• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 17:10

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариумът на Петър (102л)

Започната от petarvalchev, 18.05.2010 21:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

petarvalchev

Здравейте,
Гледам рибки отдавна, но бях спрял за известно време. Преди около 6 месеца реших отново да се захвана с това хоби и пуснах в действие старият ми 40 литров аквариум. Но по-късно реших, че ми е малък и се сдобих с 102 литрова локва. От 40 литровия прехвърлих растения, грунд и декорациите. Ето как изглежда аквариума в момент, както и повече инфо за него:
Обем: 102л.
Размери: 85д/30ш/40в, като дебелината на стъклото е 10мм
Оборудване: Филтър и нагревател на AquaEl. За осветление използвам 2 пури T8 по 18W.
Рибките, които обитават аквариума са 2 розови данио (замислям за още, че съм се надъхал да ги развъдя), 5 сини неон-а, 1 САЕ, 5 молинезии и към 15тина гупи, които смятам да дам на братовчед ми, тъй като не са ми интересни за гледане (много бързо се размножават :) )
Ето и снимки на аквариума:



Естествено приемам критики всякакви, стига те да са градивни :)

митко

Задължително черно фолио на гърба.Групирай растенията по видове в единия ъгъл,примерно за да скриеш нагревателя.
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

Асен Евгениев

Камъка в дясно ми прилича на човешка глава с дълга коса, прихваната с лента през челото, къса
брада и адамова ябълка под брадата. :-D
На аквариума му трябва още залесяване, голям пасаж данио и ще стане супер. *THUMBS UP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

petarvalchev

За фолио знам че трябва :) Когато почивам ще мина през книжарниците да потърся черен кадастрон. Надявам се растението, което е най-вляво (незнам как се казва) като порастне да скрие нагревателя. Мисля да изместя Криптокорината така, че да скрия филтъра. За пасажа данио - ами ако успея да развъдя розовите ще е идеално. В началото си мислех за неонки :)

митко

Това в ляво е лимон и става високо.Преместиго пред нагревателя.А иначе за гърба на аквариума по-добре мебелно фолио.
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

petarvalchev

Мръднах лимона малко по-назад. Фона си мислех да е от мебелно фолио, залепено за някаква плоскост, но нали е гланцирано и мисля, че ще отразява светлината, затова се спрях на кадастрона, защото е матов.

Bolta

18.05.2010 22:30 #6 Last Edit: 21.05.2010 22:00 by bolta
Цитат на: petarvalchev - 18.05.2010 22:02
...За пасажа данио - ами ако успея да развъдя розовите ще е идеално. В началото си мислех за неонки :)
Даниото се развъжда сравнително лесно . Проблема при мен се появи след това - не успявах да ги захраня /може би/ . Има доста изписано за развъждането им - прочиташ темите и действаш .
Успех !  *DRINK*

petarvalchev

Четах ги колега :) По няколко пъти. Сега 40литровия като е свободен мисля, че е идеална родилка. Само трябва да видя, кога ще имам време да отскоча до магазина да взема още 5-6 розови даниота.

митко

Даниото не е проблем.Може първите два дни с жълтък,и после микрон или артемия.Ако не ти се люпи има декапсолирана.Общо взето захранва се лесно,проблема е сифонирането и дневната смяна на вода.А относно мебелното фолио-не е зле.
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

petarvalchev

Ето малко промени. Лимончето малко назад към нагревателя, криптокорината я изместих пред филтъра. Също сложих и черен фон. Добавих 4 скаларии и 2 трихогастера.

митко

Е това вече е аквариум.Намираш ли разлика от преди?
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

petarvalchev

Естествено. Но имам чувството, че черния фон някак "затваря" аквариума. Мисля, че със син ще стои по-добре. Ама за сега така ще е :) Дано растенията тръгнат нормално, че да се залеси малко :)

Bolta

Колега, струва ми се , че грунда ти е доста едър . Още в началото ми направи това впечатление , но мислех , че някой ще се сети да ти каже .
Незнам растенията дали , ще вървят добре в тези камъни . От снимките не мога да преценя дали имаш ''нормален'' грунд под камъните .
Иначе с разместването е станал по-добре .  *THUMBS UP*
П.П. Май е време вече да дадеш гупичките на братовчед ти , че с новите обитатели , ще стане тясно .   

petarvalchev

Отдолу съм със ситен грунд, а отгоре съм сложил по-едър, защото така ми допада повече. Всъщност растенията са насяти в ситния, който просто е покрит с тънък слой от по-едрия :) На едната снимка, където е лимончето :) се вижда едно непокрито петно на ситния грунд :)

JEM

Незнам какъв е грунда но растенията ми харесват!Много са свежи *BRAVO*а аквариума е чиситчък *privet*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fprikachi.com%2Fimages%2F852%2F6799852C.jpg&hash=f2353be992cf54bc4f05d0515acf68d5dedde1e7

Similar topics (5)

54091

Започната от ninet


Публикации: 9
Прегледи: 3069

13465

Публикации: 17
Прегледи: 5534

27089

Започната от vasilko


Публикации: 9
Прегледи: 3151

49289

Започната от giensko


Публикации: 3
Прегледи: 1854

11672

Започната от Enzo_01


Публикации: 17
Прегледи: 6313