• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
05.05.2024 15:20

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариумите на Bolta

Започната от Bolta, 01.03.2010 16:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

denbosch

Харесва ми *THUMBS UP*!Поздравления!
Евентуално може да се позамислиш върху това едната камара да е малко-висока от другата,или пък малко по-малка като брой камъни за сметка на другата,или да е една непрекъсната стена.Малко симетрично и подредено ми стои за моя вкус,но въпреки всичко повтарям,че ми харесва!

Асен Евгениев

Многообещаващо начало. Нямам търпение да го видя пълен с риби. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

easternalien

Браво, много добре изглежда  *BRAVO*
А какво мислиш за един 3D фон?

Bolta

Благодаря на всички! *thanks
denbosch... и на мен малко ми малеят камъните, но не можах да преценя колко да взема, та малко по-нататък може би ще купя още и мисля да вдигна едната камара с нещо като още един етаж.
Може би след около десетина дни, ще са добавени всички запланувани риби. Вчера сложих 3-те Меланохромиса и 4 Мпанги... страх ме е да ги прибавя всички заедно, за да не се натовари аквариума, въпреки работещите филтри с които го стартирах и голям % стара вода. Тези дни, ще предприема честа смяна на водата и след това пускам и останалите 6 Мпанги. *THUMBS UP*
Мислил съм и за 3Д фон, но се отказах от идеята, защото ще се намали драстично обема, който и без това не е голям.

paolo6481

Абе много добре се справяш!Вслушваш се в съветите на околните и резултата е налице.Сега аквариума е добър но ще стане отличен.В това не се съмнявам. *BRAVO*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

Bolta

Мерси!
Айде, че чакаме и теб в кюпа! ;-) Давам ти ултиматум... :-P максимум след месец искам да заплуват Африканците в аквариума, в който е сниман Нептун. *THUMBS UP*

Nikiengi

Абе Африканци, ама я погледнете хубавичко аквариума от подписа на човека. Мойто мнение е че е по-добър!  :-)

Bolta

Цитат на: Nikiengi - 05.10.2011 09:00
Абе Африканци, ама я погледнете хубавичко аквариума от подписа на човека. Мойто мнение е че е по-добър!  :-)
След това мнение, не знам сега да се радвам ли или да съм тъжен. :-)
Знам само, че Африканските цихлиди имат страхотен чар и определено ми допаднаха много.
Относно аквариума, мисля че няма база за сравнение между растителен и цихлидарник. Много различия имат двата типа аквариуми.
Ето, до къде я докарах!
Прибавих някой друг корен Валиснерия и облепих флейтата на канистъра с черно фолио.
Също така прибавих и останалите риби, за които бях споменал и сега са общо 25.
Камъните вече си смениха цвета, поради нападението от кафяви водорасли. :-D
Ето малко снимки на рибите и на аквариума:










Тази снимка е от 07.10.


а, тази от 12.10. вече с всичките риби.


И едно клипче:



Nikiengi

Ако добавиш и някое ехинодорусче отзад (например Оцелот), ще стане още по-добре. А така с растения определено ми харесва!  *BRAVO*

Norek1

 *YAHOO*И стария и новия аквариум са отлични, който си има усета, желанието и знанието може всичко! :)

Bolta

28.10.2011 00:53 #265 Last Edit: 30.10.2011 21:49 by NO CARRIER
Пробвах се да направя кратки клипчета на някои от рибите. Уж са малки още, а пък я какви цветове вадят. :)



Колеги, също така... малките 37 литрови аквариумчета, които бях представил (стр. 16) и мислех да се населяват от бебета Африканци след време - пак ги развалих и този път ги превърнах в домове за Анциструси. Освен Африканците, Анциструсите вече са единствените риби, които имам... не ми се разделяше с тях. А, за бебета на Малавийците живот и здраве... имам свободен 140 литров. :-)
Не съм правил, кой знае каква декорация. Просто смених грунда, засадих някои растения, които ми бяха останали, сложих и по две коренчета в аквариум (да има с какво да се занимават рогатите :-D) и това е! Само, че корените стоят неестествено, защото не искат да потъват и съм ги захванал с вакумчета за стъклата... след време ще ги разместя.
В единия има 4 Анциструса албиносна форма, 2 от които са воални, а в другия пак са 4, но обикновени и по-големи - в момента са 3 де, защото съм отделил един татко със все делвата в друг аквариум на спокойствие да си пази хайвера.

Ето го единия, с албиносите:


А, това е другия:


... и още малко снимки, от други гледни точки:





Ето и две клипчета:



А тук е татю... :-D:



jojo

Жорка, цихлидарникът ти е станал готин! Харесват ми камъните.
Спри да пускаш снимки, че идва конкурс  :-D
Браво!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.d256h.com%2Faquaristic%2Fimage025.gif&hash=d89e53039c2c437552e4503b958195480aaad7fbАЛБУМ

Оскар Уайлд: "...спорят само безнадежните кретени".
Питието определя съзнанието...

Bolta

Цитат на: jojo - 28.10.2011 22:13
Спри да пускаш снимки, че идва конкурс  :-D
Не моа се запра, бе човек! :-D Пускам още 2 и то това ще е! Без това, няма какво друго да показвам вече. Той цихлидарника, няма на къде да се развива... само Африканците където ще си растат в него, та тях ще показвам от време на време. :-)
А, тези дето пускам сега, пак са на малките аквариумчета с Анциструсите. Имаше малко разместване на корените в единия (този с големите Анциструси) и също така прибавих още растения. Едно от тях е Heteranthera zosterifolia (благодарности на geroff, за което), само че на снимките не се вижда добре. А, ако успее да се развие (2-3 пъти съм нямал успех с него), ще покажа и нови снимки. :-D
Отделеният татко вече е върнат при компанията си заедно с делвата си, тъй като бебетата щъкат вече свободно.

Иначе... имам да представя и още нещо, но все още не е завършено! ;-)
Ще разкажа направо със снимките, когато стане.




Bolta

Хайде да се похваля с още нещо! :-)
Имам нова придобивка - двуетажна масивна стойка изработена от квадратен профил, на която разположих 4 аквариума. Преди това на нейно място имаше един стелаж, който не ми харесваше особено, а и беше доста по-тесен. Сега новата стойка е с оптимални размери, спрямо мястото на което се намира.
Сега е момента да изкажа огромни благодарности на колегата и приятел paolo6481 - човекът, който ми направи стойката и ми я докара чак от Италия!!! Рязане на железа, заваряване, боядисване... а бе изцяло завършена. За мен остана само да сложа плотовете, които купих тези дни и ги монтирах върху нея.Не знам, какво друго да кажа... няма такъв човек!!! Благодаря, Пламене! *thanks
И още нещо да отбележа... идеята е върху стойката да има аквариуми, които ще отговарят на размерите и. Но за сега съм сложил тези, с които разполагам, а по-нататък ще се правят новите.
Е, стига съм писал... ето я и нея:





На следващите снимки, вече се намира на отреденото за нея място:




А, ето я и със съдовете върху нея:
Аквариума в долната част, ще бъде вече бъдещият "бебешарник" за малки цихлидки, затова и изглежда по-семпло и с по-малко камъни, но исках да му е по-лесна поддръжката. Не е нов... това е старият ми 140 литров аквариум, от които 110 литра са ефективни.








Antuni

Връзката Пазарджик - Италия мяй е сериозна. :-D Саулосита към Италия, стойки към Пазарджик!! *THUMBS UP*
0899808552

Similar topics (5)

45501

Публикации: 113
Прегледи: 23897

12704

Публикации: 34
Прегледи: 22476

40434

Започната от geroff


Публикации: 15
Прегледи: 7210

33642

Публикации: 50
Прегледи: 19092

59485

Публикации: 7
Прегледи: 2917