Порових се из раздела, но не открих това, което ме интересува. Дано не съм пропуснал, че пак ще има порицания, пред строя, от сорта на *use_search*, но рисковете на недоглеждането. Сега на въпроса. Знам, че не харесвате "китайските дебеланковци" или поне повечето от вас, но аз не веднъж съм заявявал моето положително отношение към тях. Един от основните им недостатъци обаче е факта, че рият постоянно като прасета в грунда и разравят растенията, не им е чуждо и вегитарианството. Аз обаче от гледна точка на растенията съм много бос и затова, от което не разбирам си трая и питам. Макар златни и растения да не са перфектната комбинация ми се иска да завъдя малко зеленинка в аквариума. Затова ви моля за съвет, кои растения биха оцеляли при тях.
Смятам да си направя самоделна СО2 с мая и захар по една статия тук, осветлението 0,5 вата на литър го имам. Харесва ми много Спиралната Валиснерия и мислех да пробвам с нея на заден фон, а отпреде криптокорина, че имам опит с това растение, макар и не в комбинация със златни. Прочетох обаче, пак тук във форума, че Валиснерията не обичала киселата вода, а СО2-то я правело такава, затова ако сложа Валиснерия и криптокорина да слагам ли изобщо СО2 или не!?!
Какво е вашето мнение за това ми намерение и моля ви посъветвайте ме за достатъчно здрави и по възможност не много капризни растения, които се предполага, че златните няма да наръфат?
Благодаря предварително!
За Валиснерия и криптокорини не ти трябва СО2.Но дали ще издържат напъна на Златните-пробвай.За криптокорината съм почти сигурен че няма да я бъде.Виждал съм аквариум със Златни и Валиснерия казвали са ми че нямат проблеми ама знаеш ли ги твойте кво ще им щукне
На мен единственно не ми закачаха анубиаса и гигантската криптокорина.Успех със златните,аз не успях да им удържа много въпреки че са много красиви ама и бая цапат
Цитат на: stilista - 04.06.2007 09:07
На мен единственно не ми закачаха анубиаса и гигантската криптокорина.Успех със златните,аз не успях да им удържа много въпреки че са много красиви ама и бая цапат
здравей , аз също гледам златни риби . не ми закачат анубиасите и ехинодоруса . от седмица съм засадил и валиснерия - не проявяват интерес и към нея поне за сега . микрозорумът също ще издържи . преди време и аз зададох същия въпрос във форума и тогава ми казаха , че дъбче също става но в плевен вече 4 месеца не мога да го открия .
Значи на този етап само валиснерия, ако намеря де, че то тука в Хасково, едва ли ще имам...., а да и без СО2, за да не и подкисилявам водата.
А така и така съм отворил темата да ви питам. Преди време имаше едно растение, казваха му "Амазонка", но в секция растения не го видях, как го наричат сега!?!
криптокрин издържа добре
един приятел има златни и криптокрин и няма проблеми
Имаше една брошура на Сера за златните. И там бяха дали определени видове.
Цитат на: Aquarius - 04.06.2007 14:01Преди време имаше едно растение, казваха му "Амазонка", но в секция растения не го видях, как го наричат сега!?!
Echinodorus amazonicus (http://www.aquariumbg.com/index.php?inspage=show_item.txt&id=16&vid=) е амазонката
Ок криптокорини ,та криптокорини нали знаете че при резки смени на условията на водата се разболяват от криптокоринова болест,а при всяко сменяне на водата се излива мн защото златните доста цапат.
аз предлагам като растения(допълнение) лусимахия и егерия
Тази егерия много ми прилича на Кабомба, ама вероятно пак говоря глупости.
Мда прав си..............говориш глупости. :-)
егерията (http://images.google.bg/images?q=Egeria&ie=UTF-8&oe=UTF-8&aq=t&rls=org.mozilla:bg:official&client=firefox-a&um=1&sa=N&tab=wi)прилича на елодеята (http://images.google.bg/images?q=Elodea&ie=UTF-8&oe=UTF-8&aq=t&rls=org.mozilla:bg:official&client=firefox-a&um=1&sa=N&tab=wi) която също става за аквариум със златни рибки
Ботанчо с извинение и ти говориш глупости!Егерия и Елодея са едно и също растение!
Цитат на: zambo - 04.06.2007 09:29
дъбче също става но в плевен вече 4 месеца не мога да го открия
Ами никъде не си казал.
Обади се.
При мен златните похапваха дъбчето както аз нагъвам кебапчетата.Много им се услади :-D
Цитат на: Живко - 05.06.2007 20:13
Ами никъде не си казал.
Обади се.
GSM 0897997795 през деня съм в кафе Интер , срещу ОББ , а вечер съм в комплекс Замъка - под ОМВ в к-с Сторгозия ANATOLI.T@ABV.BG дай някакви координати
Ами кладофората ще издържи ли с златни, защото аз имам 3 и обмислям да купувам растения.. наистина тези риби за прасета! :-D колкото им дадеш толкова ще изядат :-D
Не е за препоръчване да им купуваш кладофора.
Аз златни рибки имам от 7 години. Гледал съм ги с гигантска Криптокорина, Валиснерия, Анубиас и Егерия. Никакви проблеми. В момента и Яванският мъх си расте доста добре. Единствено Роголистникът им се услади :-D За ровенето незнам как са - моите растения са в малки сандъчета и скрити от камъни, та нямат как да ги ровят.