• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
04.05.2024 09:39

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

проблем с червен оцелот

Започната от ceco_rs, 07.02.2007 19:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ceco_rs

Преди месец си вземах нови растения . Червения ми оцелот беше голям и силен , но сомчетата започнаха да го ядат.Имам добро осветление и CO система  , във външния си филтър слагам торове ... нищо не ги спира , всяко ново листо бива изядено . Рибките храня и с Тetrra pro vegitable , пак нищо . Като увелича торовете останалите растения стават на малки кафеви дупчици ... ПОМОГНЕТЕ какво да направя

rakim

Чакай чакай,я кажи за какъв аквариум става дума,размери,риби ,филтрация макар че от къде на къде  ториш във външния филтър :-|С кво ториш?Кви са тези сомчета които ядат ехинудоруса?И ехинудорус се тори във кореновата система в грунда с таблетки или глина ;-)
540л Южна Америка

6aro

07.02.2007 20:24 #2 Last Edit: 07.02.2007 20:32 by 6aro
Т`ва го чувам за пръв път. Да ториш във външния филтър =-O :-| Несе прави така бе човек! Тори се ама винаги в аквариума директно. Може и да не се слага тор в корените, аз не слагам и са си добре. Какъв е сома, къкъв е аквариума - размери, парамтри и т.н.

П.п. Сома да не е Панак. Ако е от него е. Той ми беше изял навремето доста растения. https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fdiscus.ms%2Fphotogallery%2Fmalar%2FL27c_panaque_golden_line.jpg&hash=ba491151855cc9a67117e03eaa3d2704d411f065
Палудариум: 120/80 (16 вода; 64 надводна част )/40
острови: размери в най-широката си част - 23/18/40; 43/20/40; 10/19/13

Raven

тези малки кафяви дупки са признак на липса- най вероятно на калий.
ако са по големи кафяви дупки е липса на азот,по принцип не се слагат торове във външния филтър защото няма смисъл а и тормозиш културата от нитрифициращи бактерий в него.
ако риби ти ядът растенията махаш или рибите или растенията- няма начин да ги научиш да не ги ядът.
моите риби никога не ми ядът растенията,в смисъл не повече от един път,ако ме разбираш....

не знам какви торове слагаш но растения като Ехинодоруса с развита коренова система се наричат солитери и се подхранват с твърди торове директно в корените- таблетки,топчета глина и тн.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

ceco_rs

Леле за малко ходих на гости и вие сте ми отговорили , благодаря ! Аквариума ми е 120/60/35 ДВШ . Филтъра ми е Флувал 304 , торта я вземам от един магазин за рибки и е ТОТТО и е на гранули . Слагам я в един чорап и най-отгоре във филтъра !
Рибките ми са
    Анциструси 6 бр.
    Лорикария   2 бр.
    Стрирозома  2 бр.
    Коридорас    4 бр.
    Hypancistrus Galaxias 3 бр.
    Рамирези     12 бр.
    Неон червен 12 бр.
    Родостомус  10 бр.
    Наностомус  10 бр.
    Бети             3 бр.
    Афиосимеони 6 бр.
    още едни килита но им забравих името - като на асоцияцията знака...
  Имам няколко плати , хелери и молинезии , а имам и едни странни тънки и дълги с човка живородки
                  та Анциструсите като се залепят на Оцелота и докато не го оглозгат не го оставят , те се лепят и на другите растения, но тях не могат ?!?
  Слагам и една течна тор на Sera .
Имам и една малко смешна CO  система май китайска някъква,ама върши работа за сега...

ceco_rs

 *mislia* забравих да кажа за осветлението 2 бр Сан-Гло 40 вата и един брой Аква-Гло 40 вата, сега ще си поръчам още една Аква-Гло . Всички са по 105 см.

ceco_rs

Ей това ми е аквариума , Оцелота се крие в средата зад корена... а, и по корена имам брада , но взех да се оттървавам от нея !

Raven

според мен нямаш нужда от торене в този аквариум,имаш твърде малко растения и не вървят особено бързо за да има нужда от допълнително торене.
напротив- имаш излишък на хранителни вешества и органика,за това имаш тази забележителна брада по корена.
вероятно не си правил тестове ,но сигурно нитратите ,нитритите а най вече фосфатите са ти прекалено високи.
или си намери бързорастящи растения ,или намали торенето до минимум.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

ceco_rs

 Благо за съвета , ще го имам впредвид ! *THUMBS UP*

Joro Vn

   Сeco_rs, извинявам се, малко ще ти раздърпам темата :-). Интересува ме как се чувстват Стирозомите и Хипанциструс Галакси при теб- питам във връзка с торенето и СО2. От колко време ги имаш, местни ли са /твоя градски Ивайло се занимаваше със сомове/, от колко време ториш и евентуално някакви нива на елементите.

Ilianidis

Живородката с дълга човка най-вероятно е дермогенис.Раждала ли ти е и ако е,колко големи?

ceco_rs

 Тези рибки той ми ги даде , за Стирозомите не знам още защото са ми от една седмица , но Галаксите се чувстват прекрасно. В началото бяха доста притеснени и се криеха , а сега си играят и  са уверени макар и малки ! Галаксите ги имам от 3-4 месеца ... много ме радват.За нивата на елементите мога да ти кажа утре , днес не ми остана време да си взема тестове , последните са ми от около месец...а по гореописания начин торя откакто  имам аквариума , значи от около година, плюс това на дъното ми има и около 2 см. торф , отгоре имам 2-3 см. лава и след това смесено лава и чакъл. CO -то ми е от около месец .

ceco_rs

За съжаление тези живородки ,за които ме пита, Ilianidis се оказаха само женски . Сега съм намерил и мъжки ,но не съм ги взел още и затова мога само да приемам съвети за тях!

Joro Vn

ЦитатГалаксите ги имам от 3-4 месеца ...
Дотук добре звучи! Обнадеждаващо и за мен. Иво знаеше ли в какви условия ще ги отглеждаш и даде ли ти някакви препоръки? Предполагам си ги взел малки от него. Галаксито негово производство ли е?
   Май ще разравям за телефонния му номер.  :-)

botan

тези живородки до колко знам са бракични риби!!!

Similar topics (5)

38484

Публикации: 5
Прегледи: 4102

22939

Публикации: 19
Прегледи: 6655

8104

Публикации: 1
Прегледи: 2818

48944

Публикации: 3
Прегледи: 2047