Здравейте от скоро имам CO2 система правена 1,4л бут. ред. вентил клапан с електромагнит италиански която работи добре , знам че не е правилно да пускам помпата за въздух но растенията са ми малко и рибите ми дишат тежко без помпа . Някой има ли представа до колко пречи помпата на CO2 , а и другото колко е ефективен тоя реактор на сера щото съм с такъв аквариума ми е 488л само вода естествено а реактора го дават до 400л.
даи още малко информация какви са ти рибите колко броя какви размери защото в подобен аквариум съм виждал рибарник 35 броя златни рибки с големина между 15 и 20 см каква е температурата твърдост и т.н.
ако нямаш много растения реактора на сера в момента ти е предостатачен :wink:
Цитат на: "discusfish"Здравейте от скоро имам CO2 система правена 1,4л бут. ред. вентил клапан с електромагнит италиански която работи добре , знам че не е правилно да пускам помпата за въздух но растенията са ми малко и рибите ми дишат тежко без помпа . Някой има ли представа до колко пречи помпата на CO2 , а и другото колко е ефективен тоя реактор на сера щото съм с такъв аквариума ми е 488л само вода естествено а реактора го дават до 400л.
Рибите ти може да дишат учестено по ред причини, може да няма никаква връзка с СО2, няма смисъл да се пуска и со2 и аератор, дай някакви подробности за аквариума да се изясни дали причината е в со2 или не
10 дискуса 4 големи ехинодоруса , 7 корена кабомба , и 6 корена анубиас малки , аквариума не е гъсто заселен все още ph 6,5-7,0 твърдост 4 uv лампа с помпа 750л/ч , филтър външен 1800л/ч sachem .
Ще слагам още един такъв в последствие , зора в момента са ми растенията да тръгнат добре за това питам за CO2 помпа с въздух става ли или се обезмислия co2-то [/url]
Цитат на: "discusfish"10 дискуса 4 големи ехинодоруса , 7 корена кабомба , и 6 корена анубиас малки , аквариума не е гъсто заселен все още ph 6,5-7,0 твърдост 4 uv лампа с помпа 750л/ч , филтър външен 1800л/ч sachem .
Ще слагам още един такъв в последствие , зора в момента са ми растенията да тръгнат добре за това питам за CO2 помпа с въздух става ли или се обезмислия co2-то [/url]
a какъв е обема на аквариума, вода сменяш ли ,дъно имаш ли и какво или растенията са в саксийки. коя твърдост е 4 КН или GH. Растенията са достатъчно че да осигурят необходимият кислород. Няма смисъл от со2 и кислород едновременно ,ако си мислиш че проблема е в со2 спри го.
Също така и брой лампи, мощност на лампите, площ на дъното, торене. Ако светлината и храната е малко, фотосинтезата ще е слаба и може да имаш дефицит на кислород.
Не знам какви са ехинодорусите, но анубиасите не ги брой. Кабомбата, долу-горе и тя. Ако ехинодорусите не са грамадни, няма кой да ти произвежда кислород в аквариума.
Можеш да сложиш флейтата с дупките на канистъра да ти бъде точно на повърхността на водата. Монтирай я така, че да не пръска вода, но да създава голямо повърхностно течение. Това ще ти е достатъчно да ти насища водата с кислород и едновременно с това няма да гони въгледвуокиса от водата.
Да дъно имам и то добре направено с 4 пури по 36в съм на осрам флора 2 и на силваниа аквастар 2 . днесака ми е вторият ден с CO2 системата в действие , тестът за co2 ми показва да намалявам станал е светло зелен беше тъмно което означава че има co2 в изобилие и помпата не пречи все пак балгодаря за съвета за обърнатата на долу струя :) .Но растения няма яавно :( Някой да продава някакъв тип подходящи растения за мене ( на които им трябва повече co2) ?
То при тебе е много специфично, щото гледаш дискуси. Не знам с какви растения да ги комбинираш. Но са си малко, видях ти аквариума на снимката.
Иначе всички водни растения са подходящи като за СО2, демек на никое няма да навреди.
Който може да ми предложи някакви растения ще сам благодарен ! :)
Изчерпал сам почти всички зоо магазини в София
http://store2.data.bg/discusfish/488l.JPG
icq 154158588
имам два ехинодоруса овалис. от аквариум с дискуси са
Добре колко струват и какъв размер са ? И как да се намериме :) ?
77 гледа да се оттърве от един грамаден ехинодорус индиан ред, поне 50 см висок, много разклонен. Прати му ЛС да ти каже подробности.