• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 15:40

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариум на Pathfinderrr

Започната от pathfinderrr, 04.12.2011 17:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pathfinderrr

Здравейте,
Ето и моя аквариум:

стартиран: 4.12.2011
240л
осветление 2х54вата, т5
филтър вътрешен 600 л/ч

Риби: очаквайте скоро

Моля за идеи и препоръки!
Мерси на всички отзовали се!


Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

<O(((((<{

met

Корена обърнат обратно може да е по-атрактивен. Или легнал като тънките крайници да сочат фронталното стъкло.

Ще ти трябва и по-мощем филтър (външен). Този по книжка е 4х по-малък от 240-те литра. А е хубаво капацитета на филтъра да е поне 2-3  пъти (минимизирано) над обема на аквариума. 

Има ли нещо (тор, пемза) под пясъка?

Това мога да ти препоръчам аз.  *DRINK*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi8.photobucket.com%2Falbums%2Fa48%2Fh0stage%2F1231-1.jpg&hash=3ebdc6eba81d20551df15dac7fc17ea2d362a84a

pathfinderrr

Субстрата под грунда е Prodac и ползвам тор на Евгени. За корена беше дълго умуване и въртене. Идеята ми в крайна сметка бе да изглежда или като естествено коренище на дънер/ дърво или като ....октопод :-D За филтъра си прав -- понататък ще слагам някакъв външен допълнително, около 1000 л/ ч. Мерси!
<O(((((<{

pathfinderrr

Това е положението при мен. Ден 3 от стартирането. Борбата с белезникавите водорасли по корена продължава. Експедиран е отряд от 5 анциструса, които работят денонощно. Днес имаше забележими положителни резултати в унищожаването.

<O(((((<{

pathfinderrr

Ето и ъпдейт за рибите в аквариума към момента:

6 Barbus nigrofasciatus
5 Ancistrus
3 SAE
2 Aymonieri

Колебая се за стадни риби - 15 - 20 червени неона или 15-20 разбори хетероморфи? Или пък да сложа 4 дискуса вместо тях? Идеи?

А така изглеждаме към ден 12ти.





Някои от новодомците:



<O(((((<{

pathfinderrr

Ето ни ве
: 29.12.2011г 19:07ч
Ето ни вече и в YouTube! Моля за коментари:

<O(((((<{

VDO

Доста добре се развива аквариума.Като мине малко време ще стане много хубава джунгла.Клипчето е много добро! *THUMBS UP*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

pathfinderrr

Малко ъпдейт. След като извадих активния въглен растенията полудяха и дори Лудвигия Куба тръгна добре. Само дето Лимнофила Акватика не ми расте на гъсто, ами с дълги стебла (някой да посъветва на какво може да се дължи това?). Скоро мисля да пусна 15ина червени неона и 10ина клиновидни разбори.
Това е мисля, че след първия месец всичко върви добре, но вашите коментари и съвети са много добре дошли.

П.С снимката не е от най-добрите, но за съжаление не снимам с DSLR

<O(((((<{

easternalien

Лимнофила Акватика изисква силно осветление. Иначе аквариума се развива много добре, поздравления *BRAVO*

pathfinderrr

Ето и последния изглед на аквариума ми. Отворен съм за идеи и предложения!

<O(((((<{

kiril_m

Добре се развива, всичко изглежда здраво.
Това растение в средата не мога да определя какво е, но така аквариума изглежда някак центриран. Под корена ми стои празно, ако толкова държиш да бъде като октопод, вкарай някакви растения отдолу, да прорастнат през него. По-естествено ще изглежда.

ПС: Ако на дънера горе сложиш две очички ще стане зловещо :)

pathfinderrr

можетели да препоръчате растения за под корена, като се има в предвид че там е :

сянка

тънък субстрат

малко пространство

Бихте ли посъветвали?
<O(((((<{

cantiga

По твоето описание се замислям за мъхове или някой дребен вид анубиас. Тези пасажчета с неони в добре залесени аквариуми много ме радват! Коренът е много интересен.  *THUMBS UP*
Поздрав!
Светослав

pathfinderrr

Приятели ето, че при мен цяло събитие. За пръв път в живота ми се развъди хайверна риба. При това - анциструс!!! Днес забелязах едно мъниче в общия аквариум, не по голямо от 1 месец. Страхотно е! Надявам се да има и още оцелели!
<O(((((<{

Лора

Ако таткото се е справил добре, сигурно има още.  ;-)
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Similar topics (5)

13470

Започната от pechoto


Публикации: 3
Прегледи: 1963

34031

Започната от pomukal


Публикации: 23
Прегледи: 10938

11791

Започната от danchi


Публикации: 25
Прегледи: 8766

8425

Публикации: 14
Прегледи: 5708

26845

Публикации: 10
Прегледи: 3383