• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.05.2026 21:16

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми

Новият неочакван аквариум 200л

Започната от trifon81, 07.05.2026 13:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

trifon81

Има някакви изворни чешми, но какво има в тях кой да ти каже. Но и е неудобно да се мъкнат всяка седмица туби. Целта ми за сега е да изчакам водопровода да се оправи, а после вече може и да ползвам осмоза. Втвърдители имам. Но все пак осмозата май не премахва изцяло ешерихия коли, колиформи и други такива гадове.

a__andreew

Здравейте, до колкото помня обратната озмоза дава чиста молекула вода и затова трябва да се добавят минерали за да се направи годна и полезна за пиене. Според мен няма как да даде някаква зараза, като дори хиперфилтрацията я дават да премахва ешерия коли и т.н. Но вижте изструкцията за вашия модел който ползвате все пак.

trifon81

Цитат на: a__andreew - Днес в 15:21Здравейте, до колкото помня обратната озмоза дава чиста молекула вода и затова трябва да се добавят минерали за да се направи годна и полезна за пиене. Според мен няма как да даде някаква зараза, като дори хиперфилтрацията я дават да премахва ешерия коли и т.н. Но вижте изструкцията за вашия модел който ползвате все пак.
От там където ще го купувам, казаха, че без uv след осмозата не се изчиства. Така, че ще се ползва бутилирана временно.

kinsman

Тези които са ти го казали, не са ти казали цялата истина или не знаят. УВ лампа се слага за да се убият бактериите след осмозата. Защото преди нея имаш хлор във водопровода, който ги убива преди нея. Но след време бактерии се завъждат СЛЕД осмозата. Не защото не пречиства, а защото няма как всичко да е стерилно. Даже и да сложиш УВ филтър, той ще пречиства водата преди него. След него ако имаш зараза няма как да я изчистиш.
Просто не се вживявай и за да си по-спокоен не си купувай осмоза с резервоар а с помпа. Ако имаш тръбен път вместо резервоар, много по-трудно да завъдиш бактерии.

Similar topics (5)

26757

Публикации: 9
Прегледи: 4343

24741

Започната от stasy


Публикации: 2
Прегледи: 3136

47607

Започната от Peter_a


Публикации: 0
Прегледи: 3183

49236

Публикации: 5
Прегледи: 2893

35962

Публикации: 11
Прегледи: 7944