• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 20:59

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариумът на change: растения и дискуси !

Започната от change, 09.09.2012 12:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

change

Здравейте,

Нов съм в хобито и ви представям първия си аквариум  :-)

Аквариум - 140 х 50 х 65 (~450 l)

Грунд - 3-5 мм естествен към предното стъкло 3-5 см, към гърба 5-7 см

Осветление - 3х36w(830,865,865) 3х20w(4000k) - светят 10 часа

CO2 система (2литра бутилка и генератор sera 1000)

Аерация - EHEIM 400 400l/h - включва се при изгасянето на лампите

Нагревател - EHEIM 300w - вода 29`C

Филтрация - 1.EHEIM professionel 3e 700 1850 л/ч (външна УВ-лампа 11w на изхода)
                    2.EHEIM professionel 3 600 1250 л/ч

Риби - 5 бр дискус, 39 бр червен неон, 11 бр анцитрус, 10 бр боция клоун (всички са млади и изглежда се чувстват добре в тези условия)

Стартиран е преди 2 месеца може и малко повече, но 80% от пълнежите са добавени преди месец, така че реалния старт е от преди 1 месец.

Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

dafil

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi568.photobucket.com%2Falbums%2Fss124%2Fdafill%2F2605000000_zps4cadfcd8.jpg&hash=c9602607dd8729d5e916cc434dac71a266aaff0c

Илко Димитров

Браво, направено с много желание и пари, които не са ти се досвидели, аквариума е наистина много хубав

тодор76

Браво  *BRAVO* много красив аквариум!И доста добра техника  ;-) .Поздрави и пълни аквариуми... *THUMBS UP*

Асен Евгениев

 :-[
Цитат на: change - 09.09.2012 12:52


Нов съм в хобито
Изключително постижение за нов в хобито. *THUMBS UP* Като знам какви са първите аквариуми на
повечето от нас. Че и вторите. :-[
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

bicho1976

Поздравления за свежият аквариум.
Но,айде да не е без забележки. *DRINK*Тази ротала(ако не се лъжа)по средата, нещо много привлича погледа.Може ако искаш да я преместиш.

change

Цитат на: akapulko - 09.09.2012 13:56
Изключително постижение за нов в хобито. *THUMBS UP*

Наистина съм нов, но не съм сам. Помагат ми хора, които имат богат опит.
Това, че в аквариума има растения дължа на evgeni200(член на форума с богат опит с растенията).
Растенията са от него, както и съветите за отглеждането им. Растенията са новопосадени(приблизително седмица),
Както и системата за СО2. Все още стабилизирам нивата на СО2 във водата, чрез ежедневни тестове и
регулиране на подаването. Какво ще стане с растенията, не се знае  :-)
Надявам се на бурен растеж без водорасли, очаквам слаб растеж с малко водорасли, ще преглътна и провала(никакъв растеж, много водорасли).
Рибите са закупени от Орлин(София, Дискусите). Съветите за отглеждането им също са от него. С рибите нещата ми
изглеждат доста по лесни  :-)

Благодаря за приятните думи на всички по горе  :-)

Поздрави
: 09.09.2012г 14:02ч
Цитат на: bicho1976 - 09.09.2012 14:01
Поздравления за свежият аквариум.
Но,айде да не е без забележки. *DRINK*Тази ротала(ако не се лъжа)по средата, нещо много привлича погледа.Може ако искаш да я преместиш.

Не само това. Много неща не ми харесват все още, но засега съда е в тестово състояние, в което се наблюдава кои растения ще виреят при условията,
и кои не. Утре очаквам да ми бъдат изпратени още растения(килим от ричия върху плочки) и тестването им в условията ми.
Когато естествения подбор отсее възможностите ми за растения ще се замисля по-сериозно върху облика му  :-)

Да добавя само, че забележките за мен са безплатни съвети и са силно желани  :-)
Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

митко

Много красиво се получава, само температурата не ми харесва.Нека да е 32градуса, превантивно за паразити.Знам, че руснаците гледат и на 28, но за мен е неприемливо.Това е мое мнение с което никой не е длъжен да се съобрази, най-малко ти.
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

change

Цитат на: митко - 09.09.2012 14:35
Много красиво се получава, само температурата не ми харесва.Нека да е 32градуса, превантивно за паразити.Знам, че руснаците гледат и на 28, но за мен е неприемливо.Това е мое мнение с което никой не е длъжен да се съобрази, най-малко ти.

За целта подготвям друг аквариум, в който да провеждам лечение ако е необходимо. Предпочитам да не подлагам растенията на екстремни температури(35'С понякога, мнение на Орлин),
както и бактериите в пълнежите на химически препарати.
Трябва да знаете, че съветите на Орлин и Евгени доста често са в конфликт, защото единия е за рибите, другия за растенията и ми се налага някои от тях да изпълнявам не на 100%,
за нагаждане на условията, но в общи линии ги спазвам почти напълно  :-)
Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

zariio

Честито и от мен и успех.Най-важното е да не се отказваш  *THUMBS UP*

Долната част от шкафа където е техниката  е рай за техно онанисти като мен  :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

kimmy_rz

Честито и от мен  *DRINK* ! Страхотно начало с много добър и почти завършен аквариум. Аз, като относително нов в това хоби, няма  да правя предложения относно аранжиране на аквариума или предложения за определен вид техника за неговата поддръжка, но бих казал няколко думи относно фундамента на хобито, доколкото аз го разбирам. Предварително искам да кажа, че мнението ми си е лично и субективно и по никакъв начин не омаловажавам труда и емоциите, които си вложил в създаването на аквариума.

Това, което смятам, че може да те ограничи в хобито е въвеждането на дискуси още в началото. Доколкото знам изискванията, които имат тези риби са до голяма степен различни от тези на голяма част от аквариумните рибки. Това ограничава възможностите за рибки, които да гледаш в този голям аквариум. Казвам това, защото ако приличаш на голяма част от акваристите ще искаш да гледаш различни риби и да изпробваш различни комбинации от тях. За скариди въобще няма да говоря. Друго, което може да ти попречи е изборът на толкова голям аквариум за начало. Лично аз предпочитам да имам два 150 литрови и два-три по-малки аквариума, за да мога да гледам различни видове рибки и безгръбначни. Хващам се на бас, че много скоро ще ти се прииска да имаш още 1-2 аквариума. Лично аз до момента съм имал 4 аквариума, като в момента поддържам 2 но мисля да стартирам още 2. Ако вече имаш 400 литров не ми се мисли къде ще слагаш останалите. А 400 литра си е голяма отговорност и не можеш да го спреш "просто ей така". На последно място считам, че щеше да ти е много по-приятно да започнеш с един относително малък аквариум и малко по малко да изчистваш идеите си за "перфектният" аквариум докато стигнеш до 400 литра, в който да си напълно наясно точно какви риби като вид и бройка, точно какви растения и точно какво оформление да има аквариум. Този преход би бил по-лесен ако се започне с по-малък аквариум. Това все пак не е ограничение ако имаш неограничен бюджет и място и не преминеш към някой 2-3 хиляди литров аквариум по-нататък.

Пожелавам ти много радостни моменти с хобито  *DRINK* !

Mirobg

 Не мога да се съглася с предния пост. Колкото по-голям е един аквариум ,толкова по-лесна е неговата подръжка. По-лесно могат да се държат стабилни параметрите на водата.
Дискусите,че са капризни,капризни са. Но не чак толкова колкото си мислиш. Ако можеш да им осигуриш стабилни параметри на водата и често хранене,не са ...
Изискват това което и другите риби,храна и чиста вода. Да и температура,ама за това се грижи нагревателя.
Отглеждането но големи риби като Дискусите е удоволствие което хората с 20-30 литрови аквариумчета не могат да разберат дакато не се докоснат до тях. И като казвам докоснат имам го предвид буквално. Поне моите докато им сменям водата се въртят около ръката ми,позволяват да ги галя,ядът от ръката ми. Когато съм пред аквариума се местят след мен. Доста интилигентни риби са Дискусите. Отплеснах се.....
Няма нищо страшно в един 400 литров аквариум,ние просто сме започнали по по-трудния път-3 литровите буркани....
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

bicho1976

Напълно съм съгласен с колегата.Имаш всичко необходимо за да се справиш с тези красиви риби.

kimmy_rz

Цитат на: Mirobg - 09.09.2012 20:26
Не мога да се съглася с предния пост. Колкото по-голям е един аквариум ,толкова по-лесна е неговата подръжка. По-лесно могат да се държат стабилни параметрите на водата.
Дискусите,че са капризни,капризни са. Но не чак толкова колкото си мислиш. Ако можеш да им осигуриш стабилни параметри на водата и често хранене,не са ...
Изискват това което и другите риби,храна и чиста вода. Да и температура,ама за това се грижи нагревателя.
Отглеждането но големи риби като Дискусите е удоволствие което хората с 20-30 литрови аквариумчета не могат да разберат дакато не се докоснат до тях. И като казвам докоснат имам го предвид буквално. Поне моите докато им сменям водата се въртят около ръката ми,позволяват да ги галя,ядът от ръката ми. Когато съм пред аквариума се местят след мен. Доста интилигентни риби са Дискусите. Отплеснах се.....
Няма нищо страшно в един 400 литров аквариум,ние просто сме започнали по по-трудния път-3 литровите буркани....

Или не съм се изразил правилно или не си ме разбрал. Не съм гледал дискуси, но не мисля че е кой-знае колко трудно. Просто споделям мнение, че част от тръпката в хобито е да изпробваш нови и нови неща, нови и нови аквариуми и т.н. Колегата явно започва от големия аквариум и освен ако не му се прииска някой 2-3 кубика ми се струва че ще върви в обратен ред - от големия към малките :) !

change

Цитат на: zariio - 09.09.2012 15:21
Честито и от мен и успех.Най-важното е да не се отказваш  *THUMBS UP*

Долната част от шкафа където е техниката  е рай за техно онанисти като мен  :-D

Знаеш, че част от техниката е от теб  :-) Затова се кефиш  :-)

За тези, които не знаят, системата ми за СО2 е от @zariio, и засега съм напълно удовлетворен от нея.
Който има нужда от СО2 система да се обръща към него  :-)

@kimmy_rz, исках аквариум с дискуси  :-) Нямаше как да взема по-малък. Желанието ми за растения се разви в движение.
Към по-малки няма да минавам, освен този, който ще ми е за лечението(дано не го ползвам).
Дали ще взема по-голям, времето ще покаже. Място имам, желание също, просто сложността на комбинацията, която избрах
не ме оставя с много време и психика за нови аквариуми. Ако сегашния ми съд се стабилизира и ми остави повече въздух,
ще опитам развитие  :-)
Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

kimmy_rz

Ако не стартираш поне още един аквариум (като не броя лазарет-а) в следващите 5-6 месеца да не се казвам Исмаил.

pl86

Много хора не харесват претъпкани аквариуми с много видове в тях, на мен приятелите ми се чудят как гледам 2 риби (астронотус и гебицепс) в 330л, но не бих ги сменил за нищо, исках голяма риба и сега я имам, не съжалявам и за миг, колегата е искал дискуси и .. той сега има прекрасен аквариум с дискуси.

А това че щяло да му се прииска 2ри аквариум ... може и да не е така, много хора приемат аквариума и като декорация, нещо което краси дома, и не искат аквариуми със стърчащи кабеляци от тях в който се опитват да размножават всеки вид риба който им попадне, и аз бях така в началото, но това омръзва, докато съм сигурен че тези прекрасни дискуси няма да ти омръзнат никога:)

Поздави за прекрасния акварим, супер са и размерите и рибите и декорацията   *DRINK*
https://s8.postimg.org/ctn5jythh/facebook.png Соленоводни аквариуми България

640L - reef
15L  - pico reef

diskusi233

Мнго хубав аквариум колега поздравления.
http://www.planetinverts.com/Red%20Cherry%20Shrimp.html

change

 :-) Големи сте скици  :-)

За рибите си имам план. Ще махна 7 боции и 5 анцитруса. Ще ми останат 3 боции и 5-6 анцитруса.
Неоните ги оставям. Ще търся 2 сини диаманта и 2 леопарда и двата бели дискуса ще махна(те и без това са за запълване на бройката).
Просто не можах да намеря дискусите, които искам за момента.
Други риби няма да слагам в съда, нямам и желание. Не харесвам пренаселени аквариуми.
В крайна сметка ще имам 7 дискуса, 3 боции, 5-6 анцитруса и неоните. Дори тези риби са много, но се надявам да се справя.
За други аквариуми не съм мислил, но не отричам възможността да имам  :-)


Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

Peza

Цитат на: change - 10.09.2012 13:56
За други аквариуми не съм мислил, но не отричам възможността да имам  :-)
Ще има, така като гледам мерака ти, особено ако откриеш чара на скаридките! Поздравления и добре дошъл в хобито. Страхотно начало, направо не мога да повярвам, че е първи аквариум, много добри първи стъпки, както каза akapulko като си знам моите първи (че и втори и трети) аквариуми чак срам да ме хване  :-D.

Цитат на: zariio - 09.09.2012 15:21
Долната част от шкафа където е техниката  е рай за техно онанисти като мен  :-D
:-D +1 в мое лице
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

Penta

С ужасно много питане и четене се получи един красив аквариум наистина.
Да припомним откъде започна всичко:

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2F78.imagebam.com%2Fdownload%2FtxK0o8AsLQFWYEfEZ3xkQg%2F20518%2F205176715%2F456.png&hash=b545b27bdfb1fc4687d7866f07ed70397ba110a2

change

Да, така изглеждаше преди месец =-O. Тогава дори не бях чел по форумите и си беше доста наивен аквариум.
И техниката му беше за друг вид акваристика(вече е заменена цялата). За съжаление подходих към хобито
без да прочета нищо в началото. Разчитах само на почтеността на търговците... колко наивно  :-)
Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

zlatna ribka

Да,май всички начинаещи подхождаме доста доверчиво към продавачите и след това съжаляваме! *dontknow*
След доста четене ....вече се чудим" тая помпа защо я купихме"или"защо взех от този грунд,черният би стоял доста по-добре",
човек се учи докато е жив! :-) Важно е ,че аквариума върви добре! 
"Разликата между приятелството и любовта е... доколко можете да се нараните един друг."

EKLIPSIS

Change поздравления за прекрасния аквариум ,който си направил...всичко ми харесва и риби и растения,единствено бих те посъветвал не се хващай за всяка дума ,която чуеш от съфорумци, както знаеш завист много... безпочвени критики много,но това не променя факта че аквараиума ти е добър и ,че ти си добър акварист(макар и нов),след като си съумял да направиш такъв аквариум.Поздрави.

change

Благодаря на всички за добрите оценки  :-)
Ето и малко допълнителен снимков материал
Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

stanislav89

Чудесен аквариум, това долу растението на последната снимка в дясно какво е ? Става въпрос за ниското.

change

Цитат на: stanislav89 - 11.09.2012 17:32
Чудесен аквариум, това долу растението на последната снимка в дясно какво е ? Става въпрос за ниското.

Ричия навързана с корда върху плочки. Днес я поставих. @evgeni200 ми я подготви и прати с плочките.
Този човек си разбира от работата. Снимайте и му пращайте картинките като отбелязвате къде какво искате, и
той ще ви изпрати необходимото. Добри цени. При мен така се получиха нещата. Много съм му благодарен  :-)
Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

Penta

evgenii200  го измъчих и аз с моите заявки тип  " Прати каквото избереш за полянка" и " Дай нещо да си го сложа отзад"  :-D

denbosch

Поздравления за хубавия аквариум! *THUMBS UP*
Не е точно мой тип,но си се справил много добре.Ако успееш да развиеш и стабилизираш растенията ще стане приказка...

change

Снимки на новия обитател пуснат снощи в аквариума  :-)
Млад е и тепърва започва да се оцветява
Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

crxx

прекрасна техника , страхотен аквариум , след време ще е по хубав като тръгнат растенията , но аз за белязах само едно което не ми хареса от снимките БОЦИИТЕ КЛОУН ...  *MODERATOR*   много красиви рибки но малко да поостанат гладни и сасипват растенията , нз поне при мен така се получава  , поздравления за аквариума  *privet*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs10.rimg.info%2Fa98d53480242205af573b4e53ded2a9d.gif&hash=346eca51c8f3eb37de853ae9c3386bd9e1bf8bb4

change

Здравейте,

Промених изгледа малко. Принуден бях от сериозното измиране на доста от растенията ми. Мисля, че се поотсяха тези които ще виреят при мен, и мисля, че това сега е последната вече основа, върху която ще развивам аквариума с оцелелите на високата ми температура растения. Ще ги размножавам доколкото мога и ще ги засаждам по мой вкус докато се завърши на-после този аквариум  :). Но не мисля, че има шанс това да стане скоро. Опитвам се да отглеждам растенията в много трудни за тях условия

Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

zariio

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

zlatna ribka

Много красив аквариум си спретнал! Изчистен,стилен много ми харесва...корените стоят перфектно и растенията са добре подредени...осветлението е супер...за рибките думи нямам :-)  *THUMBS UP*
"Разликата между приятелството и любовта е... доколко можете да се нараните един друг."

change

Уоу. Като чета такива коментари, току виж съм забравил какви проблеми ми създава. Много благодаря  :-)
Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

change

Да ви се похваля с новия си изглед, а на втората снимка и с новия си аквариум  *ROFL* *ROFL* *ROFL*
Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

diskusi233

Доста е чист втория аквариум дано в първия отново а ти тръгнат растенията.А отностно втория може ли малко инфо:филтрация,осветление,литраж и т.н. *THUMBS UP*
http://www.planetinverts.com/Red%20Cherry%20Shrimp.html

change

Цитат на: diiskusi233 - 02.11.2012 23:08
Доста е чист втория аквариум дано в първия отново а ти тръгнат растенията.А отностно втория може ли малко инфо:филтрация,осветление,литраж и т.н. *THUMBS UP*

Филтрацията на втория в момента е филтрацията от първия, а първия е без филтрация. Първия стои пълен само защото нямам къде да държа растенията. Всичко е много объркано  *ROFL*
Поръчах от Антъни нов аквариум за дискусите от клиървижън и го очаквам скоро. Затова преместих рибите в този по малък аквариум докато сменя големия. А този големия, в който са растенията сега ще го сменя с този от Антъни и ще върна рибите в него. След цялата тази процедура ще направя акваскейп в малкия, за който си имам друга още неразпечатана техника  *ROFL*



Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

change

Това е новия аквариум за дискусите. Изработен от Antuni. Стъклото е Clearvision  :-)
Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

manyg

хайде реди го ;) недей се помотва :) искаме да го видим в действие.
С какви габарити е?

change

Цитат на: manyg - 07.11.2012 15:51
хайде реди го ;) недей се помотва :) искаме да го видим в действие.
С какви габарити е?

Не става така бързо. Чакам пратка с растения, която не се знае кога ще дойде, защото е поръчана от Германия. Имам да мия 65 кг черен базалтов грунд и 20 кг лава, което ми се струва непосилна задача. Трябва също да намеря начин да дезинфекцирам един корен от стария аквариум, че хвана черна брада, а не ми се разделя с него(красив е). Нямам никакви условия за сваряването му, и ми е объркано сега.
Габаритите са 140х50х60вис

Малко по малко ще отмятам, че да не се преуморя  *DRINK*
Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

paolo6481

А защо искаш да вариш корена с брадата?Четох някъде че само се обработва с нещо(дали не беше белина) и после се измива добре.Това е достатъчно за да се отървеш от нея.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

diskusi233

Не мисля,че белината е добра идея аз пробвъх със кислородна вода и поизбеля бадата след което я премахнах ръчно с пинсети.Очаквам бъдещето ти съкровище(аквариума)да се развие благополучно спрямо предните снимки.
http://www.planetinverts.com/Red%20Cherry%20Shrimp.html

change

Химии няма да използвам. Или ще опитам сваряване, попарване, или ще го ползвам така и ще се надявам да балансирам съда и да си пукне сама  :-)


Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

terier4o

Ако не си мързелив колкото мен , можеш да пробваш с някоя ситна шкурка , и след това едно изплакване на корена ..... мисля , че ще ти свърши работа.
Това с варенето , съм го правил .... https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs.rimg.info%2Fb2a8dab9d4ff16f7b1e1f92a24ac225a.gif&hash=406e905939df9268c11c22b46c70822dce657bda  не си заслужава изгубеното време , особено ако корена е по-големичък ... ще се налага да използваш казан
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

change

Цитат на: terier4o - 07.11.2012 21:21
Ако не си мързелив колкото мен , можеш да пробваш с някоя ситна шкурка , и след това едно изплакване на корена ..... мисля , че ще ти свърши работа.
Това с варенето , съм го правил .... https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs.rimg.info%2Fb2a8dab9d4ff16f7b1e1f92a24ac225a.gif&hash=406e905939df9268c11c22b46c70822dce657bda  не си заслужава изгубеното време , особено ако корена е по-големичък ... ще се налага да използваш казан

Брадата се показа само по върховете на клоните дето бяха най близо до светлината. Ще пробвам да ги топя в тенджера с вряла вода един по един за по 20-30 мин. Ако не ме домързи де  :-)



: 07.11.2012г 21:09ч
Едно по едно  :-)
Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

crxx

страхотно ... :-P шкафа е уникален  :-[
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs10.rimg.info%2Fa98d53480242205af573b4e53ded2a9d.gif&hash=346eca51c8f3eb37de853ae9c3386bd9e1bf8bb4

change

Започнаха и опитите за хардскейп. Хората с мнение да не се срамуват. Може и да се измисли нещо  :-)
: 09.11.2012г 14:02ч
Утре пак  :whistle:

Светя с една лампа за четене  :-D
Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

Bobby_D

Цитат на: change - 09.11.2012 18:01
Светя с една лампа за четене  :-D

И лампата е трепач. :-D

change

Ето как протече завършването на хардскейпа  :whistle:

Черното е предвидено да е изцяло залесено, а на пътечката ще се опитвам да пускам храната на дискусите  :-D
Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

diskusi233

Хубаво се е получило в краина сметка,но защо несе опиташ да добавиш още някои или камък или корен в десния ъгъл.Иначе патeчката се е получила добре. *THUMBS UP*
http://www.planetinverts.com/Red%20Cherry%20Shrimp.html

evgeni200

Цитат на: diiskusi233 - 10.11.2012 18:15
патичката се е получила добре. *THUMBS UP*

:-D Със зеле най - добре :duvar: :-D

Не го барай повече , като почнеш да садиш може да се промени нещо  :-)

change

Абсолютно. На дискусите им трябва вода. Освен растения няма да добавям нищо повече, че ще им стане тясно много  :-)

Сега ще си чакам осветлението и растенията


Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

tetra

change - Поздравления и от мен чудесни аквариуми.Успех и големият ентусиазъм и любов към акваристиката да не отслабва от възникналите проблеми.
На мен ми е интересно със какъв фотоапарат и обектив правиш чудесните снимки на аквариумите?

change

Цитат на: tetra - 11.11.2012 17:07
change - Поздравления и от мен чудесни аквариуми.Успех и големият ентусиазъм и любов към акваристиката да не отслабва от възникналите проблеми.
На мен ми е интересно със какъв фотоапарат и обектив правиш чудесните снимки на аквариумите?

Благодаря за думите, но като погледна имам 3 празни съда сега  :-) Е... единия е пълен с вода, за да не държа рибите на сухо. Това, което бях почнал се провали напълно.
Снимам с никон д3200, обектива е този простия, с който го продават.


Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

change

Това е съдбата на стария ми аквариум и малкото растения, които оцеляха, след като прекараха повече от седмица в кофа :-)
Сега ще се надяваме да не го счупим при разбиването  :-D
Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

Bobby_D

Супер уютно местенце си му намерил.Радвам се,че с такъв ентусиазъм реши да запазиш това с което започна в това хоби. *BRAVO* *DRINK*
Ще се радвам и новите аквариуми,който си замислил да се развият така добре,както си ги подредил в мислите на твоето въображение. Успех! *bg*


grigor nakov

Само внимавай някоя билярдна топка да не хвръкне към аквариума,че ще има къпане :-D :-D Аквариума е супер,сега слагай и дискусите ;-) *THUMBS UP*

change

Ето малко ъпдейт при мен и подсказване за новия дом на дискусите в отражението на сегашния им  :-)
Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

Daering

Страхотна аранжировка, много стилно изглежда! *thanks
"Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."


Сюзън Смърт

change

Бъдещия дом на дискусите
Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

grigor nakov

сега ако и хубави дискуси сложиш така както си направил и аквариума ;-) :-[

paolo6481

Много е красив така в момента. *privet* Колко градуса са сега на водата?И няма ли да се отрази на растенията високата температура която е нужна за дискусите?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

change

По-назад има снимки на дискусите, но мисля да сменя някои. Растенията принципно са подбрани да издържат дискусовата тепература, но знае ли се. Повече се притеснявам от органика лепяща се по растенията, затова аквариума е с два канистъра по 1250л/ч и една помпа 1500-3000л/ч, която смуче от съда и излива в един проточен филтър в капака зареден само с вата. Съда е с три смукателя(2 зад корена и един в дясно), така се надявам да преборя плуващата органика. Колко ще е успешен замисъла ще се разбере, но не скоро, защото чакам да бухне джунглата и да се сгъстят полянките преди да пусна дискусите. Водата сега е 25 градуса
Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...


paolo6481

Аз никога не съм имал дискуси и затова попитах за температурите и растенията.Явно ти вече си мислил по тези въпроси.И дебита на филтрацията ми се струва чудесен.Какво да ти кажа....дерзай и показвай как се развива проекта!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

change

Коледни мотиви  :-)
Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

pro_filer

Общия план е уникален, Браво!  *privet*


Luton

Много добро! Браво! Хареса ми!

Eliz

Уникален аквариум,вече ми е сред любимите.Отлична работа!

dokera

Поздравления! Аквариумът изглежда страхотно!  *THUMBS UP*

В момента и аз се опитвам да съчетая дискуси с повече растителност, но съм в самото начало и се надявам да успея.

Ще следя развитието с интерес  *DRINK*

JEM

Много добър в общия план,браво *privet*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fprikachi.com%2Fimages%2F852%2F6799852C.jpg&hash=f2353be992cf54bc4f05d0515acf68d5dedde1e7

change

Малко тестови промени преди да прецакам всичко с дискусите  :whistle:
Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

tomatomov197

   Засега е страхотен , но аз сериозно мисля , че ще се прецака с дискуси .  Защо не сложиш нещо по-дребно , по-студенолюбиво и по-малко цапащо ?:)
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

JEM

Много див и едни хубави скаларии вътре,картината ще бъде напълно завършена *DRINK*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fprikachi.com%2Fimages%2F852%2F6799852C.jpg&hash=f2353be992cf54bc4f05d0515acf68d5dedde1e7

evgeni200


buchkata


cantiga

Страхотен е.  *THUMBS UP* Сега наистина и ако преосмислиш слагането на дискуси, цена няма да имаш.  *JOKINGLY*
Поздрав!
Светослав

change

Цитат на: cantiga - 12.01.2013 23:24
Страхотен е.  *THUMBS UP* Сега наистина и ако преосмислиш слагането на дискуси, цена няма да имаш.  *JOKINGLY*

Радвам се много, че ви харесва  :-)
Без дискусите се губи смисъла на всичко с този аквариум. Размерите, техниката и всички растения са подбрани с тази цел.
Ако се скапе заради тези риби тогава ще ги махна и ще направя съвсем различен аквариум. Сега е ограничен много и изобщо
не е това, което би ми харесвало за растителен аквариум само с малко пасажни рибки. Имам друг аквариум(в него държа дискусите в момента),
който е с подходящи размери и оборудване за акваскейп. Когато прехвърля рибите в този, който им подготвям, ще се захвана
с акваскейпа, който ще е в аквариум от клиървижън с размери 100х50х45височина със осветление 6х30 вата специално създадени за отглеждане
на растения лампи на денерле и рефлектори на същата фирма, аквасойл и добра филтрация. В новия вече няма да съм ограничен от
високи температури, органика и неподходящи растения. Надявам се с него да постигна нещо, което наистина ще ви хареса  :-)


Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

change

Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...


grigor nakov

нещо не виждам аквариумните рибки,кога ще ги слагаш и какви ще бъдат?

change

Сега на видео много добре се вижда колко много още има да се чака преди да пусна повече риби. Аз обичам много гъсто, а всичко(особено отпред) е много рядко още.
Не пускам дискусите, защото когато ги пусна мисля да забавя аквата. Ще понамаля светлината, торенето и подаването на СО2, за да се занимавам по-малко.
Затова още не пускам тези прословути риби, че докато ги няма ще си го развия по-бързо.
Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

manyg

Готините още в бебешките си години се личат :)
Ще порасне, ще му се сгъсти косичката :)

*privet* ти свалям ;)

Peza

Чудесно върви аквариум, браво! Аз друго обаче искам да те питам. Клиър вижън, има ли разлика сега като си с него в изгледа към аквата или разликата е неосезаема вече като е пълен с вода?
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

change

Цитат на: Peza - 14.01.2013 18:40
Чудесно върви аквариум, браво! Аз друго обаче искам да те питам. Клиър вижън, има ли разлика сега като си с него в изгледа към аквата или разликата е неосезаема вече като е пълен с вода?

Без аквариум от обикновено стъкло до този просто няма как да сравня. Предполагам има някаква минимална разлика, но едва ли ще е значителна.
Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

change

Ето съдбата на стария ми аквариум.
Може да има доста водорасли, но затова пък скалариите хвърлят хайвер, който не могат да опазят от наглите неони  :-)

Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

change

Ето как бавно напредваме
Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

Antuni

Цитат на: change - 15.01.2013 18:49
Без аквариум от обикновено стъкло до този просто няма как да сравня. Предполагам има някаква минимална разлика, но едва ли ще е значителна.


Има значителна разлика даже особено при тези дебелини на стъклото от 10мм. При следващия аквариум от това стъкло ще се опитам да направя по подробни снимки от тези в темата ми и най важното две малки аквариумчета пълни с вода, с еднакво осветление едно до друго, с еднакви обекти в тях по цвят и размер.
0899808552

Vodna_me4ka

Филтрацията на този аквариум ми се струва доста тежка. А не виждам чак толкова риби в него..... Макар че от повече филтрация човек никога не страда :)

change

Цитат на: Vodna_me4ka - 21.01.2013 10:52
Филтрацията на този аквариум ми се струва доста тежка. А не виждам чак толкова риби в него..... Макар че от повече филтрация човек никога не страда :)

Рибите засега са в друг аквариум
Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

nchokoev


zlatna ribka

Наистина много красиви риби *BRAVO*
За аквариума няма да коментирам,думите няма да са достатъчни *THUMBS UP*
"Разликата между приятелството и любовта е... доколко можете да се нараните един друг."

change

след днешното кастрене
Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

black pearl


change

Малко актуализация на стария и новия :)
: 10.02.2013г 21:09ч
И един поздрав от мен :)))))

Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

crxx

няма ли да пускаш вече дискусите в аквариума с растения  :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs10.rimg.info%2Fa98d53480242205af573b4e53ded2a9d.gif&hash=346eca51c8f3eb37de853ae9c3386bd9e1bf8bb4

qoke2

в момента в който ги пуне, всичко с растенията ще свърши, така че нека му се нарадва още малко според мен :) . Не можеш да гледаш в един аквариум и хубави дускуси и хубав растения ... Дано не съм прав де! Наистина изглежда много добре в момента! Евала!!!

change

Ами пуснах два броя, да видим какво ще стане :)
Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

diskusi233

А темперетурата в момента каква е..
http://www.planetinverts.com/Red%20Cherry%20Shrimp.html

borislav

Цитат на: qoke2 - 11.02.2013 00:53
в момента в който ги пуне, всичко с растенията ще свърши, така че нека му се нарадва още малко според мен :) . Не можеш да гледаш в един аквариум и хубави дускуси и хубав растения ... Дано не съм прав де! Наистина изглежда много добре в момента! Евала!!!
Не си прав съвсем има начин, но изисква усилие. За да се чувстват растенията добре на 29-30 градуса им трябва повече светлина,СО2 и торене ,ако са от капризните видове.Ето стара снимка от един от моите аквариуми с дискуси:
https://lh5.googleusercontent.com/-oNysCaI7zio/TczRBOy8ttI/AAAAAAAAA-Q/YlaCkSp4I0c/s800/IMGP5195.jpg


Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

change

Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

change

Мина известно време, и засега няма проблеми  :-)
Дори не съм пускал допълнителната филтрация в капака
Колкото повече Мечо Пух гледал, толкова повече Прасчо го нямало...

dokera

Браво, изглежда много добре!
Искам да попитам ториш ли с нещо?

eminem_999

Аквариума е супер  *privet*, кажи с какво ги храниш тия боции имат "егати" коремчетата  :-D, а моите нещо ....... *dontknow*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2F4sx5mm7j1%2FIMG_28391.jpg&hash=d95a09abb94c6cd128dc51ec8847804c61a60364       https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs16.postimg.org%2Faavn5iowx%2FIMG_2888.jpg&hash=ff30df3675e832d703057601c218c1be37dc21ff

zlatna ribka

Цитат на: change - 11.03.2013 22:02
Мина известно време, и засега няма проблеми  :-)
Дори не съм пускал допълнителната филтрация в капака



Страхотно...ето ,че е възможно да отгледаш и красиви дискуси и хубави растения *THUMBS UP*
Има ли желание....има и начин! *BRAVO*
"Разликата между приятелството и любовта е... доколко можете да се нараните един друг."

Similar topics (5)

58414

Публикации: 3
Прегледи: 2222

14736

Публикации: 8
Прегледи: 4730

31687

Започната от pl86


Публикации: 35
Прегледи: 13617

52210

Започната от aquafan


Публикации: 15
Прегледи: 5542

13051

Започната от besom


Публикации: 8
Прегледи: 3670