Здравейте, мисля да преустройвам аквариума си-от скоро чета форума, та разбрах че ми е твърде едър грунта. Височината е 45/дължина 45/ширина 28 Дайте акъл какво да променя още.
Гъбата вече я няма-с вътрешен филтър е 250л/ч.
(https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.postimage.org%2FPqoBbzi.jpg&hash=3789abea24a78da999d018b25b472e82fa7f51d4) (http://www.postimage.org/image.php?v=PqoBbzi)
(https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.postimage.org%2FaVovC0A.jpg&hash=d5c67e8ec4c79a338a343963f9effb92fc4d36d4) (http://www.postimage.org/image.php?v=aVovC0A)
амии аз ти препоръчвам (поне така си го представям) с един тъмно син фон и едно стадо неони/данио/распбори...ии бих махнал валиснерията и ще сложа достаа cabomba aquatica и криптокорина,също ще махна белия варовиков камък и другия там (е,ако ти харесват много си ги остави) и ще сложа 3 големи черни камъка и ще стане супер...ам за нов грунд бих ти препоръчал нещо по-тъмно и ситно... *DRINK*
Здравей :-) според мен тярбва да сложиш по ситен грунд ;-) и някакво вътрешно филтарче да си купиш :) добре ще стане ако прехванеш аванския мъх към някой камък и както е казал колегата преди мен някакъв фон може да залепиш отзад но не е задължително това си е по твое усмотрение :)
Наложителното е по-ситен грунд , но не много ситен, 3-4 мм е идеалната едрина на частиците. Колегите от Пловдив биха могли да те насочат откъде да се сдобиеш с подходящ.
Другите неща вече касаят по-скоро твоите желания отколкото мечтите на някой друг.
Основните положения са едноцветен фон , да не прекаляваш с броя на рибите, подходяща техника ... Филтъра вече си оправила.
Лампата трябва да е според вида и броя на растенията (не е задължително веднага да се хвърляш на специализираните и скъпи лампи). Хубаво е да имаш повечко растения. Ако има добри условия те сами ще се увеличат ( поне бързорастящите ).
Освен грунда бих ти предложил да смениш керамиката с подходящи камъни. Сложи криптокорината в някой заден ъгъл ( ако мислиш да гледаш повече растения, по-добре я махни). Яванския мъх изкарай по-напред, както те съветват, вързан към камък. Ако можеш сложи още растения.
По-ситен грунд,едноцветен фон,и ще е хубаво да сложиш още някое друго по-нисичко растенийце ;-)
Сложиш по-ситен грунд. В този няма да ти вървят растенията. *DRINK*
Аз бих променил всичко, включително и съда(прекалено висок, според другите размери), но това си е мое мнение.
Еми, доста работа ме чака значи, засега мисля да си събера необходимите атрибути за преустройството и се залавям! Намерих си вече един корен от реката в Тракия, не знам какъв е, но мисля да го цопна и него-дано не е много токсичен, че реката много зле изглежда. Отгоре ще го залеся с яванския мъх и анубиаса. Може и някав скален кът да оформя и ще го обиколя с кварцов пясък ( тва го видях в аквариума на Divane). Ще се постарая само да не уморя рибите с това местене, че много си ги обичам.
Мерси за откровените мнения.