• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 22:57

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Здравейте!

Започната от ohrid, 18.08.2013 23:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ohrid

Здравейте , аз съм момче на 14г от София имам сладководен аквариум и мисля че съм готов за следващата стъпка,а именно морски.Знам че това е много по-сложно от сладководните аквариуми и много по отговорно , но мисля че ще се справя.Единствения ми проблем е че техниката е много скъпа.Затова ще ви помоля да ми препоръчате някоя фирма китайска ,на която оборудването да и е евтино (приемливо),но и с добро качество.Също така искам да ви попитам морските риби с какво мога да ги храня със замразени червеи мога ли или трябва нещо друго.Също така ще ви помоля да ми кажете коя рибка е най-малко претенциозна , защото не искам да започвам с нещо ,което ще ме умори.Но най-вече коя фирма предлага най-евтина и с приемливо качество техника , и какъв да ми е аквариума (литраж).Ще кажете че това е много скъпо но ще можете ли да ми направите една сметка с най-евтините и необходими уреди.Благодаря предварително! *DRINK*

geniusloci

При всички положения за разумен като обем аквариум с техника без осветление ще ти трябват >1500 лева (като пресметнеш, че евтин скимер на Bubble Magus sewatec.de е 400-500 лева, а ти трябват и 2+ въртящи помпи, и читава подкачваща, един читав нагревател е 50-на лева, ей ти 600+ лева само за базовата техника, ако намериш кой да ти направи аквариум, съмп и стойка за още 900-, ще е цяло щастие), и това е... поне според мен с компромиси, а според други - направо е дивотия. Отделно осветление (нека е с T5 за най-евтино, макар че ще ги сменяш поне веднъж годишно, иначе ще страдаш от проблеми. Храните са замразени, около 4 лева е опаковката. Постоянно се купува и специализирана сол, около 120~150 лева за 23-24 кила. Желателно е и осмоза за водата. Въобще, разходите се трупат бързо.

С нано аквариум може да е по-евтино, но е изключително много по-трудно за поддръжка и иска повече знания.

Откъм риби - колегите да кажат, аз никога не съм имал непретенциозна соленоводна риба.