• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 17:01

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Нови растения в аквариума

Започната от BOJO, 08.05.2009 10:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

BOJO

Здравейте,

предстои ми засаждане на няколко нови растения в аквариума . За да избегна внасяне на някаква инфекция сам решил да ги оставя 24 часа в слаб бледорозов разтвор на калиев перманганат. Разбира се в отделен аквариум без рибки .

Растенията са анубиас и крипторикона мисля.

Това правилно ли е и ще повлияе ли на растенията негативно?
Дали е достатъчно това като профилактика ?

Благодаря за отговорите предварително.

Divane

Според мен е достатъчно,даже си мисля,че са много 24часа..но все пак спецовете да кажат ;)

Лора

Аз невиждам смисъл от това. Повечето растения се гледат в разни парници.
За 20-30 мин е напълно достатъчно това обеззаразяване, аз никога не съм го правила.
Но за да си спокоен, направи го. :-)
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

BOJO

Цитат на: Лора - 08.05.2009 13:25
Аз невиждам смисъл от това. Повечето растения се гледат в разни парници.
За 20-30 мин е напълно достатъчно това обеззаразяване, аз никога не съм го правила.
Но за да си спокоен, направи го. :-)

Тези растения ще ги получа от колега, който ги е отглеждал в аквариум, т.е не са "нови"

Divane

просто ги изплакни с този разтвор щом се притесняваш...но аз малко се съмнявам,че ще оцелеят при твоите рибки ;)

BOJO

Цитат на: Divane - 08.05.2009 14:32
просто ги изплакни с този разтвор щом се притесняваш...но аз малко се съмнявам,че ще оцелеят при твоите рибки ;)

...и аз ..... ама да пробвам, после да не се ядосвам, че не сам опитал дори. Както са и на диета сега  *ROFL*

yanki1

Цитат на: BOJO - 08.05.2009 13:37
Тези растения ще ги получа от колега, който ги е отглеждал в аквариум, т.е не са "нови"

Ако растенията са отглеждани в "здрав аквариум" няма от какво да се притесняваш. Направо сади без да ги обеззаразяваш по какъвто и да е начин. ;-)
526 литра

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi30.tinypic.com%2Fj0zlgl.jpg&hash=ae7ab03435ad73c6eca1b105b7531f3b048f7b50

vancho

 *offtopic  А това дали важи и за растения от едни гьолове на бивше ТМС ( изкопани са дупки заради пясъка и сега понеже са близо до тополница са пулни с вода )  в тея гьолове намерих много интересни растения  както и едни сини риби които не мога да хвана а неще да им дера устите с кукички . Има нещо като криптокорина обаче 15-20 см и е червена  роголистник има много както и едно като роголистник , но червено и с корен ( един приятел си го държи в аквариума от 2 месеца и се развива ) също така има и воден пипер  и мн други .
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fstore.picbg.net%2Fpubpic%2F0D%2FA6%2F217a39d745860da6.jpg&hash=5fe066531989cb1b9795f8b72dfcc2e62814c0f0

denbosch

По принцип четох,че се слагат в бледорозов разтвор за два-три часа,но според мен няма смисъл да чакаш калиевия перманганат няколко часа.Ако не искаш охлюви в аквариума си,разтвори едно пакетче лимонтозу във 1 литър вода и ги накисни за десетина минути.Няма да остане пукнато яйце на охлюв-изпробвано *THUMBS UP*!

BOJO

Цитат на: yanki1 - 08.05.2009 15:35
Ако растенията са отглеждани в "здрав аквариум" няма от какво да се притесняваш. Направо сади без да ги обеззаразяваш по какъвто и да е начин. ;-)

Не знам какъв е акавариума на колегата, но се застраховам. В случай че е сложил да кажем нова рибка , да не се случва на никой, която още е само приносител без да е болна . Или е сложил интересен камък или растение от реката с бактерии.
Охлювите не ме притесняват изобщо. Става вапрос за цихлидарник  *ROFL* , т.е малко допалнителна закуска за рибочетата.

Similar topics (5)

35786

Публикации: 4
Прегледи: 2207

1380

Публикации: 11
Прегледи: 4861

8661

Публикации: 11
Прегледи: 2930

26392

Публикации: 7
Прегледи: 2862

51204

Публикации: 1
Прегледи: 1583