• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
05.05.2024 10:57

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Моето начало :)

Започната от bobo1223, 21.11.2012 17:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bobo1223

Здравейте :)
Ии така колеги, аз си избрах вече какви рибки ще гледам и даже си ги купих  :-P
Преди малко си купих 3 Хелерки (Мисля, че и 3те са бременни) и мисля, че се чувстват добре :)
Аквариума ми е все още празен :( Не съм си купил Грунд и разтения, но утре ще си взема :)
И да попитам нещо трябва ли да махна водата когато слагам грунда или тои сам ще падне на дъното и аз трябва само да го оформя ?
След малко ще кача снимки да ги видите :)
И ако може някой да каже по снимките дали са бременни и г/д след колко време ще родят :)
Благодаря за всички съвети който ми дадохте и благодаря за напред за всички съвети които ще ми дадете :)

stilista

Първо се купува грунд и растения а после риби.Дали са бременни е без значение,защото е малко вероятно да оцелеят.
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

bobo1223

<-- Тук са и 3те :)
<-- Тази е различната тя е най-едра :)

<-- С черната опашка (те са 2, но само 1-та съм я хванал)
<-- Тук се виждат добре :)

Не се виждат добре, защото не мога да ги снимам като трябва.. Много бягат от светкавицата ;х

ivelinkk

Сложи грунд , растения , осветление , черен или син фон на задното стъкло и подложка под аквариума за да не се спука дъното.Ако искаш да спасиш някоя рибка купи или си направи родилка .  Успех  *THUMBS UP*
За всичко си има време, трябва само малко търпение

PVV

Градски, колегите правилно са ти казали, че първо се стартира аквариума и чак след няколко седмици се пускат рибите. Вземи грунд от магазина на бул .България- там имаше преди месец. Бочни и някое растение бързорастящо, Прочети темите от изксачащото меню в ляво за стартиране на аквариум и ще се получи малко спретнато аквариумче на което да се радваш.Имам в излишък валиснерия и ако искаш ще ти подаря 10 -тина коренчета да бочнеш за начало. Успех и дано успееш да запазиш хелерите докато мине азотния цикъл.

bobo1223


Similar topics (5)

46001

Публикации: 2
Прегледи: 1892

30336

Публикации: 34
Прегледи: 11423

25360

Публикации: 12
Прегледи: 3993

20466

Публикации: 5
Прегледи: 2727

10609

Започната от h0nda


Публикации: 38
Прегледи: 15004