• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 16:45

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

въпросче?

Започната от Anonymous, 12.12.2004 12:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Anonymous

Днеска случаино видях и си купих "микроелементи за растения" - съдържат :
литиев хлорид -25мг ,цинков хлорид-50 мг.,калиев йодид 25 мг, калиев бромид-25 мг, титанов двуокис- 50 мг,никелов хлорид-50мг,меден сулфат0-50мг,алуминиев сулфат-50мг, кобалтов нитрат 25нг,манганов сулфат 350 мг, калаен двухлорид 25 нг, борна киселина 550 мг, ЕДТА 250 мг :shock: - всички данни са за един литър разтвор .
Та мислата ми е вещите в растениеъдството ;) да си кажат мнението става ли за нещо и има ли смисал да се слага  или само ше стимулирам водораслите - тя валиснеята и сега ми върви добре

dido

Ми това ми звучи като комплект материали за атомна бомба - самоделка.

Лития не ти трябва, бромид и йодид ми звучи много опасно. Титана също е излишен, както и никела, алуминия и калая. Медния сулфат си е отрова за водните растения. На негова база правят боите против обрастване на дъното на корабите.

Моят съвет е - не го ползвай, набора от микроелементи е доста нетипичен  и смятам, че ще ти навреди на растенията.

Anonymous

Благодаря ти - добре че като не разбирам от нешщо първо питам:)

Raven

абсолютно за първи път чувам не само за необходимост от слагане на тези неща в аквариум с растения ,но и в земеделието изобщо.
много странен тор,по добре не го ползвай.
медният сулфат го ползвам да си пръскам лозето на село - чиста отрова е.
никелните и йодните съединенния също са отрова-мисля че са ти продали някакъв пестицид за тор.
аз намерих хубав магазин на женския пазар - взех си калии и желязо-немски са и са в много добри съединения- на сулфат са и двете.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Anonymous

Цитат на: "raven"мисля че са ти продали някакъв пестицид за тор.
............
ми купих го от зоомагазин - на етикета пише "микроелементи за растения" - дозировката е по капка на 3 литра - всеки месец - ако се сменя по често водата - по често (цитат от опаковката), ама и мене ми се видя криминално синия камък та реших да попитам :) 10Х

dido

Виж, за пестицид не се сетих :-) Определено прилича на такова. sho, нищо чудно да си оплевиш целия аквариум с това :-)

Raven

Цитат на: "dido"Виж, за пестицид не се сетих :-) Определено прилича на такова. sho, нищо чудно да си оплевиш целия аквариум с това :-)

не си се сетил щото не те тормозят баба и дядо през месец да пръскаш и копаш :D
а наи странното е че изобщо даже не пия :?
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

dido

То тия, дето ги карат да копат не трябва да пият. Иначе му излиза през носа после копането на собственика на лозето :-)

Anonymous

ми азза тва сам се спрял на компромисен варянт ни пия ни копам :)

miTko

Не че съм разбирач, но и на мен ми изглежда съмнително...Първо няма желязо и второ - този коктейл от странни метали, особено калай...
Иначе мисля че хлориди, бромиди и йодиди не са проблем, все пак става дума за малки количества.Ако не са такива ще са сулфати.Все в г*з. :oops:
Разни мои АКВАРИУМИ 

Similar topics (4)

2275

Започната от Ariel


Публикации: 18
Прегледи: 6533

25982

Публикации: 4
Прегледи: 3017

11773

Публикации: 14
Прегледи: 7465

45271

Започната от Antuni


Публикации: 4
Прегледи: 1941