• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 13:31

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариумът на Станимир.

Започната от kaminski, 19.07.2013 15:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kaminski

Ето го най-накрая след началото преди десет години с едно 25 литра гьолче.
Още не съм го завършил съвсем но нямам търпение да се похваля на повече хора щото в малкия Свиленград всеки ме мисли за луд,,че отделям толкова време и средства за едно хоби.Но резултата мисля,че си заслужава.Още някои дребни неща и ще дойде момента когато ще си седна на фотьоила,ще си отворя една бира и просто ще гледам и ще се кефя.


kaminski

Мислех си за Неони но засега няма да бързам.Имам Черита вътре.Имам и друг аквариум в който гледам рибки.Сегаа ще пусна само три отоцинклуса  които са в другия и не закачат скаридите.Имам и две САЕ но с тях не ми се рискува.

hunter

Колега и тука в Бургас има такива дето се питат същото :-) Аквариума е хубав, кажи малко повече за него. Колко литра, какво осветление, кога е стартиран, филтрацията каква е? Поздравления и за положения труд  *DRINK*

kaminski

Ще кача и по хубави снимки но чакам кума ми да ми дойде на гости да му ползувам про фотото.
Аквариума го стартирах буквално преди пет дни.В неделя 14.07.2013.
130x40шx50в. Предполагам пое около 200-210литра вода.
Избистри се на другия ден,може би защото ползвах всичко от предишния 100л. аквариум, в смисъл водата и филтъра.
Новото е дървото камъка и пясъка.
Филтъра ми е самоделен канистър с който много се гордея.Обем 10 литра и е пълен със стъклена керамика.Нищо друго.Помпата е 1200 l/ch.
Осветлението ми е общо 140 вата .Една Осрам 36 вата и една Силвания 18 вата са ми такива специални аквариумни,другото са обикновени пури.Имам и две свободни фасунки  в осветителното тяло тип за хладилник на които мисля да сложа енергоспестяващи но сега съм зле с парите и ще почака.
В общи линий това е за аквариума.
А,трябва и още малко пясък.Тия дни ще ида да ситя :)

hunter

Ами много добре са нещата според мен. Имам предвид филтър и осветление, за грунда щях във предния пост да ти пиша че май е малко ама се отказах но като го спомена  :-) Аквариума ти по размери е 260литра ако предположим че го пълниш 2см под горния ръб и грунда е 5см висок. Се получава 223 литра вода а осветлението ти идва 0.62вата на литър. Което е относително защото зависи и лампата на каква височина е от повърхността. Според мен си се справил много добре  *THUMBS UP*

kaminski

Благодаря.
Има още доста работа но в това хоби се убедих,че няма как да си почиваш.
Ще усиля още осветлението със сигурност.Лампите са на самия капак по принцип.6 см. от повърхноста.Размерите са по външни контури на аквариума а той е от 10мм стъкло така,че като го смятах изключвах и стъклото.
*DRINK*

retvield

Колега, аквариума ти е страхотен. Браво *privet*
Tanganyika-405 L
Cyphotilapia gibberosa Blue Zaire Moba F1

kaminski


https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs12.postimg.cc%2Fvwnqda1kt%2F2013_10_21_21_16_35_1.jpg&hash=f93921eab563881bbd8350ec97f523d0bc468466


Публикациите са слети: 21.10.2013 21:56

Три месеца по късно   :-)

kkrase

Чудесен е станал, вече може да си отвориш биричката, която си споменал в началото на темата :)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fstore.picbg.net%2Fthumb%2F7A%2F53%2F70d38b846e147a53.jpg&hash=0f54abbba4545fe0133ccc825ccbc389dc6415a5

kaminski


Лора

Много подреден аквариум. Допада ми. За 4 месеца, добре се развива. *THUMBS UP*
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

kaminski

Подреден ли?
Странно.Аз имах за цел друго :)
Благодаря.

Лора

Цитат на: kaminski - 13.11.2013 09:03
Подреден ли?
Странно.Аз имах за цел друго :)
Благодаря.

Не знам, какво си целял, но аз така го виждам. Освен, ако моята представа за подреденост е някаква изчанчена  ;-)
Иначе има потенциал да стане добър холандец. Махаш камъка и наблягаш на корена и растенията. Макар, че в холансдкия стил и корените липсват. Виждам, че растенията добре се развиват, буят и се сгъстяват, така че може да се пробваш в този стил.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

kaminski

Нищо не разбирам от декорация.Сега целта ми е да покрия целият грунд с полянката.Май това не е най-удачното растение защото искка много косене но пък ми харесва.А другите периодично подменям с бавнорастящи и по широколистни.Растът перфектно и видимо нямат липси.На вторият час от светенето всичко кипва.
Торя ги с тайна засега марка + желязо :)

Чавд

Недей да казваш, че токувиж някой я открадне и патентова  *ROFL*

Similar topics (5)

11672

Започната от Enzo_01


Публикации: 17
Прегледи: 6311

20201

Започната от Kochev


Публикации: 13
Прегледи: 5107

43268

Започната от kuk93


Публикации: 16
Прегледи: 5342

15411

Публикации: 50
Прегледи: 23785

35475

Започната от gambina


Публикации: 20
Прегледи: 10072