• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 15:26

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Моето аквариумче

Започната от didoman, 04.02.2012 20:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

didoman

Най - накрая събрах смелост да покажа и аз моята локвичка, след като най - накрая ми харесва наистина как изглежда.  :-) Ето я и нея:



Стартиран е преди около 9 месеца. 50 литра, от които реално водата е не повече от 45. Осветрението е една пура 15 w Т8 Sylvania Aquastar. Вътрешен филтър Atman с дебит 300 лт/ч. Нагревател Atman 50 w. Грунд смесен фракция 0,3 - 0,5 см.

Растения:
Гигантска Криптокорина, Криптокорина Бекети, Нимфея Лотус, Ехинодорус Оцелот грийн, Микрозорум Птеропус Нароу Лийв, Анубиас Нана, Явански мъх и наченки на Ричия

Обитатели:
4 Рамирезита, 5 Хелера, 2 Фантома(или Орнатуса  *dontknow*), 4 червени Неона, 3 малки Анциструса, 6 ред черита, 4 Хелени и още незнам колко други охлюви  :-D

Отворен съм към критики и препоръки  :-)
Един от бедните студенти :)

didoman

Един от бедните студенти :)

Чакъров

Добре си се справил  само, че ехинодоруса ми изглежда малко големичък за твоя обем.

anasarka

Колега я снимай "Микрозорум Птеропус Нароу Лийв" да го видим.
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

didoman

Всъщност е това върху черупката от кокосов орех.  :-)
Един от бедните студенти :)

easternalien

Добре изглежда аквариума. Въпреки, че ми се струва рибките идват малко повече за този обем.
Скаридките бих гледал отделно и бих разкарал хелерите за сметка на още няколко неона или Орантуси. Мое мнение :)

anasarka

Цитат на: didoman - 06.02.2012 14:47
Всъщност е това върху черупката от кокосов орех.  :-)
Мяза ми на обикновен микрозорум от къде го купи?
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

raadkoo

Симпатично аквариумче :-) Рамирезките незнам колко са големи, но като станат полово зрели много бързо ще отеснее на всички съквартиранти. На задния план тея криптокорини малко не се връзват с ехинодоруса. Ако са по-ниски и по-гъсти ще изглежда по-добре според мен. Кокоса и тази саксийка или там каквото и да е може да ги позакриеш с мъх. Ако някой реши да хвърли хайвер така или инъче ще е във вътрешната страна.

didoman

За скаридките - имам отделно и скаридарник 15 литра. За експеримент-а сложих в аквата 5 скариди. Сега са 7, като видях да бъдат изядени 3.  :-D Микрозорума го взех преди... 4 години от колега от форума. Малко по- тънки са му листата от на обикновения.
Един от бедните студенти :)

Similar topics (5)

19044

Започната от septic


Публикации: 13
Прегледи: 5753

17556

Публикации: 2
Прегледи: 2215

22856

Публикации: 4
Прегледи: 2883

10770

Публикации: 50
Прегледи: 15159

8814

Публикации: 28
Прегледи: 9821