• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 13:58

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариума на Luton

Започната от Luton, 08.01.2010 02:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Luton

08.01.2010 02:46 Last Edit: 03.04.2010 00:21 by Luton
При това ниво, което имат повечето колеги малко ме е срам ама ще се опитвам.Съвети приемам всякакви, даже са задължителни. *thanks





А това чака да го пробам.Ще стане след 20.01.10. Вече имам всичко необходимо за рифче. Ще пиша за всичко подробно.

ivaka87

Здравей колега,добре дошъл!!!!Хубав аквариум си спретнал,дай параметри?

Bai Pe6o

Аз пък не мога да разбера дали аквариума е хубав заради снимките. Дай някоя снимка в цял план за да можем да получим цялостна представа и ще видиш как ще има много оценки и препоръки. Иначе добре изглежда от това, което се вижда. Ако смениш фона с нещо едноцветно ще изглежда по-естествено и вероятно ще ти хареса още повече.
*THUMBS UP*

Luton

Ето една снимка.


Нещо не успявам да направя добра снимка на целия аквариум. Проблема е или в мен/най вероятно/ или в камерата.
Малко инфо.
Стартиран преди около 3 месеца
Всичко съм купувал от ebay.
аквариум Clear Seal 4ft около 180 литра
филтър 1000л на час вътрешен
нагревател 200W
осветеление 2x25W 750mm Triton имам място за още две но много ''зеленясвах''
Всичко е на някаква Хонк Конк фирма/куче марка/ но си работи нормално
Използвам храни на TETRA.
Риби сбирок. Всички са комюнити + две декоративни крабчета и няколко ред чери
Растения 11 различни вида/имам им имената но са ми на друг компютър/ вие ще си ги разпознаете
Така започнах наново старото ми хоби, след няколко седмици ще пробам да направя и един соленоводен. Всичко за него съм набавил и очаквам с нетърпение да дойде момента.

goldstar94

Здравей ! Добре дошъл в акваристика . Да ти кажа тези растения ( който прилиàт на малки топчици ) ги разрди малко и в дясно  *THUMBS UP* иначе за начало си супер  :-)

Luton


Bai Pe6o

Това вече е друго нещо. Доста добър аквариум се е получил  *BRAVO* .
Интересен цвят ти е грунда, но мисля че стои добре. Съчетава се с камъните. Май осветлението ти е слабо, но може така да изглежда на снимката.
Може ли да дадеш малко информация за тези "зелени топки".

Luton

Казват се Cladophora Moss Balls поне под такова име ги купих в ebay. На сайта пише че помагат за биофилтрацията и са много ефективни срещу алги. Събират доста мръсотия от дъното, иначе са симпатични и много добре биха се вързали със скариди.

ssg

Екстра е аквариума,само може да опиташ да попреместиш малко камъните,да ги групираш някак,и може да добавиш и некоя друга китка *THUMBS UP*

didak

видимо двата края на аквариума са неосветени
потърси начин да разместиш пурите
почети как да не зеленясваш, но не за сметка на осветлението -
в момента светлината е малко

би ли описал какво точно си взе от ибей и на каква цена /общо/?

Luton

Цитат на: didak - 09.01.2010 12:07
видимо двата края на аквариума са неосветени
потърси начин да разместиш пурите
почети как да не зеленясваш, но не за сметка на осветлението -
в момента светлината е малко

би ли описал какво точно си взе от ибей и на каква цена /общо/?

Благодаря, за съветите много си прав че в двата края е малко тъмен  ще помисля и ще поразместя пурите, като добавя още две.
От ebay купих всичко ето на кратко/цените са в паунди/
Аквариум 65 GBP
Филтър 22 GBP
Терморегулатор 10 GBP
Аератор 6 GBP /който не използвам/ и още един по- голям за 20 GBP /който също не използвам/ Clear Seal
Осветлението е по 11 GBP на пура и приспособлението за пускане с четири гнезда/за всички размери пури/ около 25 за две гнезда
Растения купувах на два-пъти общо за 20 
Храните на TETRA са 5 GBP за 200 гр. FLAKE или Tablets
Рибки не продават.

Luton

Наложи се да се премествам. Трагедия......мислех че няма да е голям проблем ама........ТРАГЕДИЯ. Аквариума е около 200 литра с доста рибки/подбрани по-най не-успешния начин, поради новобранство/ ама си ги харесвам и не ми се разделя с тях. Та....направих преместването, като оставих аквариума последен, ставаше въпрос за около 1час шофиране/оказа се 1ч и 20 мин в 12.30 след полунощ/ купих две кофи с капаци по-25 литра-не ми харсеаха, взех нещо подобно на пластмасов аквариум /около 35 литра/ и един с вместимост 20 литра / заради стериопора  около тях/. Навън като никога температурите бяха минусови /тука съм 10 години и такъв студ не е имало/ отзад микробуса не се отоплява. Естествено беше ясно че трябва да правя нещо ама бързо. Улових ПОЧТИ всички рибки, / ПОЧТИ обаче/ източих водата на няколко пръста от дъното, извадих всички растения  и с братми пренесохме аквариума и поставката във вана. Рибите, които бях уловил и всички растения сложих отпред в кабината в двата пригодени аквариума. Отзад обаче останаха доста рибета скаридки и рачета без почти никаква вода.
Наредих всичко, напълних, монтирах и пресипах.....и....това що видех не го препоръчвам на никой колега акаварист. Два дена мътилка, чистене на филтъра през няколко часа ама много мръсотия /иначе сифонирам и сменям водата 1-път седмично/.
Еми резултата е че скариди нямам, хелерите и те по-малко/с един/ и някаква рибка-неизвестна-изплува умряла, единия червен рак с една щипка, аквариума с поучукани ръбове /ама здрав/. Вече се подобряват нещата и ще пробам да кача снимка /щото съм с моб. нет/.
Много ми се смяха на притесненията семейството и приятелите но те си не рзбират и им е простено.
Дано нямате подобни изпитания.
Поздрави


















vasso

Доста неприятно, да. Особено зимата е трудно местенето. *NO*

ssg

Корав народ сме,сигурен съм,че ще въстановиш всичко даже още по-добре *THUMBS UP*,не се ядосвай и отчайвай.

nikolaytoshev

Местенето през зимата е доста неприятно, но все пак си се справил добре. Сигурен съм, че скоро ще възстановиш всичко както си е било, даже и по-добре. Продължавай в същия дух.  *BRAVO*

Similar topics (5)

40702

Започната от Niikii


Публикации: 28
Прегледи: 10272

56224

Започната от K02irs


Публикации: 1
Прегледи: 1355

16323

Започната от vancho


Публикации: 8
Прегледи: 4261

35642

Публикации: 6
Прегледи: 3245

51383

Публикации: 0
Прегледи: 1751