• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 02:03

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариумите на danislav

Започната от danislav, 02.02.2011 21:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

danislav

Най-накрая се престраших и аз да щракна моите аквариуми.

Размери: д76/ш30/в50 - 114л.
Филтрация: вътрешен филтар- Шарк  800л/ч
Нагревател: няма
Температура на водата: в момента е 7гр., но обикновенно е около 10-12гр.
Грунд: речни камъчета с размери 1-1.5 см.
Декорация: част от изсъхнала хвойна и речни камъни
Растения: само мъхове засега; фонтаналис антипуретика и някакъв, който взех от реката. Пробвах и с лудвигия, и с лимонче, и с микрозорум, но не се получи.... явно заради студа.
Обитатели: обикновенна златна- 1бр, оранда-1бр, телескоп- 1бр.
Осветление: 3х18вата/ силвания Аквастар, силвания Гролукс и осрам Деилайт/














Живеем в свят, който се самоунищожава...Нека спрем това!

Асен Евгениев

Цитат на: danislav - 02.02.2011 21:35
Температура на водата: в момента е 7гр.,












Че колко е температурата в стаята?
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

danislav

Другия аквариум


Размери:д30/ш14/в22  - 9л.
Грунд: фракция 2-3мм, дебелина на слоя 2-6 см.
Филтрация: аераторна гъба
Осветление: 1х9вата/т5-жълта/
Растения: фонтаналис антипуретика, явански мъх и валиснерия
Обитатели: red cherry - 9бр.






Знам, че имам още доста работа затова очаквам вашите препоръки.
: 02.02.2011г 21:09ч
Аквариума е на стълбището, то не се отоплява. С малко дете съм и ме е стах да го внеса вътре, да не стане някой фал.
Живеем в свят, който се самоунищожава...Нека спрем това!

Bolta

Цитат на: danislav - 02.02.2011 21:35
Температура на водата: в момента е 7гр., но обикновенно е около 10-12гр.
Защо не вземеш едно нагревателче, те златните са по-студенолюбиви, но чак пък толкова...

NO CARRIER

Нищо им няма на златните. Лошото е, че растения трудно ще завъдиш.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

FenZariben

Здравей,
голямата аква много радва,изчистено и приятно за глегдане.Малко мъхче ако сложиш да скрие там където е резнат корена и е убиец.Мъхове със златни,незнам да ли ще се получи.Нагревателче както препоръча колегата е добра идея.

За малкия тези камъни са малко много големи.Що не пробваш единия с чука и може да излязат наколко по ефектни :-D.

Успехи с развитието. *DRINK*
Мислене извън рамките поставени от някого е правилния път към прогреса на всеки акварист.Бъдете различни и използвайте главите си.

danislav

Забравих да спомена, че големия аквариум е стартиран на 15.10.2010, а малкия на 07.01.2011.
Смееням водата, всяка седмица по 40% и наливам директно от чешмата( няма хлор тествал съм).
Храня златните с goldfish color на тетра всяка сутрин по- една щипка, в неделя гладуват.Скаридите ги храня през ден ситна гранулирана храна за рибки пак на Тетра, неможах да намеря специализирана храна за скариди в Пазарджик. Колкото до нагревател, ще има. Засега се опитвам да се доближа максимално до естествените им условия. След като пусна златните за през лятото в езерцето на двора ще направя рестарт на аквариума, тогава ще има и нагревател и доста растения. По мои наблюдения няма да имам голям проблем с комбинацията златни/растения, защото за времето в, което в аквата имаше и други растения рибите неим обръщаха никакво внимание.
Благодаря на създателите на този форум и на членовете затова , че помагат на начинаещите. Досега имам само една жертва, защото бях неподготвен за това хоби( рибките трябваше да са за дъщеричката), но откакто започнах да чета и със съветите на колегите всичко се нормализира. Ще очаквам критики и съвети и занапред. *privet*
Живеем в свят, който се самоунищожава...Нека спрем това!

Similar topics (5)

33642

Публикации: 50
Прегледи: 19017

59485

Публикации: 7
Прегледи: 2905

27491

Публикации: 11
Прегледи: 6147

20992

Започната от vasso


Публикации: 42
Прегледи: 15187

52539

Публикации: 50
Прегледи: 11750