• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
22.05.2024 14:47

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

kakви растения да сложа?

Започната от stilista, 21.12.2007 09:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stilista

Здравейте, в момента за заден фон ползвам гигантска криптокорина .Но ми изникна един проблем.Когато криптокорината порастна и засенчи целия аквариум  *MODERATOR*
Въпросът ми е какви растения бихте ми препоръчали за заден фон които да порастват до 30 см ,пък ако е криптокорина още по добре  :-P Аквата е 60/40/35 Осветявам с 45в. 
Приемам оферти ако някой продава от Русе.
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

igenov

Можеш да използваш ротала, лимнофила, егерия, бакопа, но са бързорастящи и искат често подрязване.

}|{opukc

Цитат на: igenov - 21.12.2007 09:50Можеш да използваш ротала, лимнофила, бакопа.
Тези растения ако не се режат правят стебла по 60-70см.

stilista

Цитат на: }|{opukc - 21.12.2007 10:18
Тези растения ако не се режат правят стебла по 60-70см.
Трябват ми такива които да стават до 35 см ,тоест до повърхността на водата
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

iek

Идеалното растение за тази височина е Eleocharis vivipara-  35-40см, освен това не изисква подръжка.
Имай впредвид, че другите елеохариси са:
Е.parvulus   5-6см
Е.acicularis 12-13

dido

Различните разновидности на Cryptocoryne wendtii

MeTogu

Да мисля че имам доста подходящи,но нямам много свободно време напоследък.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

botan

Цитат на: dido - 24.12.2007 11:35
Различните разновидности на Cryptocoryne wendtii
Тя е по скоро за преден или среден план, защото не знам как трябва да я гледаш че да й станат листата по 20 см =-O
При мен са под 10см, като не й липсва нито хранителен грунд, нито торове, нито добре светлина.
Дори и преди, когато не бяха изпълнени горните условия не порастваше повече от 10 см....

iek

24.12.2007 11:59 #8 Last Edit: 24.12.2007 12:07 by iek
Цитат на: botan - 24.12.2007 11:54
Тя е по скоро за преден или среден план, защото не знам как трябва да я гледаш че да й станат листата по 20 см =-O

Cryptocoryne wendtii green при мен е около 25см, докато C. wendtii brown е около 10-15см.

Друго подходящо за заден план биха могли да бъдат повечето ехинодоруси.

Криптокорината току що измерена е точно-28см, при това съвсем наскоро се захвана, очаквам я и по-голяма да стане.

Като допълнение ето един справочник, където бързо могат да се прегледат растенията с основните им характеристики:
http://plants.aqa.ru/

botan

Аха, ясно, мерси!
Моята е кафява и явно за това не пораства повече *DRINK*

DJBamby

Хемиантос, ротала и хотония също става за заден фон с кастрене през месец.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg380.imageshack.us%2Fimg380%2F1890%2Fa1gn0.th.jpg&hash=3ce3fd12d8a974e49b4c15f28f322edda0013e1e - 666 litra.

stilista

Цитат на: DJBamby - 25.12.2007 12:05
Хемиантос, ротала и хотония също става за заден фон с кастрене през месец.
Идеята ти беше страхотна  *privet* ,взех ротала ,хотония и ехинодорус.Но изникна някакъв проблем! ехинодоруса и старите растения вървят страхотно,а роталата изкара няколко издънки за 2 седмици и буквално пред очите ми гние (гният листата и върховете).Хотонията и изгниха старите листа и няма никаква промяна -нито гние ,нито тръгва да расте  *MODERATOR* .За капак сложих и още грунд дано да помогне .Слагам всяка седмица тор и осветявам 86л.(35см височина) с 45в гро лукс и аквастар.
Надявам се на чудо но кой ли не се надява  :-|
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

DJBamby

За хотонията знам ,че иска по ниска температура макс 25С. Роталата върви добре при мен и често я кастра, като има повече светлина червенее. Освен да се пробваш с паричка и лимнофила сисилифлора с тях почти не съм имал проплем и растът бързо даже често пречат като засенчват.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg380.imageshack.us%2Fimg380%2F1890%2Fa1gn0.th.jpg&hash=3ce3fd12d8a974e49b4c15f28f322edda0013e1e - 666 litra.

stilista

по скоро въпроса ми е защо се съсипват и дали не им липсват някои микро или макро елементи .осветлението ми е добро за тея видове според таблицата .правя и ежеседмична смяна на вода,като си мисля да намаля смяната на водата.Колкото за торта е някаква тайванска--Aqua-plant Iron Plus i не и пише състава .А който е от Русе знае колко разнообразие от растения има тука  *ROFL*
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

stilista

Оцеля само ехинодоруса и чакам нови идеи за растения за заден план ,като мисля вече да не слагам торове и да са максимално непретенциозни.
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

Similar topics (5)

9290

Започната от lux


Публикации: 6
Прегледи: 3438

6787

Публикации: 4
Прегледи: 2475

9940

Публикации: 1
Прегледи: 1800

33111

Публикации: 11
Прегледи: 5015

1162

Публикации: 3
Прегледи: 3484