• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.05.2024 18:31

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аква на Slayerp5

Започната от slayerp5, 24.05.2009 02:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Асен Евгениев

Да, скоро ще цъфне. При мен разпука оня ден.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Caxapa

Искам да попитам . След като прецъвти трябва ли да се изреже стеблото с цвета или да се остави? При мен като прецъвтя го оставих така и сега изглежда като закърняло а и видимо анубиаса забави развитието си. Просто почна по-бавно да пуска нови листа а преди  беше  по-често от описаното в раздела за растения.

Асен Евгениев

Цитат на: Caxapa - 04.04.2010 00:00
Искам да попитам . След като прецъвти трябва ли да се изреже стеблото с цвета или да се остави? При мен като прецъвтя го оставих така и сега изглежда като закърняло а и видимо анубиаса забави развитието си. Просто почна по-бавно да пуска нови листа а преди  беше  по-често от описаното в раздела за растения.
И при мен стана така. Не знам дали е от цвета, но за всеки случай сега като прецъфти ще го махна.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

slayerp5

Цитат на: akapulko - 04.04.2010 00:07
И при мен стана така. Не знам дали е от цвета, но за всеки случай сега като прецъфти ще го махна.
Благодаря ви колеги, весели празници.

slayerp5


Raven

Скоро може да остане само на Анубиаси- ще бъде уникален сам по себе си  *THUMBS UP*
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

andre7080

Koлега, 4 макропода на куп не се ли чепкат постоянно? Любим вид са ми, но все не смея да сложа повече от 1. Не искам другите да са постоянно подтиснати и пр... Също не открих сред изброеното за 300 литровия какви са тези риби под макропода на първата снимка най-отгоре. Озадачиха ме направо  :-[
We do not inherit the Earth from our ancestors, we borrow it from our children.

slayerp5

Цитат на: Raven - 26.09.2010 11:08
Скоро може да остане само на Анубиаси- ще бъде уникален сам по себе си  *THUMBS UP*
Благодаря за положителния отзив, найстина, ще останат само Анубиаси, защото осветлението ми е много слабо, но пък е идеално за тяхното развитие. Идеята беше точно това, да си направя растителен аквариум с много слабо осветление, явно се получава. От време на време слагам Хигрофили, за да дръпнат натрупаните вредни вещества.
: 26.09.2010г 17:05ч
Цитат на: andre7080 - 26.09.2010 14:24
Koлега, 4 макропода на куп не се ли чепкат постоянно? Любим вид са ми, но все не смея да сложа повече от 1. Не искам другите да са постоянно подтиснати и пр... Също не открих сред изброеното за 300 литровия какви са тези риби под макропода на първата снимка най-отгоре. Озадачиха ме направо  :-[

Не колега, не се чепкат, защото има много гъста растителност. Ако имаш много растителност на повърхността, мъжките няма да се виждат често и няма да имат проблем по между си.
Рибите отдолу са Прицесата на Борунди, бяхя на един колега, който си прецака аквариума. За моя радост одавна ги дадох на цихлидажии, защото докато бяха при мен ми унищожиха голямо стадо Неонки.

slayerp5

Скъпи колеги, отдавна се каня да ви представя моя 300л. аквариум, но всеки път нещо не ми харесваше за да го покажа, сега горе доло става, но все още не е такъв какъвто винаги съм си го представял.
Така по същество:
Размери: дължина-110, ширина-45, височина-60см.
Осветление: 4-пури по 30W, една sera plant color, една Sera брилянт дневна светлина и две Sera тропик сан.
Филтрация: Външен филтър Tetratec EX 1200 и вътрешен Aqua EL UNI Filter 750.



Bolta

Много добре изглежда!  *THUMBS UP* Виждам само няколко тернеции , едно лабео и още едни риби (вляво) , това ли са всичките в момента или другите са из растенията ?

slayerp5

Цитат на: bolta - 03.11.2010 00:34
Много добре изглежда!  *THUMBS UP* Виждам само няколко тернеции , едно лабео и още едни риби (вляво) , това ли са всичките в момента или другите са из растенията ?
Здравеи колега, благодаря за положителният отзив, има доста рибочки но повечето са дъни.  *bg*
Обитатели:
3 боти макраканти, 2 боти дарио, 2 анцистроса, 2 Хоплостернум торакатум, 1 Лабео биколор, 1 Летяща лисица (Фалшиво САЕ), 
2 Agamyxis albomaculatus, 2 Platydoras costatus, 4 черни неона, 6 Тернеци и 5 Трихогастера леери.
Растения:
Анубиас нана, Валиснерия нана, Ехинодорус уругвайски, Ехинодорус оцелот, Лимонче, Hygrophila angustifolia, Нимфея лотос, Дъбче и
Сагитария.

slayerp5


: 17.12.2010г 14:02ч

: 17.12.2010г 14:02ч

: 17.12.2010г 14:02ч

slayerp5


С.Бебелеков

Много яка аква! Имам два въпроса към теб:
1. Апистограмата на снимката Apistogramma viejita ли е?
2. Тези наностомчета държат ли плътен пасаж?
@}->-- @}->-- @}->--
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi.imgur.com%2FXe8yO.png&hash=169721726e42aeeaf54a4e2883c16f5a89878202

slayerp5

Цитат на: С.Бебелеков - 19.12.2010 18:29
Много яка аква! Имам два въпроса към теб:
1. Апистограмата на снимката Apistogramma viejita ли е?
2. Тези наностомчета държат ли плътен пасаж?
@}->-- @}->-- @}->--
Благодаря колега, да Апистограмата е виейта и да  Наностомусите в повечето случаи са на групи особено ако има и някои Крибензис  :-D  *bg*

Similar topics (5)

42331

Започната от M14iro


Публикации: 76
Прегледи: 26966

45890

Започната от BGG


Публикации: 21
Прегледи: 8887

22680

Публикации: 14
Прегледи: 5366

56974

Публикации: 0
Прегледи: 1519

44459

Публикации: 4
Прегледи: 2398