• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.05.2024 20:25

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Моя първи аквариум

Започната от p1amen, 09.02.2010 09:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Асен Евгениев

И да те видим на следващия конкурс. *THUMBS UP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

gecatax

Супер е аквариума, поздравления.

-250л.

ogogogo

Браво,наистина е чудесен.
Има акваристи с многогодишен опит които се справят по зле.
Само трябва да си внимателен с торенето и продължителноста на
осветяване,особено в началото.
Успех в това чудесно хоби.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

Vannkata


p1amen

Благодаря на всички за добрите думи. Мисля че би било добре да вкарам малко червен нюанс в аквариумчето, но незнам с кое точно растение да го направя, може би Rotala wallichii или Rotala rotundifolia. Не съм отглеждал нито един от двата вида и незнам кое растение ще стои по компактно в този малък обем с който разполагам.
Поздрави!

sheytan

Чудесен аквариум. Изглежда чист и добре подреден. Растенията са в перфектно здраве. А за червеното- на мене лично много ми допада индиката, но при мен никога не е ставала червена, по-скоро розово-оранжева и затова ми допада. Но не мога да съм убедена, че ще стои добре, защото листата и са по-едри от на видовете които са при теб.

p1amen

Здравейте колеги,
не съм писъл много време във форума, но искам да ви покажа как върви при мен хобито :),
вече съм с по-голям аквариум 90литра.


Знам че съм далеко още от акваскейпа, но с краткия опит който съм натрупал се опитвам да създам хубав аквариум.
Всякакви препоръки и мнения са добре дошли.
Поздрави

mitacheee

Много ми харесва.Поздравления :-) Растенията изглеждат много добре. Би ли дал информация за субстрата?

cantiga

Много хубав аквариум, пожелавам ти да те радва още дълго и да пускаш снимки да гледаме  :-) Килимът отпред е супер!
Поздрав!
Светослав

vanko 2

Супер много ми харесва. Когато имаш време даи повече информация  за рибите и техниката.

danielm

Супер е аквариума!!!
Само това камъче в средата на преден план ми дърпа очите, малко на ляво или на дясно си го представям и е 6.
*BRAVO*

Асен Евгениев

Цитат на: p1amen - 19.02.2012 08:10
с краткия опит който съм натрупал
Съдейки по аквариума, трудно бихме допуснали, че е кратък. Полянката радва окото. *THUMBS UP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Gogo73

Много е готин даи информация за аквата осв. има  ли со и субстрат.

Aquadream

Много добре си се справил с растенията и аквариума изглежда много приятно. А колко е акваскейп съгласно тия и ония правила да не ти пулка. Трябва да ти радва окото, не правилата.
На мен определено ми харесва. *THUMBS UP*

p1amen

Привет колеги,
благодаря за добрите думи с акваристика се занимавам малко повече от две години и затова допускам доста грешки. Аквариума е с размери 60/38/40 височина, осветлението е 2 пури 24W T5 и 2х 15W T8 светя по 9 часа на ден, СО - самоделка от пожарогасител 2л подаването на газ е 24/7, субстрат съм използвал JBL Aquabasic и JBL Manado, филтрацията е Eheim 2211 и Tetratec Ex600. Обитателите са неони, кардинали и микрорасбора галакси.
Поздрави


Similar topics (5)

24557

Публикации: 13
Прегледи: 5307

16873

Започната от BOJO


Публикации: 7
Прегледи: 3562

32341

Публикации: 8
Прегледи: 5626

35339

Започната от VDO


Публикации: 372
Прегледи: 126971

35925

Публикации: 153
Прегледи: 53825