• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 15:50

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Размножаване на Анциструси

Започната от Стамен, 20.06.2005 13:17

« назад - напред »

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Harry1976

Поздрави на всички! :)
Днес малките анциструсчета стават на 7 дни. Растат добре, жизнени са, дълги около 12-13 мм. Всичките са тъмни, но като че ли има едно по-светличко. Трябва да порастнат още, за да мога хубаво да го различа и да видя какво ще излезе от него. :)
Хранят се със спирулина, освен това им попарвам маруля и магданоз. Днес сутринта им дадох замразена храна "Мойна" - дребни ракообразни вероятно. Надявам се да си хапнат и от тях.  O:-)
10 Април 2012, 10:13:46
Пропуснах да споделя друг интересен факт и да се допитам до по-опитните. След като майката на сегашните ми анциструсчета хвърли хайвера, отслабна много и я размених с другата женска, за да може да е единствен представител на нейния вид във втория аквариум. Новодомката е с около 2 см по-дълга и доста по-тлъстичка. В момента, в който я пуснах при мъжкия, започнаха някакви интересни движения - махаха доста активно с опашките, като се обикаляха и побутваха. Същия ден сложих и в двата ми аквариума по половин изчистен и преварен кокосов орех. Мъжкият много го хареса. Изрови около него, смъкна го почти до дъното и му обърна входа към задното стъкло на аквариума. Женската от време на време го обхождаше, вероятно е остъргвала дървесната груба част на ореха отгоре. В неделя вечерта обаче имаше някаква луда гонитба около ореха и в крайна сметка и двамата се напъхаха там. От вчера мъжкият не излиза въобще и реших да проверя дали просто му харесва там, а и да поизчистя, ако има нещо за почистване. Бях изненадан от големия грозд хайвер точно на тавана на ореха... Притеснявам се за мъжкия. Не беше ял от седем-осем дни, защото се грижеше за предния хайвер и гладуваше. Сега след само два дни отново се грижи за следващия хайвер. Да не ми стане на чироз добрият жълт мустакатко? Вее вътре, вее пред входа, излиза само наполовина... Вчера ми дожаля и му оставих половин таблетка спирулина пред входа, но не разбрах дали я е хапнал. Много грижовен татко е, но не е ли опасно за здравето му да гладува толкова дълго? И как успя за 2 дена да накара и другата женска да хвърли хайвер?!??  *dontknow*
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

valnata

Тръгнат ли веднъж няма спиране. :-D Оставяй му пред скривалището по нещо той ще си хапва, не вярвам да умре от глад. Моя излиза за няколко секунди, чупи си от таблетката и пак се стрелка при хайвера. Явно си хапва вътре. :-D

Dakata85

Моят не е спирал да мъти по този начин от една година. Нищо му няма. Аз го гледам, че той като почне да заслабва и да се изморява спира да гони женските и да ги вкарва вътре. Така,че ако много е изтощен ще спре сам!

Harry1976

Моят жълт мустакатко е голям и здрав засега.  *DRINK*
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

Rage

вече повече от 6 месеца имам две двойки обикнове анциструси ,но чак когато ги преместих на спокойствие в един 60 литров само със скаридки решиха да марсуват :)
без да разбера кога е станало преди няколко дена видях 2 мъника ....днес видях напълно оформено и потъмняло да щъка и друго още с жълтъчно мехурче...нормално ли е да има такава разлика в малките ...ето снимка на по-малките ...
храня със спирулина ,tetra water mix и мисля да сложа попарен спанак тази вечер...какво мислите ?!?!

Dakata85

Мисля че не трябва да има толкова голяма разлика и най-вероятно са от две различни поколения (нали каза, че са две двойките). И храни с обикновена храна за сомове, след като се по-накисне малко те си я изяждат без проблем, а  по-малките си имат мехури си ядът от него, така че споко. Както казах няколко пъти един път станели чифтосване няма спирка и ще имаш много още. Да са ти живи и здрави и да им се радващ много  *DRINK* *DRINK* *DRINK* *DRINK* *DRINK* *DRINK* *DRINK* 

Harry1976

Да се похваля с второто поколение на моя добър златен мустакатко! Вчера, 13 април, са се излюпили точно 13 броя дребосъченца.  *thanks Още тогава извадих 5, защото щъкаха из аквариума. Днес му взех и останалите 8, които пък се разхождаха в люпилното (кокосовия орех). Това поколение е другата ми звездна женска, на която също й е за първи път. Тя е по-различна от първата - често си сменя окраската, като става на по-светли и по-тъмни напречни ивици. В аквариума при мъжкия дори стана тъмно жълта - почти като него. При другата не се забелязва чак такава промяна в цвета, освен леко изсветляване понякога.

Малките са все още жълтички и с жълтъчни мехурчета, но както се досещаме всички, и те най-вероятно всичките ще си бъдат тъмни звездни и от тях едва ли ще има албиноси.
: 14 Април 2012, 19:45:31
Пропуснах да отбележа, че излюпените на 03 април са дълги вече по 17-18мм.
Моля запознатите да кажат - нормално ли е, малко ли е, много ли е?  *thanks *thanks *thanks
Поне за мен 11 дневни рибета, а вече на почти 2 см дължина - това си е доста!!! 
Новоизлюпените от вчера изглеждат като джуджета, сравнени с тях - 3 пъти по-малки са, около 5-7мм.
Търся червени, сини и зелени молинезии. :)

Miroo

Първо Христос Воскресе!!!
Сега по темата...днес сутринта, когато станах, гледам аквата и приятно ме изненада хайвера, който беше в пещерата, която бях скалъпил не отдавна. От там идват и въпросите понеже това ми се случва за пръв път.
Имат ли шанс да оцелее по-голяма бройка в общия? Имам само гупи към 20-тина + 6 анциструса, 4 от които малки на размер. А да и една ампулария.
И другото, което ме тревожи е факта, че хайвера не е като вашия на снимките а някак си по тъмно жълт към оранжев бие. Също така и не е залепен за стената на пещерата а е на земята пред входа. Някакви предложения от ваша страна?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fdobavi.info%2Fcars%2FAudi%2Fm27733.gif&hash=f1c27a38e97fd6141310348b0c5455ac787ef7dd

Caxapa

По въпроса за хайвера! Може и да не успеят да го залепят по стената на пещеричката но  това да не те притеснява. Таткото го пази от натрапници и желаеши да опитат от него. Ще има доста оцелели но ще има и % на загуби което е нормално. Особено когато започнат да се движат самостоятелно  вече. Мнението ми е да го оставиш така макар на твое място да го извадя и преместя но за това трябва да имаш подготовка и подходящ съд в който да преместиш хайвера.

Miroo

Благодаря за отговора!  :-)  Сега погледах малко и се случва следното: Ампуларията тръгва към пещерата, таткото яростно е избутва след това отново и сега вече се гледат през буркан (ампуларията е там) иначе има доста голям грозд хайвер и реших да си остане така. Имам скаридник 15л от доста време, но самата пещера е без дъно и местенето ще е доста трудно (не е като да го взема и да го преместя). Ще ви държа в течение, колкото и да не ви се иска  :-), понеже съм прочел почти цялата темата, но все нещо ще ми изникне в главата да питам  *DRINK*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fdobavi.info%2Fcars%2FAudi%2Fm27733.gif&hash=f1c27a38e97fd6141310348b0c5455ac787ef7dd

Caxapa

Помисли за захранването което трябва да започне веднага след спадането на жълтъчните им коремчета! Не изтървай момента!

Rage

като говорим за захранване ...мойте малки най-накрая излезнаха от кокоса(над 30 парчета) или по точно таткото ги изгони ,че има нови вътре...в момента храня със спирулина ,таблетки за дънни..давах крастъвици ,спанак..но не виждам малките да се добират до храната...някакъв съвет какво да дам... конкуренция са им само  скариди и родителите... ето колко са големи в момента ...малко под един сант...


Caxapa

Вечер  като изгасне осветлението и на различни места  пускй храна за да  могат всички да се доберат до нещо. Ако концетрираш подаването на храна на едно място ще има един титуляр на плячката а дугите ще чакат според ерархията да се доберат до остатъците.

Miroo

Ами за захранването, което съм прочел ще го изпълнявам + последния ти съвет за вечерта. След като се родят и им изчезне жълтъчното коремче предполагам, че ще си се крият из пещерата. Да пъхам ли от време на време там по малко от таблетките или ще си излизат за хапване? Последното нещо, което ме интересува, има ли шанс да бъдат изядени от нещо? Понеже забравих да допълня, че имам и 1 калихт, който си е бая големичък.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fdobavi.info%2Fcars%2FAudi%2Fm27733.gif&hash=f1c27a38e97fd6141310348b0c5455ac787ef7dd

Caxapa

Бих ти препиръчал да махнеш калхита и ДА..Слагай в пещеричката по таблетка но си има и негативна страна. Може миризмата да привлече други риби вътре и да стане  по-лошо. Сомовете са нощни (птици) риби и са активни през ноща.

Similar topics (5)

51477

Публикации: 11
Прегледи: 6372

6143

Публикации: 78
Прегледи: 46734

56677

Публикации: 8
Прегледи: 5047

12438

Публикации: 8
Прегледи: 14041

482

Публикации: 696
Прегледи: 246972