

penchod

А, то точковидните не ги броя даже, с това чудо по Анубисите, и с тея зелените, дето са като налеп по грунда и каманите не мога да се преборя и това е 9 Анциструса и никакъв резултат... Брада и аз си имах преди 2 месеца, и ако не почна пак да сменям водата 2 пъти седмично пак ще имам, изобщо схемата е дискуси>неизбежно много органика>смени на водата или водорасли.

Raven

точковидните ги ядът единствено скаридите в комбинация с охлюви планорбис /обикновенните кафяви охлювчета/
аз имах няколко анубиаса със зелени точки- сложих ги в развъдния на скаридките ,и за 1-2 месеца ги полираха.
но трябва да са много скариди.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

patter

Допълнение: скаридите трябва да са много и да са ГЛАДНИ :-). При мен в общия аквариум има зелени точковидни, зеленясване на камъчетата по грунда и черна брада "за цвят" по анубиаса. Там има около 50 скаридки и разни рибета, които получават храна. Резултатът - скаридките се изхитряват да хапват от осатъците на рибите и водораслите са им за десерт - хапват само младо-крехко-сочно :-). Като цяло водораслите не се увеличават, но и не се изчистват. Анубиаса си пусна скоро ново листенце, което изглежда много добре - или още не са го атакували водораслите или скаридките ги чистят още в зародиш.

В скаридарника  е идеално чисто, но пък и параметрите на водата са по-различни - няма толкова органика. (т.е. май отвреме на време има, щом се появяват планарии :-( )

penchod

Така, та както писах по-горе, време си е да взема мерки, защото вече разпознах зародиши на брадица по Анубисите. Глад му е майката, докато бях отпуска рибите са хранени пре 2-3 дни, растенията бяха перфектни и всички водорасли изпукаха, сега взех да храня всеки ден обилно, че и по 2 пъти понякога, всички водораслояди се тъпчат с мръвки, не сменям водата редовно и всичко сочи, че ще бера плодове...

В момента гледам аквариума и ме озадачава следното нещо- Лудвигията ми има перфектен биологичен часовник, вечер час два преди да изгасне осветлението, листата и се повдигат нагоре, все едно се затваря цвят, сега ги гледам, че от 15:30 още са се изправили, дали е симптом на наближаваща катастрофа, или просто усеща скъсяването на реалния ден?

miTko

Цитат на: "penchod"

В момента гледам аквариума и ме озадачава следното нещо- Лудвигията ми има перфектен биологичен часовник, вечер час два преди да изгасне осветлението, листата и се повдигат нагоре, все едно се затваря цвят, сега ги гледам, че от 15:30 още са се изправили, дали е симптом на наближаваща катастрофа, или просто усеща скъсяването на реалния ден?
Иска да спи!  :wink:
Разни мои АКВАРИУМИ 

Raven

аз моите аквариуми и растенията ги тренирам от години на светови ден от 13 до 23 часа,и когато си взема някое ново дългостеблено и то в началото си е на старата система ,но за 1-2 седмици свиква и влиза в режим.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Stas

И аз съм от 13 до 23, но за 4 месеца не свикнаха. Поне кабомбите де.

chandler

http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=149884

това е резултатът от теста с калиев перманганат. виолетовият цвят е от аквариума, жълтеникавия от една саксия. исках да проверя все пак, дали ще покаже някаква разлика, защото в началото като тествах вода, взета от грунда, от средния пласт и от горния такъв, цветът си беше един и същ. така че надписите са от предното измерване.
chandler

sk4

Я кажете какво да правя как да усвежа моите растения нещо неми харесва растежат им с какво да ги стимулирам...

Similar topics (5)

12491

Публикации: 15
Прегледи: 5597

39404

Публикации: 2
Прегледи: 1951

6201

Започната от botzi


Публикации: 31
Прегледи: 9782

27983

Публикации: 1
Прегледи: 3634

55926

Публикации: 9
Прегледи: 4286