• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 19:04

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариумът на kimmy_rz

Започната от kimmy_rz, 02.06.2012 19:03

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kimmy_rz

 Дойде време да покажа и моя аквариум. Слагам само една снимка, защото другите не стават за нищо и се надявам да дава някаква обща представа за аквариума. Обитателите са 1 обикновен и 5 червени неона, 3 огнени и 3 калифорнийски барбуса и 2 анциструса. Аквата е стартирана преди около 3 месеца - около 150 литра с вътрешен филтър 600л/ч, като в началото имаше и още един филтър 500л/ч. Осветлението за момента е оскъдно - общо около 50 вата - не се сещам колко точно беше. Растенията са хигрофила, валиснерия и анубиас. Не торя и не добавям ЦО2. Като оставим настрана малкото грунд, това че мога да напълня аквата повече и облепяне на капака с тъмно фолио, приемам всякакви предложения,препоръки и мнения :) ! Поздрави от Варна, Станислав !


: 02.06.2012г 19:07ч
Не знам защо, обаче снимката много намали качеството си след като я качих в сайта.

pachoo

Много приятно изглеждащ аквариум е станал браво! Виждам, че и мойта хигрофила е намерила място там и седи добре, но анубиаса, като че ли трябва да му намериш малко сенчица...

kimmy_rz

Цитат на: pachoo - 02.06.2012 19:13
Много приятно изглеждащ аквариум е станал браво! Виждам, че и мойта хигрофила е намерила място там и седи добре, но анубиаса, като че ли трябва да му намериш малко сенчица...

Благодаря както за оценката, така и за растенията! Иначе за анубиаса не знаех че не обича силна светлина. Смятам да засадя малко нискорастящи на преден план, но засега няма смисъл, защото осветлението ми е твърде слабо. Също така обмислям да поставя в единия край някой доста голям корен на който да закрепя мъх. 

Здравков

Аквариума изглежда страхотно, а това което мислиш да направиш ще го направи още по-красив. Ако искаш мога да ти подаря малко риби, понеже гледам че нямаш много.  *DRINK*
Пиши едно ЛС.  :-)

pachoo

Мъх мога да ти дам аи сагитарията почва да се съвзема ... ако не ти е голям мерака и да бързаш, ще ти подаря по-нататък :)

kimmy_rz

Цитат на: pachoo - 02.06.2012 22:09
Мъх мога да ти дам аи сагитарията почва да се съвзема ... ако не ти е голям мерака и да бързаш, ще ти подаря по-нататък :)

Няма за къде да бързам :) !

Kribenzis

Много готин аквариум и добър подбор на риби. Липсва ми са едно мангрово коренче. Успех колега

raadkoo

Колега набутай го тоя стиропор навътре до ъглите на аквариума. Така не те знам с каква цел си го оставил да стърчи, а под аквата да няма, но изглежда кофти и си е нестабилно.

Similar topics (5)

11672

Започната от Enzo_01


Публикации: 17
Прегледи: 6312

20201

Започната от Kochev


Публикации: 13
Прегледи: 5107

43523

Публикации: 45
Прегледи: 14766

15411

Публикации: 50
Прегледи: 23786

35475

Започната от gambina


Публикации: 20
Прегледи: 10072