• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Морските аквариуми на Ангел Христов

Започната от Ангел Христов, 22.07.2011 20:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Стоян Михов


Цитат на: Ангел Христов - 10.10.2013 18:14
Не знам обаче за кои нови камъни говориш :) Има към 14 килограма камъни в момента, общо в съмпа и дисплея.

Извинявай Ангеле, естествено всеки сам си решава какво и колко да има и какво не в аквариума му. Просто не съм разбрал правилно, понеже на въпроса ми за новите камъни беше отговорил така:

Цитат на: Стоян Михов - 30.09.2013 20:53
А още камъни ще има нали?

Цитат на: Ангел Христов - 30.09.2013 20:55
Ще има, да...малко в дисплея и повече в съмпа - дано да съм ти отговорил :) Подредбата е също само временна... искам да видя дали е ок течението и как понася на коралите ;)

А иначе чест ти прави, че
Цитат на: Ангел Христов - 10.10.2013 18:14
дори и да греша, си казвам всичко, без да спестявам нищо.
Целта да го правя е, че ако някой чете, ще се поучи от опита ми, пък дори и лош да е
*privet* това е и моята цел.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

Ангел Христов

Няма за какво да се извиняваш  *DRINK*
Ако никой не пише нищо, големи бели могат да станат.
Знам си аз, че сме на едно мнение относно споделянето на опит ;)
Аз съм те подвел с отговора за камъните - всъщност не ми беше ясно колко от камъните ще бъдат горе в дисплея и колко ще отидат в съмпа при прехвърлянето.
Но факта, че на 90% от живите камъни имаше корали, реши въпроса...в дисплея са си и сега.
В бъдеще, мисля да добавя камъни в съмпа, които да подменят медията: биоболи, микромек и незнам си какво, които не посмях да изхвърля сега, тъй като би трябвало да са заселени  с бактерии. Но това ще стане след като минат няколко месеца и се уверя че системата изглежда стабилна.
Иначе всичко живо изглежда доста добре, дори по-добре от състоянието в малката система. Изключение прави саркофитона, който не е напълно отворен на едно две места, но според мен се наглася към течението все още, което и аз нагласям  *CRAZY*
В отделението обявено за рефуджиум има няколко килограма камъни (от събота и каулерпа един корен) и през нощта като светнах с една ламБа - кипеше от живот по пясъка и камъните - копеподи, амфиподи, малки охлювчета, червеи ...така че мисля че нещата са добре засега.
Интересното е, че алгите май започват да отмират в дисплея - дано да е така наистина... *ROFL*
Обикновено като скубех досега в другата система, бая салата се събираше, днес количеството беше 2-3 пъти по-малко.
Възможно е да се дължи на по-добрата изложеност на камъните на течението...времето ще покаже.
Такива ми ти размисли и страсти около моята локва!
Поздрави,
Ангел
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

камен чочев

Геле, Стоян е прав, че ще трябва още камъняк. Според мен ще трябва и да се разделиш с някои от коралите - просто не стоят добре. Основното в твоя случай, както казва и Дафил, е добрия скейп, за който ще трябва да се потрудиш още.  *DRINK*

Стоян Михов

Ако мога да си позволя да допълня Камен, наистина новият аквариум ще се развива в посока в която старите корали ще стоят малко "постни". И едно мое мнение, с което не искам да предизвиквам вълна от полемика - но махни биоболса, микромек-а и незнам си каквото, те най-вероятно са ти причината за всички ядове с водораслите, остави ги където им е мястото - в историята и ги замести с камъни.
И друго нещо - акваскейпа е изкуство, то иска талант - нещо с което човек се ражда, то не се развива. Аз нямам този талант, не се сърди, но мисля че и ти не си много докоснат от тази дарба, на пръсти са хората в България, които имат усещането за балансирана подредба. Малко от тях са се пробвали с морска акваристика, едни от тях са Абаро, Дафил, Иек , може да изпускам някой. Но съвета ми е ако решиш да сложиш още малко камъни, да поканиш някой добър скейпър на бира да ти даде идеи и да ти помогне с подредбата на камъните и аранжировката на коралите, това по никакъв начин няма да ти отнеме собствеността на аквариума, защото само ще даде правилния старт на онова, което ти сам ще развиеш в следващите години. Успех.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

Ангел Христов

Стояне, възможно е и да си напълно прав за биоболите и другите щуротии, но ги държах защото в другият аквариум нямаше място в съмпа за нищо друго... Те са си за историята, това е ясно, въпросът е ако ги махна сега, няма ли да разкажа играта на цикъла?
Живите камъни са малко кът на пазара в момента.
Относно подредбата, имам идеи, но за целта наистина ще трябва да се разделя с някои от коралите, за да може да се случи това.
Не знам какво имате предвид за акваскейп, но моята генерална идея е, да са групички от няколко островчета, никога не съм бил фен на големи структури. Затова бях писал по-рано, че повече камъни ще има в съмпа. Горе трябва да са малко, а за да е ок и филтрацията, в съмпа да са повече. Но и това ще стане, все пак няма и 2 седмици откакто съм преместил стоката.
Най-важното е да ми доставя удоволствие на мен и близките ми - затова съм се захванал с това хоби.
Но искам да подчертая, че критики и идеи са винаги добре дошли. *THUMBS UP*
А всеки, който  иска да види аквариума и да побистрим соленоводни теми на по бира, е добре дошъл   *DRINK*
Поздрави!
Ангел


Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

tonino


Ангел Христов

16.10.2013 22:13 #186 Last Edit: 18.10.2013 20:16 by Ангел Христов
Като стана въпрос за чорапи, от вчера съм с чорап на основната тръба, която се влива в съмпа, даже и със стойка. Благодарение на писанията на Тонино и с любезното съдействие на Митака от Русе. Водата е станала направо кристално чиста...
Мисля да го държа по няколко дни през определен период от време, например след ровичкане вътре, смяна на вода и т.н.
Поздрави,
Ангел

Публикациите са слети: 18.10.2013 20:16

Рефюджиумче така да се каже :) Има доста живот, дано да се развиват малките коп..ца без грижи и за в бъдеще!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs10.postimg.cc%2F98zm0ipax%2FIMG_3596_1280x768.jpg&hash=cd86ec23b7a3839715dc1034a484404125779930
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

Ангел Христов

За не знам кой път днес вече, се опитвам да напиша нещо и да кача снимка, ама не става нещо...може и в моя "телевизор" да е работата :)
-----------------------------
Тоя път стана...
Изчезна ми една страница писаници - та с две думи - днес е ден 27-ми, продължава ми кафявата фаза, алгите отмират видимо, параметрите на водата са стабилни, обитателите мисля че се чувстват добре.
Ще се опитам и една снимка на циклещият аквариум да кача след малко.
Поздрави

Публикациите са слети: 24.10.2013 22:25

Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

trupai

Поздравления!
Има ли кой да скубе алгите или само на дясната си ръка се доверяваш?  *DRINK*
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

Миряна

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Fcsyrovhmb%2F538237_3797678353034_21052137_n.jpg&hash=7f354611765e38613a09ec04546b6d458529bb4a

Ilianidis

Хм,какво високо ниво,земетресения не те ли притесняват.А за рибоците сигурно ще има мрежа.

Ангел Христов

Здравейте, нямам алгояд все още - оглеждам се за жълта зебразома, ама ще видим. Нивото е не високо, ами си е на ръба, ама дето се вика, не едно земетресение преживяхме с малкия аквариум, поизля се вода, ама това са бели ядове :) А за да е още по - интересно, съм на 15-ият етаж  *CRAZY*
Благодаря и за добрите думи :)
Та така - здраве да е само :)
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

Ангел Христов

Такааа, вкарах подкрепление в борбата с алгите - една Zebrasoma flavescens - това е рибата, заради която в началото исках да имам морски аквариум ...понякога мечтите се сбъдват, да *ROFL*
Като успея - ще я снимам - засега се дебнем само ;)

А и аз искам да си имам снимка на аквариума на профила, моля - ще почерпя  *DRINK*

Публикациите са слети: 04.11.2013 23:05

А ето и едно бижу, което много ми харесва!
Fromia milleporella...
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

Георги


изгубеният рай

END!!!

Similar topics (3)

27099

Публикации: 27
Прегледи: 12778

25187

Публикации: 55
Прегледи: 23020

41453

Публикации: 6
Прегледи: 7992