• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 00:01

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Мъгла в аквариума :)

Започната от archer, 11.09.2011 15:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

archer

Здравейте Колеги!
Нормално трябва да започна с Обяснения за  ситуацията в моят съд.
300л. с барбуси основно като риби
растения доста Анубиаси , но също и криптокорини и   микрозориум и др, :)
ползвам малко торове и CO2
капака ми е почти плътно затворено от горе стъкло.
осветление 2х36 Вата лум плюс 2 х 75 Вата халогенни ванички  които се вкл. с релета за време периодично и светят по около 5-6 часа на 24
Понеже преди време имах сериозен проблем с брада реших да опитам да се отърва от нея чрез изваждане на Анубиасите на "сухо"
Така извадих около половината вода от аквариума  , след известно експериментиране как да задържа корените над водата използвах едно старо аквариумче  (без дъно) което много ми помогна като същевременно не пречи на движението на зверовете. Хубавото е че не се забелязва.
и така и с помощта на ножицата се по изчистих  без никакви химии :)
Скоро обаче забелязах че имам две три листа които са по на високо да са леко изсъхнали по края . Предполагам че е от силната светлина  и малката влажност на въздуха. Та за това и се оглеждах как да повиша влажността . Видях машинка за мъгла /Mist Maker/.
Та имам питанка? Дали някой е експериментирал с машинка за мъгла в аквариума си ? И какъв е ефекта ?
Това което ме притеснява е дали светлината ще успее да премине през мъглата и дали ще е достатъчна за другите растения, които са си във водата...А пък една такава се продава около 40лв във Варна , така че е скъпо да се експериментира..
Благодаря предварително !



Човек вижда толкова, колкото знае !     *DONTWORRY*

iek

За това ли става въпрос?

archer

Да, такава ми е идеята ! Замислих се да поръчам и да пробвам ..... но ще трябва време и да се наблюдава. Вече при такава цена може да се рискува. При все си мисля че няма да им е зле на марулите.  8-)
Малко  си мисля че бягам от аквариума и навлизам в паладариума, ама лично мене ме радват повече растенията !
Човек вижда толкова, колкото знае !     *DONTWORRY*

Similar topics (5)

3358

Публикации: 13
Прегледи: 13956

52908

Публикации: 20
Прегледи: 12536

37073

Публикации: 6
Прегледи: 5067

29778

Публикации: 4
Прегледи: 2793

41507

Публикации: 10
Прегледи: 4035