• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
04.06.2024 22:21

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Aponogeton ulvaceus

Започната от tomatomov197, 30.06.2010 07:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tomatomov197

  Aponogeton ulvaceus    за 24 часа пусна стрела дълга около 60 см.  -    .
: 30.06.2010г 07:07ч
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

ivopetrov358

В следващите часове ще цъфне даже един щръкнал бял цвят извън водата.Хубаво растение е това,лошото му е че след буен разтеж следва няколко месеца буен застой :-(

adeon

тази клечка при мен беше толкова крехка, че се счупи само като я пипнах, така че внимавай!
аз сега очаквам втората да порасне :)

wwladoo

Цитат на: ivopetrov358 - 30.06.2010 12:38
В следващите часове ще цъфне даже един щръкнал бял цвят извън водата.Хубаво растение е това,лошото му е че след буен разтеж следва няколко месеца буен застой :-(
Мисля,че колегата е прав-имам апоногетон от въпросният вид и буквално беше обсипан със стрели,постоянно излизаха нови-не е цъфтял--в продължение на 3 месеца-постоянно имах бебета-издънки поне 15бр. и сега си почива-явно се изтощи-даже и повечето от големите му листа окапаха,а условията са същите!!! ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

kraltchev

Мда, така прави улвацеуса - едно от растенията с най-красиви листа.  Расте като за световно, пуска листа и стрели и цъфти като ненормално.  После почва да се застоява и постепенно всичко изчезва - не остава нито едно листо. Грудка някаква остава закопана и това е.

След някакъв период - не мога да кажа че трае няколко месеца, случвало се е и година и половина -две - нещо му прищраква и пак се почва як разтеж. Не съм забелязал да е сезонно.

При това май отделя някакви химикали.  Амазонките в същия аквариум не ги обичат и пак пускат нови листа но те не достигат максималните си размери.  Може би става въпрос за конкуренция за хр. вещества, не знам.  Искам да кажа че ако улвацеуса расте с пълна пара някои други растения може да се притесняват от това.

--Николай

wwladoo

Апоногетоните пускат и 2 вида листа с различна форма,едни по малки кръгли с много дълга дръжка-на повърхноста-жаргонно наречени в практиката между акваристи,,черешки,, освен нормалните!!! ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Similar topics (3)

21289

Публикации: 9
Прегледи: 3914

14281

Публикации: 13
Прегледи: 4345

8212

Започната от Aquarius


Публикации: 9
Прегледи: 3149