• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 02:57

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Соленоводното нано (50л) на andreydemon

Започната от andreydemon, 04.08.2012 13:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

andreydemon

Здравейте колеги,след дълги години в сладководната акваристика мисля че дойде и моето време да се засоля :-P
След дълго размишление и ограничен от мястото се спрях на следният аквариум:


с внушителният обем от 47л

Тука е  мястото да благодаря на колегата tonino за перфектната изработка *thanks

И така старта беше даден с 3.4 кг живи камъни +3кг жив пясък и още толкова нежив.Осветлението е с LED ленти + 4 светлодиода
Понеже нямах търпение започнах с 30л вода от работещ аквариум,и така след няколко дни вече бях в Дискус за първите полипи
Euphilia Paraancora
при закупуването и

и след 3 дни



Briareum Green Star Polyp



сега



Обитателите засега са един охлюв и едно раче,но за съжаление не им запомних имената и ще помоля Мартин от Дискус да ги напише ако може.

Ето няколко общи снимки:




Естествено критика и съвети са добре дошли!!!
Поздрави на всички *DRINK*
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена!!!

kamenov

Добре изглежда аквариумчето, само изкарай тази еуфилия по-напред там не се вижда въобще.

Имената:
Рачето - Calcinus Elegans
Охлюва - Tectus Pyramis

Поздрави Мартин

П.С. Радвам се че бриареума се е отворил.

andreydemon

Там я бях скрил на завет ама нека се аклиматизира добре и ще я преместя напред,за да не се стресира още *DRINK* *DRINK*
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена!!!

tonino


kamenov

Аквариума си има скимер ;)
Но наистина още малко живи камъни и да не забравяш смяната на вода.


камен чочев

Ами, както се казва, да ти е честита новата придобивка. Дай малко повече инфо за техниката и наистина сложи поне още толкова камъни, че тези са малко. Дано всичко върви по вода  :-)
П.П. Не бързай с живите работи. Знам, че те сърбят ръцете, но с наното е добре нещата да са по-полека.

andreydemon

Ето малко снимки и с поставен син фон вече *YAHOO* *YAHOO*



Решил съм известно време да пробвам аквата без скимера,и да видим как ще вървят нещата.Естествено със седмична смяна на 10-15л вода
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена!!!

tonino


andreydemon

Живи камъни ще има още поне 3-4кг ама първо трябва да преведат заплатата *ROFL* *ROFL*

Колкото до фолиото нещата нещо не се получиха останаха много следи от лепилото и ще се сменя след време,че много  грозно така.Ама като за първи опит е така.

ПС: Температурата в аквата през деня се качва до 27-27,5 градуса,това голям проблем ли е засега?
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена!!!

камен чочев

Цитат на: andreydemon - 06.08.2012 12:13
...

ПС: Температурата в аквата през деня се качва до 27-27,5 градуса,това голям проблем ли е засега?

Ами общо взето поддържането на постоянна нормална температура е един от основните проблеми при нано аквариумите. 27  градуса не е проблем за сега, но не е зле да я поддържаш около 25-26градуса

tonino


andreydemon

Не съм мокрил стъклото,не знаех че трябва, а се чудех защо остават такива грозни следи от лепилото.За напред като го махна ще почистя хубаво и тогава ще пробвам пак.
Колкото до температурата да без кулери е все още аквариума не съм стигнал до тях.
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена!!!

kamenov

Един вентилатор от компютър 80мм - поставен успоредно на водната повърхност ще ти свали с градус-два температурата. Проблема идва с изпарението с вентилатора става 10 пъти повече ;)


andreydemon

Хайде малко нови снимки на аквариума има добавени следните неща:

3бр .Amphiprion ocellaris
1бр.Yellow Wrasse (Halichoeres chrysus) - заради проблем с голохрили по единия green button polyp (този в средата), за 3-4 дни вече не се срещат видими с просто око голохрили по полипа и вече е видимо по-добре.

още една туфа Хамър Корал:
Един Бриареум който упорито не се отваря независимо къде го слагах и сега е оставен на едно място ако оцелее

няколко вида Зоантиди и тн.
В момента аквариума продължава да е без скимер и всички обитатели се чувстват перфектно.







Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена!!!

abaro

Здравей,
Аз и на трите снимки виждам бриареума отворен. Или снимките са стари, а сега имаш проблем с него?
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

Similar topics (5)

52882

Започната от julianiv


Публикации: 80
Прегледи: 36838

50031

Публикации: 6
Прегледи: 3262

34065

Започната от victor565


Публикации: 12
Прегледи: 5670

55872

Публикации: 21
Прегледи: 8986

52072

Публикации: 12
Прегледи: 8357