• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
22.05.2024 07:18

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Цихлидарничето на Ivan_S

Започната от Ivan_S, 01.05.2013 22:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ivan_S

Ок, престраших се да пусна няколко снимки на цихлидарничето, което опитвам да развивам. Ясно ми е, че не е върхово постижение, но засега до тук съм стигнал. Както ще видите, рибите са малко (7+1 бебе), но пък женските си хвърлят най-редовно. Ето малко данни за аквариума:

Размери: 70х35х40
Осветление: 1х18W Sylvania Aquastar, 9-часов ден
Отопление: Atman 100W
Филтрация: Вътрешен филтър, трудно произносимо име, 880 l/h с дребнопореста и едропореста гъба в едното отделение, и керамика във второто.
Капак: DIY  :-)
Грунд: 8 кг. коралов пясък
Хардскейп: камъни гранит и базалт
Параметри на водата: 25 градуса (сега като стана рязко топло понякога стига до 27 градуса), рН: 8, нитрити: 0
Обитатели: 2м и 5ж + 1 тяхно бебе Pseudotropheus Saulosi

СНИМКИ:









Всякакви мнения, предложения и критика са добре дошли. Поздрави, Иван!
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

petar99

Аквариумът е наистина хубав, аз и в други постове съм казвал, но африкански цихлидарник си ми е мечта... :-[
Отзад обаче се виждат повече бебета, и тук да попитам само женски ли са или мъжките по- късно се оцветяват?
Пожелавам ти още по- голям аквариум с още повече и по- големи риби.

Ivan_S

Цитат на: petar99 - 01.05.2013 23:02
Аквариумът е наистина хубав, аз и в други постове съм казвал, но африкански цихлидарник си ми е мечта... :-[
Отзад обаче се виждат повече бебета, и тук да попитам само женски ли са или мъжките по- късно се оцветяват?
Пожелавам ти още по- голям аквариум с още повече и по- големи риби.

Мерси за пожеланията, това с големия аквариум пък ми е мечта на мен, ама ... засега още не мога да си го позволя - и като място и като инвестиция.

Малките, които се виждат са всякакви, т.е. и мъжки, и женски, само дето не им личи  :-D. Като станат на 4-5-6 месеца, зависи кое как се развива, ще почне да си проличава лека-полека кое е госпожица и кое младеж  ;-). Като съзреят полово, мъжете ще са сини, жените жълти с оранжевеещи оттенъци (това вече зависи и от храненето).
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

ПМП

Много чисто и спретнато видово аквариумче!Поздравления!Липсва му само една зелена китка на купчината камъни(според моите вкусове) :-D

Ivan_S

Ех, тези зелени китки, ПМП  :-P, явно си им голям фен. Преди като имах растителен аквариум, аз също им се радвах. После като реших малко да сменя попрището и както съм любител на биотопните аквариуми, си казах, че щом ще се придържам към биотопа, значи няма да има салата  :-D. Като ще е гарга, да е рошава. То всъщност всичко си е въпрос на вкус, де. Аз съм малко маняк и гледам да се придържам максимално до естествените хабитати на рибите, макар както се вижда да не успявам на 100%, но се старя  :-[.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

Ivo_9

Много е хубав аквариума, Иване! Трудно ли се гледат саулоси-тата ? И аз съм се спрял на тях, като обмислям още някой вид. Моjе би Labidochromis caeruleus, много ми харесват.

Ще следя с интерес аквариума и ще си водя записки  *DRINK* *THUMBS UP*

Ivan_S

Мерси Иво! Не бих казал, че саулоситата са трудни риби, даже напротив. Щом в момента имам към 100+ бебета и 3 носещи женски, явно не са чак толкова трудни  :-D. Всъщност всичко е въпрос на създаване на условия и това не важи само за саулоситата, а за всички риби, независимо какви са. Както виждаш, дори и в това миниатюрно пространство за африкански цихлиди, нещата се случват. Както се казва "Няма невъзможни неща"  ;-).

P.S. Този вид лабидохромиси, които си харесал са малко по-едрички от саулоситата и полов диморфизъм откъм цвят между мъжки и женски няма. Казано с други думи, в акавриумът ти би преобладавал жълтия цвят и то в съотношение 80:20 в негова полза. :)
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

Ivan_S

Доста позаспа темата ми се струва :). Реших да я посъбудя като добавя 2 снимки на вече поотраснали саулосчета



100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

Здравков

Поздравления адаш! супер са малките!  *DRINK*

Tigara

Страхотни са ти рибетата! *YAHOO* Качвай повече снимки да им се радваме! :-)
120l Tanganyika
Altolamprologus compressiceps gold head Kantalamba
Julidochromis regani Kipili
Ancistrus sp.

Ivan_S

Ще качвам, ще качвам ... само да има какво да покажа  :-D
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

Ivan_S

11.08.2013 18:07 #11 Last Edit: 12.08.2013 10:33 by Ivan_S
Така, след съботно-неделната разходка из Рила, няколко камъка от реката в близост привлякоха моето внимание. Естествено, те сега са част от аквариума. Новият хардскейп претърпя съвсем лека промяна, колкото да добавя 5-те нови камъка. Отдавна исках да добавя плоски камъни тип плоча, за да видя как ще стоят. Определено е добре. Занапред ще събера още по-едри такива и тогава подредбата ще има съвсем друг вид. Новите камъни веднага предизвикаха интереса на рибите, особено на 2 малки, оцелели след някое от хвърлянията на женските :). Сега ще чакам новите камъни и отровените части на старите да "узреят" и пак всичко да стане еднородно. Ето няколко снимки, които за съжаление са далеч от това, което е на живо, но .... ще ползвам обичайното оправдание за кофти техника и слаб фотограф  :-[ :-D.









100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

Methokill

Преди повече ми харесваше ,но това си е мое мнение,иначе рибетата са суперр *YAHOO* Много ме е яд ,че не можах да намеря саулосита,много са готини!Успех с аквата ,важното е теб да те радва..пробвай с някое друго стръкче анубиас,може и да оцелее,при мен поне си вирее супер..Ти си знаеш .Позрави  *YAHOO*
300l malawi
Metriaclima Lombardoi
Metriaclima Greshakei
Labidochromis Hongi
Labidochromis Caeruleus
Pseudotropheus Demasoni
Cyrtocara moorii
Pseudotropheus Saulosi Taiwan Reef
Ancistrus Sp.
Ancistrus L144

Ivan_S

Цитат на: Methokill - 11.08.2013 23:13
Преди повече ми харесваше ,но това си е мое мнение,иначе рибетата са суперр *YAHOO* Много ме е яд ,че не можах да намеря саулосита,много са готини!Успех с аквата ,важното е теб да те радва..пробвай с някое друго стръкче анубиас,може и да оцелее,при мен поне си вирее супер..Ти си знаеш .Позрави  *YAHOO*

Ами ... какво да ти кажа, правя си експерименти. Понякога ми харесва, понякога не :). Идеята ми е да го направя максимално скалисто и пещеристо, то нали все пак това означава Мбуна ;). Та, така, слагам, махам камъни, пък да видим как ще остане. А пък растения не е имало никога, няма и да има  :-P. И преди съм казвал, че като ще е гарга, да е рошава - никакъв зарзават  :-D.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

Methokill

Хахах  :-P Аз съм същата работа,купих канистър уж да не бъркам вътре ,пък то аз всеки ден ровя намествам правя някакви експерименти...така ще е първите 100 години нали знаеш  *YAHOO*
300l malawi
Metriaclima Lombardoi
Metriaclima Greshakei
Labidochromis Hongi
Labidochromis Caeruleus
Pseudotropheus Demasoni
Cyrtocara moorii
Pseudotropheus Saulosi Taiwan Reef
Ancistrus Sp.
Ancistrus L144

Similar topics (2)

54368

Публикации: 11
Прегледи: 13078

8478

Публикации: 2
Прегледи: 2137