• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 08:59

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариума на exersist

Започната от exersist, 05.03.2012 18:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

_Kirilov

Растения и дискуси маалко трудно - ще трябва да "подкараш" първо растенията и да го направиш стабилен аквариума , следкоето постепенно да вдигаш температурата до 29-30градуса и чааак тогава дисковете :)

exersist

Така е. Първо слагам растенията, а и водата още не е готова за рибите.  После ще сложа няколко сомчета, че са кучета, после боции и чак тогава дискуси.  Освен това растенията подбирам за висока температура ,но няма да я вдигам повече от28 градуса.

grigor nakov

Малкият дискус няма да се чувства добре при температура 28гр. поне 30гр.Растения от видовете ехинодорус, анубиас нана няма да им станат нищо стават за дискуси ;-)

_Kirilov

Цитат на: 6ebeka - 05.06.2013 13:53
Малкият дискус няма да се чувства добре при температура 28гр. поне 30гр.Растения от видовете ехинодорус, анубиас нана няма да им станат нищо стават за дискуси ;-)

Също така мисля , че и криптокорините - афинис , уенди , гигантска също ще виреят без проблем.
А и при добро осветление афиниса може да направи доста хубав килим , стига да я остави да си се развива по-дълго време защото не е от най-бързорастящите!

exersist

Здравейте!
Имам малко нужда от помощ.
Че се прецаках с корена ,вече го разбрах.Наистина не трябва да се оставя и най малко кора.Но не мисля ,че тези ларви или червеи са от малко варене.Не мисля и че  е от грунда или камъните.
Ще се радвам на ваша помощ.
Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

shnufito

Прелич на херономус(ларва на комар),но нека и по-запознатите да кажат.

exersist

И на мен.... но не се ли развиват много бързо тез гадинки??
: 10.06.2013г 22:10ч
Първо искам да благодаря двама коректни колеги - на dimityr.velikov за растенията и на mefisto за анцитруси.
Сега след вчерашната случка и махането на корена за допочисване се отвори доста място в аквата ,което ми грабна окото.
Ето вижте сега дали е добре:


_Kirilov

Колега не съм сигурен , че може да са от корените тези ларви  *NO* не евин или 2 корена съм слага в кората вътре в аквариума (вече 3 години най-стария) и не съм намирал някакви подобни неща . Дали защото рибите са ми били винаги на първо четене и декорацията на локвата съм я правил в последствие - та и да е имало такива гадинки са били изяждани не знам  *dontknow*

Определено корена е страхотен  и виж ако можеш го върни в аквата  *DRINK*

exersist

Здравейте !
Искам да се похваля ,вече имам дискуси в аквата,пет броя.
Два малборо,един червен тюркоаз,един червен и един змийска кожа.
До тук са 14 сомчета,3 саета и пет дискуса.
Да питам ,едното сае ми се губи нещо и се чудя дали да го търся ,предполагам трупче.

exersist

Още малко снимки.


exersist


grigor nakov

под тези камъни на дъното как обираш не изядената храна?

diskusi233

 
Защо не опиташ да поотрежеш от този корен някое дръвце и него засадиш в грунда..

В You Tube има доста клипове със подобно подреждане.. *THUMBS UP*
А растенията какъв вид са всъщност..?

Поздрави..  :-)
http://www.planetinverts.com/Red%20Cherry%20Shrimp.html

exersist

Цитат на: 6ebeka - 26.07.2013 11:10
под тези камъни на дъното как обираш не изядената храна?
Това е идеята ,под камъните няма грунд и е много лесно обирането на отпадъците. Има и разтояние между камъните и храна почти не остава ,което не изядат дискусите ,изяждат сомчетата.

Similar topics (5)

39512

Започната от M14iro


Публикации: 1
Прегледи: 2626

55593

Започната от digimax


Публикации: 36
Прегледи: 10921

12527

Публикации: 3
Прегледи: 3617

37197

Публикации: 1
Прегледи: 1374

49916

Започната от zzzt1


Публикации: 12
Прегледи: 4719