• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 16:38

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпрос заTetra PlantaMin

Започната от niki110, 03.02.2009 17:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

niki110

Здравейте.Въпроса ми е на 90л аквариум колко ml и на колко време да слагам от течния тор Tetra PlantaMin?Подавам CO2 от бутилка с мая и захар,параметри немеря.Растения 6-7 вида в задоволително количество бързо и по бавно растящи.

kapacitet

5 милилитра на 10 литра вода

niki110

 *THUMBS UP*Това го пише и на тубичката,но на колко време?На месец или седмица?

kapacitet

5 милилитра на 10 литра вода при всяка смяна на водата и на всеки 4 седмици допълнително 5 милилитра на 20 литра вода  *THUMBS UP*

stenli

14.04.2009 23:22 #4 Last Edit: 15.04.2009 08:56 by stenli
Сигурно в мен е проблема да си изясня напълно дозировката на този тор и за това се надявам вие да ми помогнете. :duvar:
5ml на 10l сменена вода т.е. ако тази седмица сменя 30л, трябва да добавя 15ml тор? Защото не ми става ясно от написаното. Може да се изтълкува като 5ml на всеки 10l аквариумна вода.

ceco

Точно така се тълкува Х мл/Х литра аквариумна вода.
Иначе/по другата логика/ ако не сменяш вода не би трябвало и да ториш. ;-)

stenli

Излиза, че трябва да изсипя повече от половината разфасовка..... =-O
Много интересно, къде съм тръгнал тогава с тези 100ml...

barabata

Според мен започни с половината доза (по-малко от посоченото по твое усмотрение) и гледай растенията - те ще си кажат. Ако изведнъж се набуха много водораслите ще избухнат или растенията пак це си забавят растежа и ще стане мазало. Ще почнеш още да добавяш че те не растат и ....
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

stenli

Специално за този продукт, ми е странно, че няма подробно описание на съставките, все пак е желателно да се знае какво слагаш и евентуално, ако трябва допълнително да се добави нещо. В официалния сайт на Тетра има раздел за въпроси и отговори от страна на Тетра. Имаше точно такова запиване, но от Тетра категорично отказват да споделят съставките на тора. Голяма тайна ще да е!


breeze

Ползвах такъв тор повече от година. Навремето някъде Лонги беше писал една препоръка: да се тори по малко всеки ден, вместо на 2 или 4 седмици веднъж. Препоръката се оказа златна за растения, които не са от най-капризните видове. Не съм мерил доза - започнах с няколко капки на ден и увеличавах/намалявах според състоянието на нещата.

stenli

Звучи логично, имайки впредвид, че всеки аквариум си е индивидуален, тази определена доза ми звучи.....не съвсем точно.

ceco

Цитат на: stenli - 15.04.2009 12:22
Специално за този продукт, ми е странно, че няма подробно описание на съставките, все пак е желателно да се знае какво слагаш и евентуално, ако трябва допълнително да се добави нещо. В официалния сайт на Тетра има раздел за въпроси и отговори от страна на Тетра. Имаше точно такова запиване, но от Тетра категорично отказват да споделят съставките на тора. Голяма тайна ще да е!


И аз съм им писал.Единственото, което ми казаха е, че препоръчват освен този тор да добавям желязо.Демек не е достатъчно съдържанието му.

stenli

И така ли направи...

stenli

Две седмици след първоначалното третиране с тора, резултатите са на лице. Нямаше ме вкъщи една седмица и първоначалното впечатление беше  *YAHOO*, растенията изглеждат по-здрави, с по-плътни цветове и значително "наддали". Никакви водораслиVVV *bg*

Similar topics (5)

29919

Публикации: 2
Прегледи: 3753

12183

Публикации: 11
Прегледи: 7155

23024

Публикации: 4
Прегледи: 6295

3649

Публикации: 8
Прегледи: 5455

45754

Публикации: 22
Прегледи: 17368