• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 20:02

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Нано аквариум

Започната от user951260, 06.12.2015 14:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

user951260

06.12.2015 14:42 Last Edit: 07.12.2015 00:18 by user951260
Здравейте,
Искам да ви покажа новия си нано аквариум. Стартиран е вчера.

Размерите са 20х40х25, водата е 16-17 литра.

Оборудването е следното:
- аератор с гъба
- помпа от фирмен аквариум, който беше с дънна филтрация, сега съм му сложил едра гъба отдолу.
- нагревател 25 вата
- осветление 5 вата.

Растения:
- анубиас
- мъх

Грунд:
- ситен уж кварцов от HomeMax, но не ми се вярва да е много кварцов...

Имам и няколко речни камъка.

Добитъкът са 10 скариди ред чери и няколко молинезии (1,5см), които скоро ще бъдат махнати в по-голям.

Цялата вода е от работещ аквариум, гъбата беше престояла потопена в него няколко дни.

Четох че не трябва да има метал в аквариума. Там където лягат обаче капаците има лайсна която май е метална. Предолагам за да няма проблеми трябва да държа водата под лайсните, нали?

Поради спецификацията на мястото, аквариума се гледа от 2 страни, снимал съм го от двете страни. Нарочно съм сложил така анубиаса и камъка за да не се вижда техниката като се гледа от късата страна.

И друг въпрос, аератора е китайски и съответно шумен. Пробвах да сложа губа под него, но няма ефект. Как да го обезшумя? Мислех си да го сложа в малко кашонче, от което да излизат маркуча за въздуха и захранването и да го напълня с гъби или нещо от сорта, дали ще стане? Не ми се дават 50лв за аератор на Сера примерно...

Чакам препоръки и критики!

[/url]

[/url]

Joro V

Здравей! Честито за аквариума! Относно аераторите - има и китайски, които са почти безшумни - инвестирай още 10-15 лева за такъв, ако твоят е толкова нетърпим :) Това с кашончето няма смисъл да го правиш, а и може да е опасно.
А за аквариума - според мен слагането на такива павета в малки аквариуми е загуба на място и е оправдано само ако искаш да направиш някъв специфичен скейп.. В твоя случай си мисля, че по-малък камък или корен ще е по-добре.
*DRINK*

user951260

Мерси, камъка мисля да го махна като порастне повече мъха. Притеснява ме това че има разлика в температурата. През деня стаята не се отоплява и температурата пада до 24 градуса. Под не се отоплява имам предвид че няма никой вкъщи и не се пуска нито климатик нито нищо. Вечер обаче като пусна климатика и понякога температурата се качва до 26 градуса.
Това проблем ли е?
Гледах че уж рибите са свикнали с такива амплитуди понеже вечер като няма слънце и става по-студено.
Та, трябва ли да помисля по въпроса с амплитудата или всичко е ОК?

zub4e

 ПОздравления. Аз преди седмица си взех няколко черита от пазара, но мистериозно изчезнаха. Обмислям да си направя и аз един скаридарник, ако не ме домързи ... :/

user951260

Забравих да се похваля че 3 от скаридите ми имат яйца. Скоро ще имам потомство  *YAHOO* *YAHOO*
Едната от тях е доста по-голяма от другите, над 2см е със сигурност и е доста наситено червена, докато другите са малко прозрачни.  :whistle:

zub4e

Супер, ако може някой да даде акъл за температурната разлика.

Similar topics (5)

7427

Започната от spetsa


Публикации: 35
Прегледи: 12279

49546

Публикации: 4
Прегледи: 3109

28463

Започната от Vempe


Публикации: 37
Прегледи: 9504

19496

Започната от Pierro


Публикации: 7
Прегледи: 4446

30049

Публикации: 12
Прегледи: 4824