• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 14:13

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариума на Иво

Започната от ulrih78, 26.10.2014 08:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ulrih78

Здравейте колеги.
Искам да ви покажа и моя аквариум.
Juwel Rio 240, филтриращата система е Bioflow filter system 6.0
Надявам се да ви хареса.

Caxapa

За предпочитане и дори препоръчително е да сложиш естествени растения. Тези пастмаси са излишен кич и не носят нищо позитивно на аквариума ти.

ulrih78

Зеленото, което е между двата камъка е естествено. Останалите не са. Ще ги махна. Живея в много малък град в Англия и не е толкова лесно тук да си набавиш такива неща!

iivs

Човече в Англия онлайн може да си набавиш от мляко!

danielzd

На мен ми харесва аквариума  *THUMBS UP* Не е с живи растения и няма да се хареса на повечето колеги, но има своя чар. А най- важно е на теб да ти харесва.

Иначе с живите растения влизаш в едни други филми и измъкване няма  :-D

ulrih78

Аз знам, че мога да си поръчам online ако се разтърся, но все си мисля, че това не е двд плеър за да го поръчвам online. Друго си е да го видиш, да си го харесаш на живо.

niki_o

Колега в първият момент преди да уголемя снимките си помислих,че аквариума е соленоводен с корали и т.н.След това видях,че греша ужасно-нищо живо.Аквариума като аквариум  и филтрация е убиец,не си го пренаселил, така че можеш и да минеш с тази визия ако ти харесва.Но имам чувството,че скоро ще се понапънеш да си намериш истински растения,камъни, а не тези декорации,едноцветен фон...Не пиша да те укорявам,просто смятам,че естествените неща си седят естествено в аквариума и скоро навярно и ти ще мислиш така.Невярвам да са много хората тръгнали с тотално естествени аквариуми във форума ,но си има някаква еволюция Изкуствени декорации и растения-всичко естествено-биотоп.
Почети във форума,поинтересуваи се,питаи ,за това сме тук *DRINK*

ulrih78

Искам да кажа, че аквариума ми е така от близо две години. Казвам го защото оставам с впечатление че мислите че е от вчера. Като дете имах много аквариуми и си спомням как живите растения или си стояха каквито съм ги взел или умираха или превземаха целия аквариум. По тази причина като си правих този, започнах с тези и така си остана. Тази седмици по график трябва да сменям филтрите и ще се възползвам да засяда, някое растение. Благодаря за мненията ви.

tomatomov197

   Идеален аквариум като съд , иначе и аз предпочитам естествени растения , но това е въпрос на вкус . 
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

Caxapa

Сега вече има доста изписано как се отглежда всяко едноаквариумно растение тук във форума и можеш да разгледаш профилите им и с питане и уточнения от страна на колеги които имат растителни аквариуми да направиш своя избор.

ulrih78

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftapatalk.imageshack.com%2Fv2%2F14%2F11%2F01%2F1f1c04461410e68c1d868a43173cfcca.jpg&hash=f42d962b50827f9506246903b97568041762471f

Ето малко промени

Caxapa

Двете растения в средата са за по-заден план. Повече информаци за всяко ведно растение ще намериш в профилите им тук  на сайта. Може даползваш търсачката на форума или направо от Гугъл.

ulrih78

Вече няма нито едно изкуствено растение,но дали не стана малко натруфено?

niki_o

Единственото ненамясто според мене са фона и огромния сом,но това си е мое виждане.Иначе друго казва с естествена зелиненка *THUMBS UP*

ulrih78

Фона ще го подменям с доста по-светъл. Относно сома, освен да прави боклуци колкото на гларус, друга работа не върши и мисля да го закарам в магазина, от който взех растенията и да го заменя за няколко неона

Similar topics (5)

32320

Започната от Slavov


Публикации: 59
Прегледи: 17861

49353

Публикации: 17
Прегледи: 5523

9982

Публикации: 8
Прегледи: 4300

24973

Публикации: 6
Прегледи: 2281

43706

Публикации: 21
Прегледи: 4743