• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
03.06.2024 21:45

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариумите на Борис Христов (Bobby_Bobby)

Започната от Борис Христов, 17.09.2013 21:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Борис Христов

06.11.2015 20:19 #285 Last Edit: 07.11.2015 10:03 by Борис Христов
Цитат на: asito - 06.11.2015 20:06Абе чудя се,eheim що си произвеждат тръбите в зелен цвят.Ако бяха черни нямаше да се виждат толкова.
*ROFL*
Хахахаааа...аз съм се чудил същото...Всъщност ако бяха черни нямаше да се виждат на черен фон , а ако бяха бели на бял...Най-доброто решение си остават стъклените In и Out Flow(който трябва да се почистват относително често)...имам стъклени Lily pipe, обаче inflow-а(там от където влиза)има много тесни отвори и всеки път кагато ги сложа до 3 дни, задължително намирам скариди и отоцинкулси засмукани на отворите.
Бай дъ уей... това лято се запознах с един германец ,чието семейство от 200 години се занимава с издухване на стъкло.Обеща ми догодина да пробваме няколко поръчкови варианти на Lily pipe, пък да видим...ако пак имам път натам може и да стане...Той също е акварист ,и е много отворен към идеята...
А иначе за това техниката се вади...за да не ти гледат бакийте :-D

petko

Боби да не си си сложил TWINSTAR?

Борис Христов


danielm

Вече има такава джаджа уж специално за скаридарници. Дали е по-различна е друг въпрос ...
Това ацикуларис ли ?

Борис Христов

06.11.2015 22:15 #289 Last Edit: 07.11.2015 09:52 by Борис Христов
До колкото знам първия вариант е бил за скаридарници.Shrimp doctor се е казвало или нещо подобно...После е патентовано с името "TWINSTAR".
Разликите от там на сетне ,са само капацитета ,в зависмост от големината на аквариума.На 1 ноември беше официално еропейската промоция на TWINSTAR II, същото е само ,че с по-COOL дизайн.
Важно е ,че изглежда готино 8-)
..,а това за ацикуларис го взех пък да видим? *dontknow*


Публикациите са слети: 07.11.2015г 09:09ч



petko

Ще споделиш след време наблюденията ти за тази джаджа. :-)

_Kirilov

Да - интересно ми се вижда и на мен като цяло каква ще е ползата от него.

Борис Христов

11.11.2015 06:21 #292 Last Edit: 11.11.2015 12:32 by Борис Христов
3 стари снимки за спомен в темата ,тъй като реших най-накрая да го разваля.Вече е празен и готов за първия ,от 2 години и половина насам, пълен рестарт(нов субстрат и нова филтърна медия).Искрено се надявам така ,най-накрая да се отърва от охлювите, чиято популация за полседните 4 месеца отсъствие от вкъщи, беше взела истиснки връх.



pro_filer


Борис Христов

Цитат на: pro_filer - 11.11.2015 13:06
Успех с новия проект!
Благодаря Недко , но за сега проекта поради липса на време и вдъхновение е в застой.
Ето обаче нещо друго...


jabeto

Хубав биотоп.Май всичко ти се отдава. *THUMBS UP*

Борис Христов

Не зная до коло ми се е получил биотопът ,но определено е много интересно да се наблюдават рибките в тази среда.
Ето как се развива и другия аквариум ,вече с едно подрязване на растенията.

niky

Харесва ми. Само риби липсват или поне не ги виждам :-D

Борис Христов

Пълно е с риби...
20 ембер тетри ,10 отоцинклуса ,10 галаксита ,8 аманови скаридии ,няколко борарас урофталмойдес + 30 скариди жълт неон.От последните вече трябва да има и малки.
Тъкмо светна лампата и реших да извадя техниката за да снимам и те се изпокриха. *CRAZY* ,а щом има къде значи аквариума се развива добре.

Борис Христов


Similar topics (5)

37972

Публикации: 7
Прегледи: 2875

30049

Публикации: 12
Прегледи: 4850

55579

Започната от T_D_T


Публикации: 22
Прегледи: 8860

24140

Започната от dafil


Публикации: 251
Прегледи: 83920

20975

Започната от Tiro


Публикации: 6
Прегледи: 5185