• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 12:10

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Моят нов аквариум

Започната от uboat, 06.07.2010 20:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

uboat

Здравейте и от мен! Чудесен сайт, изчетох доста и определено ми помага много в аквариумното начинание!  *THUMBS UP*

И така, след доста години пауза, реших отново да напълня една локва вкъщи. Нищо голямо, скромен съд, няма даже и 40 литра пълни. Според прочетеното из форума, цопнах вътре един немски нагревател с терморегулатор и един полски филтър, насипах дъното, забучих едно растение и... това е, сега сменям част от водата през 2-3 дена и чакам да "ферментира", така че да пусна и рибки.

За момента е едно безкрайно скучно и постно творение  :-) Рахитично растение и един-единствен, самотен обитател, а именно дребно охлювче, вмъкнало се нелегално заедно с растението. Тези дни смятам да добавя още растения, както и няколко едри камъка. Ще търся и не голям корен. Също и фон, да не гледам стената и кабелите.

В крайна сметка трябва да се получи аквариум с няколко растения, малко дънна декорация от камъни и корен, а обитателите ще са десет неонки. Така съм го замислил. Нищо кой знае какво, но ще изглежда приятно. На този етап съм стигнал до това:


vasso

Добре изглежда! Качвай снимки от развитието! Иначе не можеш ли да допълниш с вода? Има още накъде според мен.

uboat

Благодаря! Да, по принцип е по-пълен, нещо не го бях допълнил при поредното кръвопускане. Днес удавих още малко трева и едно дърво. Засега още не ми лови окото, трябват още доста растения, мъхове... ще има размествания

Similar topics (5)

12704

Публикации: 34
Прегледи: 22444

34060

Публикации: 7
Прегледи: 2652

5907

Публикации: 82
Прегледи: 24682

42996

Публикации: 21
Прегледи: 7996

53782

Започната от smile98


Публикации: 17
Прегледи: 5312