• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 07:16

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариума на djibarov

Започната от djibarov, 17.10.2011 11:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

djibarov

Аквариума е стартиран на 5.10.2011г.
Размери 80х40х45 - обем 144л. - направен от Жоро: Giorgio_Armano
- грунт - отдолу 5-8 мм  добре изкиснати и измити камъчета от плажа / исках пемза, но не намерих, а не ми се чакаше../,
по средата -  зеолит 5 кг -2-3 мм фракция от... Бриколаж- Варна за 6 лв.
http://aquariumbg.com/forum/statii-knigi-i-dokumenti/mnogosloen-substrat-za-rastitelen-(i-ne-samo)-akvarium/
най-отгоре и отпред - фракция 2-4 мм камъчета.
- външен филтър Sun Sun HW303B с UV - 1400l/h, пълен с едра вата отдолу, китайска керамика нагоре - 2 ра и трета кошница
- нагреватели  150 W
- Осветление в капак 3х18W - направен от Андон: tonino
Oбитатели - 3 бр. скаларии , 3 бр. калихтиди - холпостернум торакатум и 1 САЕ
- растения досега 12 дни след старта: Blyxa japonica, Vallisneria nana, Hygrophila corymbosa, Echinodorus Ocelot red, Echinodorus Uruguaensis,  Vallisneria Americana, Najas guadelupensis.

tomatomov197

   Здрасти колега , постарал си се , но помисли за черен фон  :-)
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

djibarov

Да, мисля да сложа черен фон и на мен този не ми харесва - взех го заради вкуса на жената и за момента той ми пази пряка светлина, че е близо до прозореца. Ще има промяна занапред.

Асен Евгениев

Добро начало, но може да имаш проблем с някои растения при сегашните условия. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

djibarov

Искам малко съвети за торенето колеги:
Аквариума е 144 л. с грунд 3-4 мм. отгоре, зеолит 2-3 мм в средата и 6-8 мм камъчета отдолу. Няма хранителен субстрат в грунда. Пуснат е на 5.10.2011 и засега е чист и бистър.
Филтъра е външен канистров SunSun 303B с керамика и вата отдолу. Засега съм сложил един път съвсем малко калиев фосфат /10мл. разтвор от 50мг К2СSO4 в 500мл вода/. Има малки дупчици по Higrofila Corimbosa /лимончето/.На  Blixa Japonica и Vallisneria nana, Vallisneria Americana почнаха да израстват по-бледи нови листа. Ehinodorus ocelot има 2 нови листа поокъсани накрая?
Подавам СО2 денем от мая и захар.
Рибите в аквариума са: 3 бр. скалария на 1 год. - 8-10 см., 3 бр. холпостернум - -8-9 см. и 1 САЕ пак толкова дълго.
Сменям сега по 20% вода 2 пъти седмично.

terier4o

По принцип ехинодорусите  , са чувствителни към липсата на Калий , пожълтелите листа може да се дължат на липса на желязо .
Започни да добавяш Калий и някаква смес от микро елементи ( тензо коктейл примерно)  и следи състоянието им . Това е моята гледна точка , по твоя проблем  *privet*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

ivaka87

При първа възможност замени китайската керамика,с нещо по-качествено като Сипоракс(в по-голямо количество)ако имаш възможност.Иначе аквата е  готина,ще става и още по-красива.

tomatomov197

   Колега , струва ми се , че си тръгнал към страхотен бум на водорасли .  Аквариума ти е пуснат преди 2 седмици и ти вече ториш и подаваш со2 .  Изчакай да се завърти цикъла , да се стабилизира аквариума , после си вземи растения на които им трябва со2 и торене  (защото на тия не им трябва) , съответно ще трябва да си засилиш и осветлението . 
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

djibarov

23.10.2011 18:41 #8 Last Edit: 23.10.2011 21:53 by djibarov
Ето аквариума с нов фон - черен тапет. Има малко флорални мотиви, че имахме такъв в спалнята и по-нататък ще го сменя с чисто черен. Има няколко нови китки: Елеохарис, Болбитис и Myriophyllum mattogrossense


djibarov

Ето малко снимки и видео - вече месец след старта:
Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting



djibarov

Нямам хубав фотоапарат. Това е снимано с телефона. Растенията дръпнаха здраво - оформя се джунгличка. Нямам засега амбиции за скейпинг. Радваме се в къщи на здрави и щастливи риби и добре растящи растения. Търся му само охлюви убийци (хелена).


valiovci

 Здравей колега,мисля че,калихтите не са много подходящи за твоя аквариум .в един момент няма да остане вкоренена китка. доста ровят и дигат мръсотия.Поне така си спомням от времето в което ,представата ми за сомче беше точно това.имам чуството че преди 20 години е имало само калихти в зоомагазините. *CRAZY*

multisam

чудесен аквариум,сложи някакво растение с широки листа /ехинодорус например/ за скалариите

Nikiengi

Цитат на: multisam - 15.02.2012 17:02
чудесен аквариум,сложи някакво растение с широки листа /ехинодорус например/ за скалариите

Или пък саморъчно направено пластмасово листо, залепено с вакуумче.  :-)

grigor nakov

Цитат на: Nikiengi - 15.02.2012 18:57
Или пък саморъчно направено пластмасово листо, залепено с вакуумче.  :-)

Сложи и някоя трицветна скалария за да разчупиш обстановката

Similar topics (5)

8630

Публикации: 39
Прегледи: 22722

20653

Започната от kamos


Публикации: 9
Прегледи: 3637

39512

Започната от M14iro


Публикации: 1
Прегледи: 2626

55593

Започната от digimax


Публикации: 36
Прегледи: 10909

12527

Публикации: 3
Прегледи: 3616