• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
12.05.2024 23:35

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Нов аквариум на hondoman

Започната от hondoman, 30.08.2010 09:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hondoman

30.08.2010 09:38 Last Edit: 30.08.2010 19:49 by Caxapa
Здравейте.От скоро отново се захванах да отглеждам рибки!Аквариума ми е доста малък като обем(20л) и целта е да е с много растения и няколко живородки+2 сомчета и няколко( за момента две) скаридки.
Моля да ми дадете насоки в които да работя за да се получи красив растителен аквариум!Не съм много запознат все още с растенията.До момента имам дъбче и валиснерия.Искам по-камъните да сложа някакъв мъх(тук предложете какъв) и в доста аквариуми виждам,че дъното е засадено с  растение което става като градинка.Не му знам името,но много ми харесва как е става.
Ето снимки на аквата,която е доста в начален стадий и очаквам вашите идеи



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Осветлението е една пура 9в ,а филтрацията е с обикновенна менбранна помпичка с камъче и дунапрен!Имам и вътрешна потопяема помпа,но прави много голямо завихряне,тъй като е доста обемиста и преди я ползвах за аквариум над 150 лт.
Аквата е на не повече от 20 дни!


ivaka87

Здрасти колега.Аквариума е добър като заначало.Може да добавиш още някое и друго дребнолистно растение,а също и малко мъх по камъните.Осветлението ти е достатъчно.Единственото,което не ми харесва е пясъка-изглежда прекалено едър-ако имаш възмжност го смени.Това е от мен,пускай още снимки за да следим развитието.Успех!!!

hondoman

30.08.2010 12:03 #2 Last Edit: 30.08.2010 19:50 by Caxapa
Да,смятам да слагам още доста растенийца!Иначе грунда не е толкова едър.Просто от горе са излезнали по-едрите камъчета!Ако може имена на растения,които са най-подходящи за този малък аквариум!И най-вече как се казва растението,което седи като полянка :-D

gipsa

30.08.2010 12:18 #3 Last Edit: 30.08.2010 19:51 by Caxapa
Използвай явански мъх за да покриеш камъните,бакопа може да сложиш . Мисля ,че е рано да се мъчиш да използваш килимни растения ,защото мисля ,че светлината трябва да е силна , да се тори и да се добавя цо2 . Ако някъде греша нека колегите ме поправят.  *privet*

hondoman

За торене съм съгласен,но за цо2-то не съм убеден,че ще е полезно за такъв малък обем!Или пък греша? *dontknow*

ivaka87

Торенето и со2 вървят заедно.Забравих да те попитам и каква ти е лампата.Засега засади растения,за торене има време  още,защото ще завъдиш много водорасли,а те са нежелани в аквариумите,както знаеш.Относно вида на растенията-влез в  сайта-там има доста информация за видовете и си харесай.Растения за полянка-сагитария,хемиантус,марсилеа,ехинидорус тенелус,има доста видове.Може и мъх. :-)

Similar topics (5)

18318

Публикации: 55
Прегледи: 24031

13150

Започната от SpAcE


Публикации: 21
Прегледи: 8220

22580

Публикации: 11
Прегледи: 4223

42341

Публикации: 32
Прегледи: 11888

57837

Публикации: 7
Прегледи: 2738