• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
07.06.2024 06:58

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариум на EKLIPSIS

Започната от EKLIPSIS, 18.02.2012 01:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

EKLIPSIS

Здравейте на всички,реших да покажа и аз своя аквариум ,който измайсторих сам тъй като разполагах с малък бюджет.Мисля ,че аквариума се получи добре,размерите му бяха планувани така- 30ш/60д/40в(72 литра).Бяха одрязани по няколко милиметра на определени места за да могат по добре да паснат стъклата.След като залепих стъклата със силикон и изчаках достатъчно, аквариума беше готов *THUMBS UP*.Силикона дойде малко в повече,но пък така съм поне сигурен и спокоен,че няма да има теч :-D.Аквариумът е снабден с нагревател 75W,помпа за кислород и обикновен филтър(гъба),както и лампа за осветление.
Риби:
черна молинезия-3 бр
златна молинезия-3 бр
петниста молинезия(кръстоска)-2 бр
хелер-4 бр
плата-5 бр
гупа-3 бр
коридорас албинос-1 бр
макропод(малък и син на цвят)-1 бр
Благодаря ви за вниманието,много се радвам че има такъв прекрасен сайт,от който можем да научим толкова много ценни факти за нашето хоби.Благодаря на създателите на този сайт за труда им.Надявам се аквариумът ми да ви хареса *privet*.











Bolta

Здравей и добре дошъл!
Вярно си попрекалил малко със силикона, но както казваш поне не тече. *THUMBS UP*
А, ако приемаш съвети... хубаво е , при наличието на толкова живородки... да сложиш един вътрешен филтър, за да може да се филтрира водата.
Също така, можеш да долееш още малко вода. Не е лошо и някакъв фон да сложиш на гърба на аквариума.
Като цяло... струва ми се, че има още работа по него.
Успех!

Асен Евгениев

Грундът е едър и недостатъчен. Силиконът е трябвало да го поизтържеш където е повечко, но като
за първи опит си се справил добре.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

beta61

Здравей,мисля че макропода като порасне ще започне да ти създава проблеми. Подбора на другите риби е добър.

Buhoff

не се вижда подложка под аквариума. Хубаво е да сложиш едно парче стиропор
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F4lge4o.jpg&hash=5660dd52dccd55421c84b73c312185f9a730a154

diso

Аз виждам подложка - хавлиена кърпа.
Кефи ме абиносният хелер!
Не е зле да помислиш за някоя ампулария или анциструс. Освен, че чистят, могат да бъдат и много забавни.

EKLIPSIS

Колеги благодаря ви за съветите...по аквариума определено има още какво да се направи,но като се сдобия с по добри финанси в бъдеще ,ще започна да правя все по добри аквариуми... надявам се,а и след като открих този страхотен сайт и приятели и съмишленици акваристи като вас,мисля че проблеми няма да имам,благодаря колеги. *THUMBS UP*

ivan66661

Според мен тази хавлиена кърпа не е достатъчна за подлошка ще е много по-добре ако сложиш стиропор.Така шанса да се спука аквариума е доста по-малък. :-)

cheatah

18.02.2012 13:08 #8 Last Edit: 18.02.2012 19:45 by cheatah
Mахни мидичките,нямат място там.Само ще ти влошат параметрите на водата .

Nikola 1

 *privet* Сложи още растения. Най вече валиснерия. За нея не се искат кой знае какви финанси. Егерия също е добре. Живородките искат повече растения, а ще има и къде да се крият малките когато се родят. Добави и още грунд както са те посъветвали колегите. По-ситен. Също не изисква значителни финанси. Сложи този нагревател в ъгъла зад гъбата. За останалото УСПЕХ!!!

Иван Валентинов

Грундът ти е прекалено тънък слой и по-едър от колкото трябва за да виреят добре растенията,тези който си засял скоро може да започнат да плуват по повърхността защото едрия грунд не може да ги задържи за да пуснат качествена коренова система,мидите също можеш да ги махнеш не са за аквариума,можеш да си направиш украса със тях извън него.Успех за напред. :-)

photo_fish

Колега, наистина послушай съвета за по-ситен грунд. Също така ще добавя и че дъбчетата на повърхността ще пречат на развитието на другите растения. Намали ги, или ги засади и тях.
Последвайте ме на адрес: http://link4arts.blogspot.com/

EKLIPSIS

Отдолу под камъчетата,съм сложил ситен пясък на места е по дебел слоя,а около самите растения съм сложил повече пясък,гледах да се засадят максимално добре и вече отгоре сложих малки камъчета ,за да доуформя.Идеята ми е, че грунда е двуслоен,отдолу пясък,отгоре камъчета,даже на места се смесват.За момента растенията вървят добре. :-)

Rosko

Жълтите молинезии са като моите които се родиха (с черно).

Similar topics (5)

47667

Публикации: 8
Прегледи: 3892

38557

Публикации: 3
Прегледи: 1653

16077

Започната от ivaka87


Публикации: 33
Прегледи: 11274

11381

Публикации: 10
Прегледи: 4047

14300

Публикации: 17
Прегледи: 11593