• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 15:03

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

въпрос за Alternanthera sessilis

Започната от Nemo, 19.10.2005 19:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

miTko

Цитат на: "Longanlon"ми да - махни я и пробвай с тенелус  :D
:)


Чакай да се усмихна още веднъж :lol:
Разни мои АКВАРИУМИ 

WOLF

Цитат на: "miTko"Имам и глина и почва и кристалон - всякакви лайна...Светлина бол - 62,4 лумена на литър!!! 1,2 вата на литър!!! Други идеи?

1,2 вата на литър :shock:  Незнам дали пропускам някого, но ми се струва, че над твоя аквариум слънцето най-силно :lol: .
При тази светлина как се справяш с алгите, още-повече сега като ти е нов аквариума.

Значи това което ми казваш за сагнитарията направо ме убива. Аз я имах в стария си аквариум (дискуси - 30 С) и там горе-долу растеше. После 3 месеца не беше в мен и когато си направих новия аквариум от нея беше останало едно много, много истрадало стръкче. Сега след 2 месеца резултата е около 15 пати повече сагнитария, а преди около 3 седмици като скубах телелуса заедно с него изкарах и доста от нея и я изхвърлих.

Иначе аквариума ми не е нищо особенно 0.65 вата на литър, лумените са много малко защото светя с Гро-Лукс. В грунда имам от субстракта на Сера, а иначе торя с Флорена и калиев сулфат, като от флорената слагам доволно много (или поне така симисля).
There are only 10 types of people in the world. Those who understand binary code, and those who don't.

Nemo

Цитат на: "WOLF"
Цитат на: "miTko"Имам и глина и почва и кристалон - всякакви лайна...Светлина бол - 62,4 лумена на литър!!! 1,2 вата на литър!!! Други идеи?

1,2 вата на литър :shock:  Незнам дали пропускам някого, но ми се струва, че над твоя аквариум слънцето най-силно :lol: .
При тази светлина как се справяш с алгите, още-повече сега като ти е нов аквариума.

Значи това което ми казваш за сагнитарията направо ме убива. Аз я имах в стария си аквариум (дискуси - 30 С) и там горе-долу растеше. После 3 месеца не беше в мен и когато си направих новия аквариум от нея беше останало едно много, много истрадало стръкче. Сега след 2 месеца резултата е около 15 пати повече сагнитария, а преди около 3 седмици като скубах телелуса заедно с него изкарах и доста от нея и я изхвърлих.

Иначе аквариума ми не е нищо особенно 0.65 вата на литър, лумените са много малко защото светя с Гро-Лукс. В грунда имам от субстракта на Сера, а иначе торя с Флорена и калиев сулфат, като от флорената слагам доволно много (или поне така симисля).

другия път не дей да мяташ в кофата , много бих благодарен на 1-2 коренчета  :wink:  :)
Π ө ů ҹ υ њ σ ß

miTko

Цитат на: "WOLF"
Цитат на: "miTko"Имам и глина и почва и кристалон - всякакви лайна...Светлина бол - 62,4 лумена на литър!!! 1,2 вата на литър!!! Други идеи?

1,2 вата на литър :shock:  Незнам дали пропускам някого, но ми се струва, че над твоя аквариум слънцето най-силно :lol: .
При тази светлина как се справяш с алгите, още-повече сега като ти е нов аквариума.

Значи това което ми казваш за сагнитарията направо ме убива. Аз я имах в стария си аквариум (дискуси - 30 С) и там горе-долу растеше. После 3 месеца не беше в мен и когато си направих новия аквариум от нея беше останало едно много, много истрадало стръкче. Сега след 2 месеца резултата е около 15 пати повече сагнитария, а преди около 3 седмици като скубах телелуса заедно с него изкарах и доста от нея и я изхвърлих.

Иначе аквариума ми не е нищо особенно 0.65 вата на литър, лумените са много малко защото светя с Гро-Лукс. В грунда имам от субстракта на Сера, а иначе торя с Флорена и калиев сулфат, като от флорената слагам доволно много (или поне така симисля).
Водорасли имам малко, по стъклата които чистя и разбира се няколко нишковидни които получих по веригата(вървяли комплект с роталата :wink: )Това е повече от добре щото вече торя.
Добрата новина е че все пак сагитарията тръгва!!! Снощи много продължително се взирах и огеждах и видях издънки, миниатюрни на 2 корена!Дано да не я урочасам!
Светлината ти не слаба принципно, но трябва да сложиш "бяла" лампа, поне 1 вместо гролукс, ако са повече.Някои тук не мислят така, но те не обичат и топла бяла светлина, а тя при мен се възприема добре и имам база за сравнение.
Разни мои АКВАРИУМИ 

Similar topics (5)

46630

Публикации: 4
Прегледи: 2229

22292

Публикации: 7
Прегледи: 3085

6308

Публикации: 3
Прегледи: 1926

19771

Публикации: 7
Прегледи: 3866

1619

Започната от van40


Публикации: 11
Прегледи: 4676