• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 21:58

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с анубиасите

Започната от magic_paladin, 11.08.2009 14:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

magic_paladin

Проблема е следния: по някои от листата анубиасите ми (2 на брой) започнаха да се появяват странни кафяви точици сякаш съм прекалил с светлината или ще гният.Анубиасите са закрипени към 1 коренче..Иксам да попитам на каква се дължи това и дали има вероятност да умрат от тези точици.
Малко Инфо за аквата:
Обем:75литра
Осветление:2х 18W,работят 10 часа на ден
Филтрация:AQUA EL 300l/h
Риби:Още няма
Други растения:Камбоба,Криптокорина,Хигрофила диформис,Гигантска Валиснерия.
Грунд:големина: 3-4мм/черен цвят

ПП:Четох,че анубиастите са лесни за отглеждане и лесно се адаптират към нова среда,аквариумът ми е стартиран на 08.08.2009 ,но не се бях загледал толкова внимателно в листата на анубиасите. :-)
ПП2: Благодаря предварително за отговорите и съветите ви.  *thanks

Caxapa

Ако качиш снимки на "проблемните" мисля ще получиш по-добра диагноза. Но моите кафенеят там където съм ги наранил при някое невнимателно бъркане в аквите.  *DRINK*

magic_paladin

Гадно ми снима ГСМ,а фотоапарата му няма УСБ-то  :-( . Просто на 2 листа в переферията и до жилките им има кафяви петънца.Очакавам други мнения и съвети.  :-)
ПП:Сега видях,че излиза и ново листо.

Raven

Ако анубиасите са нови в нов аквариум има вероятност да страдат от някакви липси на хранителни вещества.
Когато се посадят анубиасите тепърва започват да изграждат коренова система- от основният им корен излизат малки тънки корени които влизат в дъното или се обвиват около парчета дърво  и камъни.
Дори и да имат такива корени те тепърва трябва да се "включат" и да започнат да хранят растението.

Докъто това стане е възможно растението да изпита недостиг на хранителни вещества и да хвърли някой от най старите листа- на мен това са ми правили анубиаси в нов аквариум,когато ги садя   обикновенно им подрязвам корените- в този момент са уязвими.

Ако лист от анубиас е започнал да умира- няма начин да се въстанови,просто ще си изгние малко по малко.
Важното е винаги да има ново развиващо се листо- това е показател че растението е наред.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

magic_paladin

Цитат на: Raven - 11.08.2009 20:20
Ако анубиасите са нови в нов аквариум има вероятност да страдат от някакви липси на хранителни вещества.
Когато се посадят анубиасите тепърва започват да изграждат коренова система- от основният им корен излизат малки тънки корени които влизат в дъното или се обвиват около парчета дърво  и камъни.
Дори и да имат такива корени те тепърва трябва да се "включат" и да започнат да хранят растението.

Докъто това стане е възможно растението да изпита недостиг на хранителни вещества и да хвърли някой от най старите листа- на мен това са ми правили анубиаси в нов аквариум,когато ги садя   обикновенно им подрязвам корените- в този момент са уязвими.

Ако лист от анубиас е започнал да умира- няма начин да се въстанови,просто ще си изгние малко по малко.
Важното е винаги да има ново развиващо се листо- това е показател че растението е наред.
Да анубиасите са нови в аквариума и само при тях е проблема и точно 2 от най-големите ми листа са с такива петънца.Също забелязах ,че наистина коренчетата им са доста малки.Дано да е това и да не умрър целите растения.

Raven

13.08.2009 09:25 #5 Last Edit: 13.08.2009 09:30 by Raven
От снимките които видах- това са най обикновенни кафяви водорасли Chrysophytа.

Получават се в нови аквариуми,махат се сами след няколко седмици,но няма нужда да чакаш толкова.

Има два начина да ги махнеш- или си взимаш 3-4 отоцинклуса и те ти полират растенията за два дни,или просто бъркаш с пръстчета и ги махаш.
Това е един мек лигав налеп- стандартно "оборудване" при всеки нов аквариум.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Similar topics (5)

10490

Публикации: 12
Прегледи: 4231

51037

Публикации: 12
Прегледи: 3859

10659

Публикации: 1
Прегледи: 3163

39822

Публикации: 5
Прегледи: 3096

24726

Публикации: 4
Прегледи: 3516