• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 20:29

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Борса за растения

Започната от penchod, 19.04.2005 23:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

penchod

Приемам идеята да се направи такава борса във форума и понеже си мисля че мястото и е в този раздел, откривам темата тук.

 Аз съм си завъдил повече от успешно един от двата вида(простете за невежеството)-Heteranthera zosteraefolia Martius или Hygrophila polisperma Anders и регулярно (на 10-на дни) изхвърлям по един наръч, защото ми запълват аквариума(изхвърлих доста и тази вечер, от там ми дойде идеята да открия темата), а това си е прахосничество. Тъй като няма да седна да ги продавам, ако някой се интересува, мога да ги подарявам, а нямам против ако някой реши да ми даде някое растение, което му е излишно, защото имам в момента само този вид и едно друго растение, което не върви особенно добре.

NO CARRIER

Поздравления за идеята!
Аз не хвърлям, но си храня кокошките с роголистник, моят май е Ceratophyllum submersum, понеже до сега не съм успял да го вкореня, а съм чел и слушал приятели да разправят, че можело. Явно става дума за Ceratophyllum demersum, какъвто нямам. Имам доста и Vallisneria, май americana. Е, от Пазарджик съм, но ако някой нещо - да заповяда.  :wink:

http://koko.zadnik.org/ribi/Ribi-office/Ribi%20003.jpg
Ей ги и двете.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

MAKAPOB

Аз имам едно което не знам наименованието му.Бих го разменил за ехинодорус

zmeq

Ами penchod-e мога да ти дам малко валиснерия, егерия денса и още едно друго дето не ми е много ясно, ако си навит де :)

niky

Тая идея за обмен на растения и риби и каквото и да е съществува отдавна. Затова бе направен и Виртуален Магазин!
Но...явно не доби популярност. Може пък да е тромава системата с Лични съобщения, знам ли?

ivo

Аз отворих темата в раздел 'Магазини' понеже се надявах някой да ме упъти към магазин, който да предлага сносни аквариумни растения на разумни цени и да разполагат с що годе богат асортимент и количество. Впоследствие Longanlon предложи за борса в рамките на форума (което явно не е нова идея) и която аз одобрявам изцяло.

Но наистина, така зададена, темата си е за раздел 'Растения'.

Вече последваха и първите оферти.. ще се възползвам от някои със сигурност (еееех, само да бяхте отворили въпроса 5-6 месеца по-рано - що криптокорини изхвърлих, кантар не ги тегли..). За съжаление в момента аз лично нямам какво да предложа понеже аквариума ми е почти празен от към растения, а ми предстои масово  'залесяване' .. пустият му акваскейпинг как ми се наби в главата, но какво да се прави - ще се пробвам :bg  

Amano пази се :!:

Similar topics (5)

23539

Публикации: 14
Прегледи: 3588

49892

Публикации: 0
Прегледи: 1118

21511

Публикации: 12
Прегледи: 4962

3330

Публикации: 3
Прегледи: 2589

16462

Започната от vnedel4ev


Публикации: 4
Прегледи: 2303