• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 20:02

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариума на exersist

Започната от exersist, 05.03.2012 18:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

exersist

Здравейте на всички!
Преди няколко дена пристигна аквариума ми направен от Antuni ,за което много му благодаря,имам си вече и корен и полуготова стойка за аквариума.

За сега ще е това, другия месец ще ми пристигне филтъра и тогава мисля да го пълня.
До тогава мисля да намеря кварцов пясък 2,5-4 фракция ,да направя капак с осветление и и да измисля стабилен плот .
Приемам всякакви идеи!


Buhoff

Колега,
корена е чудесен аквариума също. Ще е интересно да видим какво ще сътвориш.  *THUMBS UP*
Стойката от какво е направена ? Масивно дърво или е куха?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F4lge4o.jpg&hash=5660dd52dccd55421c84b73c312185f9a730a154

met

Супер корен!

Сигурно много те сърби да го стартираш :)

Съветвам те да си набавиш хубав субстрат (пример: многослоен), хубави камъни и подходящо количество растения преди да пълниш!

*DRINK*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi8.photobucket.com%2Falbums%2Fa48%2Fh0stage%2F1231-1.jpg&hash=3ebdc6eba81d20551df15dac7fc17ea2d362a84a

easternalien

Браво, колега  *BRAVO*
Голям потенциал има аквариума. Корена е супер, но мисля че идва малко голям и като добавиш и всичко останало, ще изглежда малко претрупан, то и зависи какви риби ще гледаш:) А може и да греша, чакаме да го видим в краен вариант.
Успех :)  *DRINK*

hstoianov

Как си хванал хоризонталните и вертикалните греди, защото и аз от доста време обмислям подобна стойка, но се чудя планки, ъгли  или лепене.
Гредичките са 8x10, нали?

Асен Евгениев

Цитат на: exersist - 05.03.2012 18:11
и да измисля стабилен плот
Трисантиметров плот от същия материал като стойката ще се върже идеално. *THUMBS UP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

boxter07

здравей колега дай размери на стойка и аква за по адекватни идеи

exersist

Цитат на: Buhoff - 05.03.2012 18:19

Стойката от какво е направена ? Масивно дърво или е куха?
Първо благодаря за добрите отзиви !
Стойката е направена  от греди 10Х8 които след обработка станаха 8,5Х6 ,минал съм ги с кит за дърво да запълня неравности и ги изшкурих със шкурка 80. Лакирани са две ръце ,но иска поне още толкова минимум.
Аквата ми е с размери 1500Х500Х500 ,затова и стоиката ми е същите размери.
Горните и долните дългите греди са 1500мм . Вертикалните са 470мм .Общата височина прави 640мм.По средата съм ги спънал с гредички 320мм.Хванах ги много лесно ,с видии 130мм отгоре и отдолу ,но иска още укрепване.Идеята ми е да служа ъгълчета от греда на крайните вертикали.И ако пак не ме удовлетворява ,някъде да сложа диагонал.
https://lh4.googleusercontent.com/-02DUa3t923o/T0yven_bTeI/AAAAAAAAAC4/uue5ZQoH2AY/s640/%D1%88%D0%BA%D0%B0%D1%84.jpg
Това е първоначален план с греди 140ммХ140мм.
А за корена ,ще търпи промени няма начин. :-D

kamos

Стойката е слаба
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Peza

Диагоналите няма да стоят добре чисто визуално. Сложи гръб от цяла плоскост, който хвани на повечко места за "гредите" и "колоните". Ще се наложи и поне една страница. Така оставено ми се струва че като напълниш аквариума, при най малкото му побутване ще се отмества доста ... което хич не е добре. Не трябва да мърда на никъде.
Ако това са връзките които си използвал, поне това виждам на снимките ... те също са крайно ненадеждни. Дървото е здрав материал и няма проблем с товара, но твоите сглобки са много афиф.

Просто съвет.
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

hstoianov

Нещо по темата:

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi44.tinypic.com%2Fqxvqxl.jpg&hash=283b7508c7c00d70afe9147ff42c1ba0e48aeb2b

exersist

ЕЕЕЕ супер е тази стойка ,не се сетих.
Сега гледам осветление.
ТОВА или ТОВА
Какво ще ми препоръчате.Като имате предвид ,че ще има малко растения .

exersist

Здравейте!
Отново подновявам поста си ,макар и след една година .
Налице е стойката и аквариума , камъни и грунда и все още съм с направения от мен вътрешен филтър с помпа 2000 литра/ч... май...
В момента водата е мътна ,но тия дни ще слагам растения и да се надявам , че водата ще се избистри.
Стойката излезе доста стабилна ,камъните и грунда (пясъка) и корена са варени в казан с вряла вода поне по половин час минимум.
Но все пак моля за съвет с какво да направя обезпаразитяване освен с акватан например.


_Kirilov

Стойката така е перфектна  *privet*
За корена - единият вариант ти е да го оставиш така както си е , само да вдигнеш към повърхността дънера -та корените да са забити в грунда .
Другия е да завиеш дънера в грунда а корените нагоре да са към повърхността . Това вече си е лично твоя преценка както ти хареса  :-) .

Браво за проекта  *BRAVO*

П.П. Вземи си един Ехайм филтър от големите или 2 китайски сън сън-а и да ти е мирна главата от към филтрация - СПОДЕЛИ какво мислиш да гледаш в него  ;-)

exersist

Мисля за 7-9 дискуса и 5-7 ботии,плюс 2-3 рачета кубински, да покрия дъното с бал кварцов пясък и да има доволно растения. Но всичко с времето иначе барабар с аквата ще ме изхвърлят от вкъщи.....хахаха

_Kirilov

Растения и дискуси маалко трудно - ще трябва да "подкараш" първо растенията и да го направиш стабилен аквариума , следкоето постепенно да вдигаш температурата до 29-30градуса и чааак тогава дисковете :)

exersist

Така е. Първо слагам растенията, а и водата още не е готова за рибите.  После ще сложа няколко сомчета, че са кучета, после боции и чак тогава дискуси.  Освен това растенията подбирам за висока температура ,но няма да я вдигам повече от28 градуса.

grigor nakov

Малкият дискус няма да се чувства добре при температура 28гр. поне 30гр.Растения от видовете ехинодорус, анубиас нана няма да им станат нищо стават за дискуси ;-)

_Kirilov

Цитат на: 6ebeka - 05.06.2013 13:53
Малкият дискус няма да се чувства добре при температура 28гр. поне 30гр.Растения от видовете ехинодорус, анубиас нана няма да им станат нищо стават за дискуси ;-)

Също така мисля , че и криптокорините - афинис , уенди , гигантска също ще виреят без проблем.
А и при добро осветление афиниса може да направи доста хубав килим , стига да я остави да си се развива по-дълго време защото не е от най-бързорастящите!

exersist

Здравейте!
Имам малко нужда от помощ.
Че се прецаках с корена ,вече го разбрах.Наистина не трябва да се оставя и най малко кора.Но не мисля ,че тези ларви или червеи са от малко варене.Не мисля и че  е от грунда или камъните.
Ще се радвам на ваша помощ.
Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

shnufito

Прелич на херономус(ларва на комар),но нека и по-запознатите да кажат.

exersist

И на мен.... но не се ли развиват много бързо тез гадинки??
: 10.06.2013г 22:10ч
Първо искам да благодаря двама коректни колеги - на dimityr.velikov за растенията и на mefisto за анцитруси.
Сега след вчерашната случка и махането на корена за допочисване се отвори доста място в аквата ,което ми грабна окото.
Ето вижте сега дали е добре:


_Kirilov

Колега не съм сигурен , че може да са от корените тези ларви  *NO* не евин или 2 корена съм слага в кората вътре в аквариума (вече 3 години най-стария) и не съм намирал някакви подобни неща . Дали защото рибите са ми били винаги на първо четене и декорацията на локвата съм я правил в последствие - та и да е имало такива гадинки са били изяждани не знам  *dontknow*

Определено корена е страхотен  и виж ако можеш го върни в аквата  *DRINK*

exersist

Здравейте !
Искам да се похваля ,вече имам дискуси в аквата,пет броя.
Два малборо,един червен тюркоаз,един червен и един змийска кожа.
До тук са 14 сомчета,3 саета и пет дискуса.
Да питам ,едното сае ми се губи нещо и се чудя дали да го търся ,предполагам трупче.

exersist

Още малко снимки.


exersist


grigor nakov

под тези камъни на дъното как обираш не изядената храна?

diskusi233

 
Защо не опиташ да поотрежеш от този корен някое дръвце и него засадиш в грунда..

В You Tube има доста клипове със подобно подреждане.. *THUMBS UP*
А растенията какъв вид са всъщност..?

Поздрави..  :-)
http://www.planetinverts.com/Red%20Cherry%20Shrimp.html

exersist

Цитат на: 6ebeka - 26.07.2013 11:10
под тези камъни на дъното как обираш не изядената храна?
Това е идеята ,под камъните няма грунд и е много лесно обирането на отпадъците. Има и разтояние между камъните и храна почти не остава ,което не изядат дискусите ,изяждат сомчетата.

Similar topics (5)

47667

Публикации: 8
Прегледи: 3849

9346

Публикации: 36
Прегледи: 10240

23148

Започната от dune


Публикации: 16
Прегледи: 8878

41682

Започната от Penta


Публикации: 164
Прегледи: 48367

56550

Публикации: 13
Прегледи: 4737