• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
06.06.2024 12:24

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Анциструси - общи въпроси

Започната от веско, 26.11.2004 09:53

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

S_Y_N_C

добре ще публикувам там .А отностно по големия има 2-3 мустачки малки  пола немога да го определя храна слагам обилно да има за всички може да го преместя в големия аквариум при скаларииите и два хипостомуса около 9 сантиметра

миа

Може да издивее и да почне да ги бие.Мъжки е щом има мустаци.За по-сигурно го преместете.

invisible

Здравейте , имам аквариум в който имам около 10 анцуструса , от 2 дни забелязвам , че единият влиза и седи постоянно в една вазичка , с главата на вътре и не излиза от там , възможно ли е да е хвърлил хайвер там и да го пази ?

MeTogu

Напълно възможно.Няма ли с какво да светнеш и да провериш?
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

invisible

ами не , за съжаление няма как да видя , защото има растения до вазичката и немога да видя отстрани на аквариума , а да бъркам вътре в аквариума и да барничкам вазата - не искам и да си помислям да притеснявам рибока. Иначе изглежда точно както на аватара ти , само че е с главата навътре

MeTogu

Абе ти какво се притесняваш.Вадиш делвата и поглеждаш после я оставяш обратно.Таткото няма на кого да се оплаче.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

invisible

хахаха предполагам си прав , явно е глупаво да си мисля, че може да реагира като котка майка и да остави малките  *JOKINGLY*
: 13.12.2008г 20:08ч
току що видях и има хайвер , сега само чакам нали ?

MeTogu

Да.Обаче след като се излюпят ще трабва да ги отнемеш от таткото.И да ги захраниш в оттделен аквариум.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

gagaga

Имам 1 пенгас 3 бети 5-6 коридораса 9 неонки 2 сае и сложих 1 анциструс,но след 1 ден го няма...
аквариума е среден по големина(42л)може да се е скрил,но все пак търсих поне половин час и не го видях.
Какво може да е станало лично аз се съмняван някоя рибка да го е изпапала

invisible

добре , но лошото е че нямам втори аквариум , имам един карантинен , но в него има риби , а преди 3 дни стартирах 3 , но нз дали ще е подходящ за бебета дотогава ?

MeTogu

Малко аквариумче (примерно 5 л) с аераторна гъба и 10 ватов нагревател.Напълваш го с вода от големия аквариум и готово.Няма от какво да се притесняваш.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

MeTogu

Погледни да не е в аераторната гъба.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

invisible

ок , ще го имам в предвид , а мъниците с каква храна се захранват ? Имам спилурина на таблетки или не става за бебоци ?

MeTogu

Разбира се че става,но ако е на люспа щеше да е по-добре.Първите 4 дена не се хранят докато не им изчезне жълтъчното мехурче.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

gagaga

Цитат на: MeTogu - 13.12.2008 20:53
Погледни да не е в аераторната гъба.
нямам такава

Similar topics (5)

51517

Публикации: 10
Прегледи: 3837

35998

Публикации: 6
Прегледи: 5604

57450

Публикации: 6
Прегледи: 4183

53038

Публикации: 10
Прегледи: 4115

10720

Публикации: 64
Прегледи: 22445